4-2 Goes naar de play-offs 4-1 m Wonder blijft uit voor Kloetinge 7 Hsys xStK schonden uit de strijd was geko men. ,,Maar als je de busreis erbij optelt, dan begrijp je wel dat ik niet naar deze wedstrijd heb uitge keken. Voor mijn lichaam is dit niet ideaal'', bekende de 33-jarige verdediger. Van den Bergh zocht afgelopen week al wat informatie op over VVSB. ,,Na de winterstop hebben ze degelijk gespeeld en punten ge pakt'', zei hij. ,,Ze hebben een goede voorhoede, met twee jon- gens die veel scoren. Ik denk dat het een heel moeilijke tegenstan der is. Een ploeg die een goede tweededivisionist is. Dat we de underdog zijn vind ik niet erg. Het zijn wedstrijden om naar uit te kijken.'' Gert-Jan van Leiden wist zater dag ook nog niet veel van VVSB. ,,Ik weet dat ze uit Noordwijker- hout komen en dat ze op gewoon gras spelen. Volgens mij is het wel een knokploeg.'' De aanvallers waar Van den Bergh op doelde zijn Tommy Bekooij en Frank Tervoert. Bekooij speelt volgend seizoen voor Quick Boys en was dit sei zoen goed voor zestien goals. Ter- voert kwam in de winterstop over van Rijnsburgse Boys. De cen trumspits scoorde in de tweede competitiehelft negen keer, stopt na dit seizoen en gaat een wereld reis maken. Bij Hoek kijken ze uit naar de play-offs. ,,Voor deze wedstrijd kon niemand zich opladen, woensdag is dat totaal anders'', zei aanvoerder Reguillo Vandepitte. Van Leiden: ,,Ik ben deze week he lemaal niet met deze wedstrijd be zig geweest.'' Jonathan Constan- sia: ,,Hoewel we hier vandaag ver loren, hebben we het gewoon goed gedaan. Geen kaarten, geen bles sures, de meeste jongens speelden op 60, 65 procent. We beginnen woensdag met een schone lei, ie dereen heeft er zin in.'' velder schoot raak vanaf randje zes tien. De 2-0 deed het hart van Veen- stra sneller kloppen. In plaats van de bal naar voren te schieten, speelde Meulmeester de bal in de voeten van Manuhuwa. De verde diger had een man in de rug, terwijl het doel leeg was. Goes bleef rustig, verplaatste de bal over een aantal schijven en besliste het duel. Veenstra roemde de rust die zijn ploeg uitstraalde. ,,Je kunt tijdens zo'n wedstrijd denken: het is echt belangrijk, we doen dingen anders. Ik ben blij dat deze spelers gewoon laten zien wat ze kunnen. Na de 2 0 vroeg ik me af of OSS'20 er nog al les aan zou doen om de tussenstand om te draaien.'' Dat bleek niet het geval. Nog voor rust maakte Klap, op aangeven van Tim de Winter, er 3-0 van. ,,Geluk- kig vielen de drie goals snel na el kaar'', stelde Hollemans. ,,Ik snap dat OSS'20 - om schorsingen en blessures te voorkomen - niet de beuk erin gooide'', doelde hij op het feit dat de opponent ook verzekerd is van nacompetitievoetbal. In de 64ste minuut scoorde Schalkwijk nogmaals. Niet veel la ter benutten de bezoekers een strafschop. Daardoor eindigde het duel in 4-1. ,,We mogen beretrots zijn dat we dit met zo'n jonge en onervaren groep voor elkaar heb ben gekregen'', jubelde de spits. ,,Tweede divisie... Het zou wat zijn.'' Woensdag treffen de Goesenaren tweededivisionist FC Lieden. Trai ner Hans van de Haar zag Goes aan het werk tegen HBS. ,,Zij willen te gen ons spelen'', meende Veenstra. ,,Ze hebben de wedstrijd tegen VVSB bewust laten lopen'', doelde de Middelburger op de 6-2-neder- laag. ,,Het was gewoon gênant. Daardoor ben ik er extra op gebrand te winnen.'' Eerste klasse B Kloetinge probeerde het daarna nog wel, maar acht minuten voor rust viel de beslissing. Een lange uittrap kwam via de fysiek sterke spits Michael van Gool terecht bij Khalid Rahli. De nummer 10, een plaag voor de defensie van de thuisploeg, kon simpel tekenen voor 0-2. ,,Dan is het klaar'', wist ook Lourens. Na de 0-2 was de titeldroom van Kloetinge vervlogen en dus hoopte Lourens dat zijn ploeg het massaal toegestroomde publiek een passende tweede helft zou voorschotelen. ,,Ik heb gezegd dat we wel voor een overwinning Teleurstelling en berusting voch ten om voorrang bij spelers, trai ners en supporters van Kloetinge. De opgave was vooraf duidelijk: winnen met drie goals