Voetbalsters Sparta/JVOZ sarren Monster na titel Baldé op podium na eerste triatlon bij Brouwersdam 13 Het laatste woord maandag 27 mei 2019 De dressuuramazone uit Serooskerke maakt met TC Athene haar favorietenrol op het NK waar. Ze wint de U25 met een grote voorsprong op haar provinciegenote. ERMELO De uit Serooskerke af komstige Jeanine Nieuwenhuis heeft gisteren met haar paard TC Athene haar nationale dressuurti- tel U25 geprolongeerd. In de kür op muziek noteerde de combinatie in Ermelo een score van 79,275 pro cent. Met die score was de Zeeuwse amazone, die nog altijd de num mer één is op de wereldranglijst in deze categorie, met afstand de be ste. Op bijna 5 procentpunten ach terstand werd Jasmien de Koeyer uit Koewacht tweede. Ze kwam met Esperanza tot een score van 74,450 procent. Na de Grand Prix stond De Koeyer nog aan de lei ding. Met dit Zeeuwse één-tweetje herhaalde de geschiedenis zich. Enkele maanden geleden eindig den Nieuwenhuis en De Koeyer ook al op de hoogste twee treden van het podium bij de Ne derlandse indoorkampioenschap pen. Hans-Peter Minderhoud slaagde er gisteren niet in nog een plaats op te schuiven in de Zware Tour. De gevierde international, die af komstig is uit Westkapelle, bleef met Glock's Dream Boy tweede. Net als vrijdag, toen het eerste on derdeel was, eindigde hij tijdens de kür op muziek achter zijn part ner Edward Gal. Hun scores waren 83,925 en 81,300 procent. Thamar Zweistra uit Schore (75,425) kwam met Double Dutch uit op de ne gende plaats. In de Lichte Tour werd Dinja van Liere zaterdag tweede. Met Geniaal kreeg ze 78,725 procent van de jury. Zweistra, hierbij rij- dens op Erina, finishte als vierde met 74,850. Tessa van de Vrie uit Goes is za terdag vijfde geworden in de finale van het Nederlands kampioen schap paradressuur. Met een score van 67,4 procent oogstte ze met haar j onge paard Happy Grace veel complimenten van de juryleden. Provinciegenote Janine Boudens werd zesde met 66,9 procent. Jeanine Nieuwenhuis won na het NK indoor ook het NK outdoor. foto lex de meester Na een zenuwslopende titel race met concurrent SC Mon ster mochten de voetbalsters van Sparta/JVOZ zich giste ren kronen tot kampioen van de tweede klasse. Op de laat ste speeldag werd met 1-7 ge wonnen op het veld van Rijn vogels, waarna het betere doelsaldo ten opzichte van de concurrent de doorslag gaf. Trainer Niels Slager is uiter aard in zijn nopjes met het be haalde kampioenschap. Bas Dingenouts Vlissingen Het was nogal een spannende strijd met Monster, he? ,,Nou en of. Aan het einde van de rit hadden we allebei 60 pun ten. Ons doelsaldo was echter veel beter. Volgens mij hadden we iets van 35 goals voorsprong. Monster en wij hebben slechts twee keer verloren en de rest ge wonnen. Onze nederlagen wa ren allebei tegen Monster. Ge lukkig hebben zij het nog twee keer laten liggen in andere wed strijden. De kampioenswed strijd ging eigenlijk vrij soepel. Het begin was nog een beetje onwennig, maar al vrij snel had den we een comfortabele voor sprong te pakken." En daarna is er een mooi feestje gevierd? ,,Het was een erg geslaagd feest. Na de wedstrijd zijn we doorge reden naar Zuidland. Daar zat een verhaal achter. De dames van Monster moesten namelijk in en tegen Zuidland spelen. In de afgelopen periode hebben zij een paar keer op de tribune ge zeten bij ons. Wat ze daar de den? Voornamelijk onze tegen standers luidkeels toejuichen en onze speelsters wat uitdagen. Mijn dames trokken zich er niet veel van aan, maar ze hadden het uiteraard wel in de gaten. Het is nu even tijd voor één of een paar tussenjaren -Niels Slager Niels Slager. foto carla vos Daarom besloten we het van onze kant ook maar eens een keer te doen. Wie de bal kaatst, kan hem natuurlijk terug ver wachten. De kampioensmedail les zijn uiteindelijk ook in Zuid- land uitgereikt. Dat was logis tiek gezien het handigst voor de KNVB." Hoe schat je de kansen voor het komende seizoen in? ,,Dat is nu natuurlijk nog wat lastig in te schatten. Zeker ook omdat er best wat mutaties zul len zijn bij ons. De trainingen zijn afwisselend bij Sparta en bij JVOZ. Het naar Rotterdam reizen blijkt in de praktijk voor veel speelsters best een belas ting. Een aantal meiden kiest er dan ook voor om wat dichter bij huis te gaan spelen, zoals bij IJ- zendijke. Er komen nieuwe speelsters voor terug, maar die zijn nog erg jong. Het is even af wachten dus, maar ik sta er wel positief in." Sta je zelf eigenlijk ook vol gend jaar voor de groep? ,,Ik heb besloten er een punt achter te zetten. Het trainen vind ik nog altijd prachtig, maar het is in de praktijk moeilijk te combineren met mijn andere bezigheden. Ik ben namelijk ook hoofd opleidingen van JVOZ. Daar ligt mijn hart het meest en in de huidige con structie kon ik er te weinig energie in steken. Het is dus even tijd voor één of een paar tussenjaren. In de toekomst zal ik zeker wel weer op het trai ningsveld terugkeren hoor, want ik kan het gras uiteindelijk niet missen." Sjaak Sinke Brouwersdam Triatlete Nelleke Baldé, in training voor het WK van komend week einde in Slowakije, zou het rustig aan doen tijdens de Brouwers- dam90. Uiteindelijk pakte ze wel de derde plaats tijdens de Schouwse triatlon. Na 1000 meter zwemmen en 79 kilometer fietsen had de Walcherse de leiding bij de vrouwen en begon ze aan de afsluitende 10 kilometer lopen. Daarbij kreeg ze zowel Jeanet van den Berg als winnares Diede Diederiks over zich heen. Diederiks noteerde een eindtijd van 3.07.05 uur, Van den Berg kwam binnen in 3.08.01 en Baldé finishte in 3.10.03. De Brouwersdam90 werd bij de mannen gewonnen door plaatselijk favoriet Marco Akershoek in 2.47.49. Rens de Ridder uit Arnemuiden Nelleke Baldé. deed het prima met de negende plaats, in 2.57.51. Opmerkelijk was de vijftiende plaats, en daarmee de eerste plek bij de H50, voor Rob Ba- rel. Die inmiddels 64-jarige triatleet werd in 1986 in Kamperland de eer ste Nederlands kampioen op de kwart triatlon en grossierde daarna in nationale en internationale titels. Met ruim 1200 inschrijvingen was de eerste Brouwersdam90 een on gekend succes, waardoor de organi satie van Erik Peeman meteen de grootste van Nederland is. Hij was uiteraard tevreden: „Natuurlijk zijn er punten voor verbetering. Het fietsparkoers was met 20 km te kort voor meer dan 1000 triatleten, maar er is een mogelijkheid om naar een fietsparcours van 40 km te gaan." Deze opmerking gaf aan dat de Brouwersdam90 volgend jaar zeker een vervolg krijgt, ook al omdat de organisatie door de gemeente Oud dorp financieel ondersteund wordt om de Brouwersdam te promoten. PM Nieuwenhuis gaat De Koeyer voorbij met formidabele kür

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41