Nieuwe weg Kloosterzande bevalt prima Kippenvleugeltjes en hipsterfood op vierde editie van Culitruck in Hulst IN DE REGIO 18 ZEEUWS-VLAANDEREN Facelift Cloosterstraat MIJN DORP, MIJN STAD Robert Asselman geeft het grif toe. ,,We zijn niet vlug tevreden, maar nu wel." De vernieuwde Clooster straat in Kloosterzande - de toe gangsweg naar het dorp vanaf Hengstdijk - bekoort de voorzitter van de dorpsraad. Het is dan ook een wereld van verschil met de oude weg. De be tonplaten die hiervoor dienden als De weg is door de markeringen ook veel veiliger voor fietsers wegdek, vertoonden veel scheur vorming. Kloosterzandenaren lie ten zich daar tijdens dorpsraadver gaderingen vaak over uit. De ge middelde kasseistrook uit de wie lerklassieker Parijs-Roubaix zou er beter bij liggen. Riool Ook met de riolering onder de be tonplaten, was het bar gesteld. Nu ligt er een gescheiden riolerings stelsel in de grond, met aparte bui zen voor regen- en afvalwater. ,,Dat was echt heel hard nodig'', zegt Asselman. Het lagergelegen gedeelte, ter hoogte van de praktijk van huisarts Helmers, kampte na een stevige regenbui geregeld met wateroverlast. Dat moet nu verle den tijd zijn. Scheuren Als een auto passeert, kun je nu een speld horen vallen. Alsof de wagens over het nieuwe asfalt glijden. ,,De weg is door de wegmarkeringen ook veel veiliger voor fietsers'', geeft Asselman aan. De herinrichting be gon juni vorig jaar. Tegelijkertijd is ook het naastgelegen Poolsplein aangepakt. Omwonenden zijn blij dat de werken nu klaar zijn, ook omdat omrijden door de Pastoor Smuldersstraat niet meer nodig is. De weg kon het plotse vele verkeer nauwelijks aan, constateerde oppo sitiepartij Groot Hontenisse. Bewo ners meldden zich met klachten over scheurvorming in de huizen, die ontstaan zou zijn door het zware verkeer door hun straat. Toch is er over de nieuwe Cloos- terstraat ook een klacht. De ver wondering is groot dat het laatste gedeelte, grenzend aan Groenen dijk, aan één kant geen stoep heeft. Het betreft een stuk van enkele tientallen meters. Volgens Assel- man komt dat omdat daar eerst de nieuwe bushalte zou komen. ,,Die is verzet naar de Zoutelandsedijk, net buiten het dorp. Anders zouden direct omwonenden last van de bus kunnen hebben." Met de oplevering van de Clooster straat is het dorp overigens nog lang niet van wegwerkzaamheden af. Tot en met 2022 worden rioleringen vervangen en straten heringericht. Als eerste zijn de Willem Alexan- derstraat, de Beatrixstraat, de Em- mastraat en een gedeelte van het Marijkeplein aan de beurt. De voor bereiding is inmiddels gestart. Sam Hoondert staat achter twee knotsen van barbecues. Hij be dient de keramische Yakiniku's te gelijkertijd, als een soort drum mer. De chef van Raw Catering uit Goes serveert kleverige, malse kip- penvleugels die gretig aftrek vin den bij het toegestroomde publiek. De cateraar staat voor de eerste keer op het Hulster foodtruckfes- tival. ,,Ja, het is al heel druk ge weest'' vertelt hij zaterdag tussen het flippen van de kippen door. Compagnon Wouter Haarsma maakt intussen pokébowls, ras echt hipsterfood. Met rijst, zalm, Een pokébowl kost minder tijd om te maken en is toch veel lekkerder en gezonder dan friet en een frikandel sierlijke slierten wortel en wa- kamé (zeewier). ,,Een pokébowl is echt heel gezond'', zegt Sam. ,,Toch veel beter dan friet en een frikan- del wat je normaal veel op festivals ziet. Een pokébowl kost boven dien, in tegenstelling tot wat veel mensen denken, minder tijd om te maken, is lekkerder en gezonder." De hapjes worden geserveerd in biologisch afbreekbare bakjes. ,,Dus nog goed voor het milieu ook", aldus