verschil. Makkelijker gezegd dan gedaan. De ploeg van Marcel Lourens scoort dit seizoen moeilijk, ook te gen Rijsoord. De trainer kon wel leven met plek twee. ,,We moeten realistisch zijn. Vandaag was een cadeautje, maar dat hebben we niet uitgepakt. Een paar spelers moesten boven zichzelf uitstijgen, dat is niet gebeurd.'' Kloetinge begon, gesteund door honderden bezoekers, prima aan de wedstrijd. Daan Esser kreeg in de spits de voorkeur boven Can Özgan en Guus de Leeuw, in de hoop druk te kunnen krijgen op de laatste linie van Rijsoord. De bezoekers zakten in, gunden de thuisploeg de bal, maar konden niet voorkomen dat de eerste echte kansen van de wedstrijd voor Kloetinge waren. Ramon Janson schoot wild over, terwijl een doelpunt van Roy Mulder werd afgekeurd. De eerste kans aan de andere kant was wel direct raak. Een afge slagen bal kwam terecht bij Mike van Dongen, de linksback liet Mitchell Braafhart vervolgens kansloos met een schot in de bo venhoek. Door die goal werd het stil op het Wesselopark. Lourens: ,,Dan word je murw geslagen, ze ker als je zelf daarvoor niet scoort.'' Vandaag was een cadeautje, maar dat hebben we niet uitgepakt moesten blijven spelen.'' Dat stre ven kon echter al snel de prullen bak in, toen Van Gool een minuut na rust zorgde voor de 0-3. ,,Ik baal het meest dat we de supporters geen échte wedstrijd hebben kun nen geven.'' De geest was vanaf dat moment helemaal uit de fles. Rijsoord kwam een kwartier voor tijd ook nog op 0-4, terwijl Luuk van Vos sen en Mulder dicht bij een ere- treffer waren. Lourens wilde na afloop vooral niet te lang in de te leurstelling blijven hangen. ,,We zijn wel tweede geworden en moeten ons nu gewoon richten op de nacompetitie.'' Die begint voor Kloetinge pas op 8 juni. De ploeg is door een tweede plek vrijgeloot voor de eerste ronde en speelt daardoor pas over twee weken een thuis wedstrijd tegen Deto, een ploeg uit de hoofdklasse. Als die wordt gewonnen, volgt een week later een finale op neutraal terrein. De trainer is niet ontevreden met dat weekje rust. ,,Dat is lekker voor de moraal, daarna moeten we er weer staan.'' Hij heeft de moti vatie in ieder geval al gevonden. ,,Het is vervelend om Rijsoord een kampioenschap te zien vieren op je eigen veld, dat moet ons energie geven om straks zelf een feestje te kunnen bouwen.'' maandag 27 mei 2019 VL en richt blik op VVSB 4 Hét mo ment van het duel tussen Harkemase Boys en Hoek. De niet zicht bare Rik Im- pens heeft de bal op de paal geschoten. Via scheids rechter Paar- huis (midden) wordt het ver volgens 3-2. FOTO PIETER VAN DER WOUDE/ORANGE PIC TURES 28. Beimers 1-0 32. Bouius 2-0 54. Mennega 3-0 3-1 62. Impens 3-2 66. Impens 71Van Putten 4-2 Opstellingen Bosje De Jonghe Renken Wilson Streutker Fitsch Achuna 67. Van Leiden Voest Van den Bergh De Vries Bannani 63. Van Putten Van Renterghem Mennega 67. Constansia 81. Van Duinen Vandepitte Boutzamar Wijkhuijs Veldman Impens Bouius De Jager Beimers 46. Mbikulu 76. Slort Doesburg Scheidsrechter: M.G. Paarhuis Toeschouwers: 350 22. Schalkwijk 1-0 27. Nguyen 2-0 38. Klap 3-0 64. Schalkwijk 4-0 4-1 68. Pijnenburg Opstellingen Meulmeester Vos Klap Zonnenberg Tawfik El Kaddouri Manuhuwa Engelen 46. James Eltink Van Hecke 46. Van den Berg 46. Dekker Van Dijk Hollemans 46. Geerts Nguyen Van Dolleweerd 64. De Vlieger Van Lith De Winter Coskun Kroon 60. Pijnenburg Franse Peltzer Schalkwijk De Groot Scheidsrechter: F. van den Elzen Toeschouwers: 550 J Kloetinge 1 Rijsoord 20. Van Dongen 0-1 37. Rahli 0-2 46. Van Gool 0-3 73. Van der Vaart 0-4 Het had een onvergetelijke middag moeten worden, maar het werd er één om snel te ver geten. Kloetinge had een klein wonder nodig om zaterdagmid dag alsnog de titel in de wacht te slepen. Rijsoord bleek ech ter effectiever en een maatje te groot. De bezoekers wonnen met 0-4 en werden kampioen. Daniel Wissel Kloetinge - Marcel Lourens Ramon Janson (links) en Roy Mulder lopen verslagen het veld af, terwijl Rijsoord de titel viert. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 54