Einde aan kunst als cadeautje Drie harmonieorkesten zorgen voor fenomenaal concert in hartje Zierikzee IN DE REGIO 18 SCHOUWEN-DUIVELAND Laatste jaar kunstcadeauwinkel MIJN DORP, MIJN STAD Esme Soesman Brouwershaven Dan loopt Lamboo's huurcontract af. Op 2 november gaat Marijke die ook nog 25 jaar voor de klas heeft gestaan, officieel met pensioen. Het is tijd om rustiger aan te doen en niet meer met handen en voeten aan de winkel gebonden te zijn, vertelt ze. ,,Maar de keramiekcur- sussen in mijn atelier blijf ik ge ven." Vanuit haar atelier blijft ze ook keramiek verkopen. Maar aan De contacten heb ik al die tijd het leukste gevonden wat meer vrijheid is Lamboo, wier winkel in de zomer van woensdag tot en met zaterdag is geopend, on dertussen wel toe. Sprong in het diepe Vijf jaar geleden begon ze, samen met haar inmiddels overleden za kenpartner, aan het avontuur. Het was een sprong in het diepe. ,,Ik had helemaal niet verwacht dat ik dit vijf jaar vol zou houden." Met een betaalbaar aanbod probeert ze kunst laagdrempelig aan te bieden. Mensen stappen makkelijk over de drempel voor haar aaibare engeltjes die ze verpakt in zelfgemaakte kleurrijke doosjes. Haar keramie- ken kralen, oorbellen en broches: voor kleine prijzen stap je met unieke spullen de deur weer uit. ,,De contacten heb ik al die tijd het leukste gevonden. Ik heb hier zulke mooie gesprekken gehad. Je kunt iets mooi of lelijk vinden, maar een winkel als deze nodigt uit tot dia loog." In de vitrines stelt ze groter werk tentoon, zoals ze ook door de jaren heen altijd gastexposanten ruimte heeft gegeven. Nu hangen er teke ningen van A.M van de Woerd. La ter dit jaar (juli) geeft ze ruimte aan werk van Paula Reyssenaars uit Nieuwerkerk die zich voor haar af studeerproject op de Watersnood ramp richtte. Olieverfschilderijen In diezelfde maand houdt ze een fa milie-expositie, met olieverfschil derijen van haar overleden vader Joop Lamboo senior en keramiek en tekeningen van haar overleden broer Joop Lamboo junior. Ook zijn dan foto's van haar man Ron Pronk te zien. Dertig jaar geleden expo seerde ze een keer eerder samen met haar vader en broer. Samen met een jeugdvriendinnetje uit Eefde, waar ze opgroeide, stelt ze die expositie samen. ,,Ik vind het een bijzondere afsluiting van de winkel om dat nog een keer te doen." De Kunstcadeauwinkel is woens dag tot en met zaterdag geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Meer info via dekunstcadeauwinkel.nl. Esme Soesman Zierikzee En dat werd het niet alleen voor de muzikanten zelf. Ook het toege stroomde publiek genoot met volle teugen. Samen met de harmonieorkes ten Voorschoten en Aurora bracht de Koninklijke Harmonie Kunst en Eer 108 muzikanten bij elkaar in hartje Zierikzee. Hun optredens, met als daverend slot een geza menlijke finale, trok rijen dik pu bliek. ,,Echt leuk'', verheugt secre- De zon schijnt en je merkt dat mensen lekker blijven zitten en blijven luisteren naar de muziek taris en klarinettist Eric van Dijk van Kunst en Eer zich vooraf. ,,Het klinkt drie keer zo vol en massaal als dat we er alleen zitten. Dat is echt wel imposant." Belletje Van der Schee van Aurora, voor heen lid van Kunst en Eer, gaf een belletje. Zou het niet leuk zijn om een keer wat samen te doen? Op ongeveer hetzelfde moment kwam er ook een mailtje binnen van oud-lid De Jonge. Bij Kunst en Eer houden ze wel van een uitda ging, dus werd er een datum ge prikt. 