Sam. Aanbod Smulpapen hebben zaterdag ver der de keuze uit een zak biologi sche friet, een wagyuburger van de smoker, oesters van het Goese res taurant Kale de Bril en diverse ijsjes. Ten opzichte van de vorige drie edities viel het aanbod wel ietwat tegen, vonden veel bezoekers. ,,He- laas geen verse vis, Mexicaans of Aziatisch dit jaar'', zegt een al enigszins rood aangelopen bezoe ker die alle edities aanwezig was. Hij neemt net een hap uit een broodje buikspek. ,,Maar deze is wel heel erg lekker. En het bier smaakt gelukkig altijd goed." Oldtimerfestival Oogcafé Wandeling maandag 27 mei 2019 De Cloosterstraat, een van de drukste wegen door Klooster zande, is niet meer te herken nen. De dorpsraad is uitermate tevreden met de facelift. Al is er onder sommige bewoners ook verbazing. Bob Maes Kloosterzande - Robert Asselman, dorpsraad Als het Oranjebolwerk in Hulst zaterdag steeds drukker wordt, maken de wolkenvelden einde lijk plaats voor de zon. Bezoe kers proosten volop op de vierde editie van het twee daagse foodtruckfestival Culi- truck. Bob Maes Hulst -Sam Hoondert AXEL Oldtimer Axel verzorgt donderdag het jaarlijkse Oldtimer festival in Axel. Op deze dag zullen tweehonderd oldtimers aanwezig zijn en zullen er 's avonds nog eens tientallen vrachtwagens en tractoren te zien zijn. De dag begint met een puzzelrit en 's middags wordt er weer een Con cours d 'Élégance ge houden. Na afloop zal er nog doorgefeest wor den bij de plaatselijke horeca. Voor meer informatie en inschrijven zie stichting- ota.nl. TERNEUZEN In het Oogcafé in Ter- neuzen komen vrijdag twee OV-ambassadeurs speciaal voor mensen met een visuele beper king uitleg geven over het huidige openbaar vervoer in Zeeland. Tijdens de middag komen alle vormen van openbaar vervoer aan bod, zoals de bus, halte taxi, buurtbus, Ferrie en de trein. Het Oogcafé vindt op vrijdag 31 mei plaats in Ter schorre restaurant de Harmonie in Terneu- zen en begint om 14.00 uur. Oogcafé. foto jan ruland van den brink MIDDELBURG Woensdag vindt de wandeling 'Mysterieus Middelburg' plaats onder leiding van schrij ver Jan J.B. Kuipers. De route voert vanaf de Markt door de binnen- stad van Middelburg. Meewandelen kost 11,99 euro per persoon. In schrijven kan op sinisterzeeland.nl. De start is om 19.45 uur voor het oude stadhuis de Markt. De duur van de wandeling is twee uur. AXEL Gregoriuscen- trum, 13.30 uur: Bil jarten; Gezondheids centrum, 10.00 uur: Formulierenbrigade; 't Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten; CLINGE Café JoJo's, 20.00 uur: Bingo; Malpertuus, 10.00 uur: Sociaal Vitaal; HOEK De Lovenhoek, 19.00 uur: Line dance; HULST Den Dullaert, 15.00 uur: Volwasse nen/senioren koor De Serre, 14.00 uur: Kaarten; 19.30 uur: 't Lawait; Grote Markt, 8.30-16.00 uur: Weekmarkt; Mu seum Hulst, 14.00 uur: Geopend; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 10.30 uur: Witte't Nog; 12.00 uur: Thema maaltijd; 14.00 uur: Internet café; De Bin nendeur, 13.30 uur: Koersbal; OOSTBURG Jota, 19.15 uur: Mantelzorg avond met lotgeno tencontact dementie; OSSENISSE Hof ter Nesse, 18.30 uur: Wandelclub de Scheldestappers; SINT JANSTEEN De Warande, 09.30 uur: Biljartles; 13.15 uur: Internet café; 19.30 uur: Mindful; TERNEUZEN Leeu wenkwartier, 17.30 uur: Meditatie Steun punt Terneuzen; Ter Schorre, 14.00 uur: Quilten Steun punt Terneuzen; Bachten Dieke, 14.00 uur: Handwerken; VOGELWAARDE Dorpscentrum, 10.00 uur: Sociaal Vitaal; WESTDORPE De Kirke, 19.00 uur: Solo- en stijldansen; Café 't Oude Raed- huijs, 13.30 uur: 'Koeke tiene'. Sam Hoondert achter de barbecue met kip. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49