's Ochtends even proppen in gebouw de Harmonie voor een an derhalf uur lange repetitie en 's middags schitteren op een zon overgoten Havenplein. Laagdrempelig ,,Het is mei, de zon schijnt en er lo pen toeristen rond. Dit is lekker laagdrempelig'', verklaart Van Dijk de enorme publieke belangstel ling. Zoals altijd heeft Kunst en Eer her en der wat stoeltjes neergezet. ,,Dan merk je dat mensen lekker blijven zitten en luisteren." Nega tieve reacties zijn er bij straatcon certen eigenlijk nooit. ,,Muziek wordt meestal toch gewaardeerd." Op zoek naar werk Jubileum route kunst kieke hun werken tentoon te stellen samen met de werken uit het jongere- natelier van Atelier Jos Boogaard. De expositieruimtes be vinden zich in Sint-Anna- land en Scherpenisse. Voor een overzicht van maandag 27 mei 2019 Honderden engeltjes van kera miste Marijke Lamboo zwerven ergens over de wereld rond. Het is één van de originele cadeaut jes die ze verkoopt in haar Kunstcadeauwinkel in Brou wershaven. Nog even, want de galerieshop sluit. Op z'n laatst eind dit jaar gaan de deuren dicht van de voormalige paar denstal aan de Zuiddijkstraat. - Marijke Lamboo Ze zou zo weer aanschuiven en meespelen. Zo vertrouwd voelt het voor Kim de Jonge van Har monie Voorschoten om haar oude cluppie Kunst en Eer aan het musiceren te zien. Ze deed dat zaterdag ook. Net als oud leden Volkert Beekman (ook Voorschoten) en Peter van der Schee van Harmonieorkest Au rora uit Leerdam. ,,Dit wordt een hartstikke mooie dag." -Eric van Dijk, klarinettist ZIERIKZEE Bibliotheek Zierikzee verzorgt woensdag een bijeenkomst over vitaal op zoek naar werk in Zierikzee. Deelnemers gaan tij dens de bijeenkomst op zoek naar hun kwalitei ten. De bijeenkomst telt mee als sollicitatieactiviteit. Belangstellenden zijn om 10.00 uur welkom in Bibliotheek Zierikzee, Hatfieldpark 1 in Zierik- zee. Deelname is gratis en aanmelden kan via de website bibliotheekooster- schelde.nl/ werkzoekenden. SINT-ANNALAND De 'kunst kieke' route bestaat 10 jaar en dit wordt gevierd door een extra grote route in Sint- Annaland en omgeving. Ateliers, schuren, woon kamers en tuinen wor den dit jaar omgetoverd tot 11 verschillende ex positieruimtes die ge vuld zullen worden door een groot aantal diverse werken. Er zijn tientallen kunste naars uitgenodigd om Crescendo repeteert. foto dirk jan gjeltema alle locaties is de website josboogaard.nl te be zoeken. De locaties zijn donderdag geopend van 13.30 tot 17.30 uur en op vrijdag 31 en zaterdag 1 juni van 10.30 uur tot 17.00 uur. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Artemis; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis, 13.00 16.45 uur: Bridge; 19.00-20.30 uur: Tai- Chi; 18.30 uur: De Witte Toekomst; 19.30 uur: Harmonie Witte van Haems- tede; Pelgrimskerk, 18.45-19.45 uur: Yoga; DREISCHOR Trefpunt de Dorsvloer, 14.45 uur: Slagwerklessen Crescendo; 17.00 uur: Repetitie Cres- Beat; ELLEMEET Dorps huis, 19.00-23.00 uur: Biljartvereniging Onder Vrienden; KERKWERVE Dorps huis, 14.00-16.00 uur: Kaarten maken, 19.00 -21.00 uur: Gym voor dames; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Koffie en ontmoeting 65 plus; 19.00 uur: Muziekvereniging; Zwembad Dol-fijn, 13.30-14.30 uur: Zwemmen voor men sen met dementie beeld; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.00 uur Pilates, 19.15 uur: Bodyshape, 20.15 uur: Badminton; OOSTERLAND Dorpshuis, 19.45 uur: Repetitie V.Z.O.S.; OUWERKERK Dorps huis, 10.00-11.00 uur: Yoga; 19.00 uur: Koor Rodonis; ZIERIKZEE Gebouw 4SD, 9.30 uur: Post- café; Scouting Zierik- zee, 9.00 uur: Bewust bewegen; ZONNEMAIRE Dorps huis, 9.00-10.30 uur: Dansen voor oude ren; 19.30-21.15 uur: Repetitieavond Nut en Uitspanning. Boekhandel D< Samen met de harmonieorkesten Voorschoten en Aurora bracht de Koninklijke Harmonie Kunst en Eer 108 muzikanten bij elkaar op het Havenplein. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 45