De missie van Vlissingen is na nederlaag nog niet ten einde 9 Na een kwart eeuw wachten is 's-Heer Arendskerke weer kampioen Derde klasse A Het was voor het eerst in 25 jaar dat de Bevelandse club kampioen werd. Met muziek, bloemen, cham pagne en vooral veel bier werd dat in het bijzijn van bijna driehonderd uitzinnige supporters gevierd. 's Heer Arendskerke bekroonde met de titel een sterk seizoen, waarin het lang achter eerst Walcheren en later Luctor Heinkenszand op het vinkentouw zat. Zonder de meest scorende ploeg te zijn en evenmin het elftal dat de minste treffers in casseerde, werd op het moment su- prême afstand genomen. ,,De wedstrijd tegen Luctor Hein kenszand (20 april, 3-0-winst) heeft een beetje de doorslag gegeven'', keek Nieuwenhuijse terug op de geslaagde coup. ,,Wij hebben maar één keer verloren en vooral degelijk gespeeld. Dit is voor een groot deel de groep waarmee ik vier jaar gele den begon. Ze zijn alleen allemaal wat rijper.'' De trainer, die volgend seizoen het naar de tweede klasse gedegra deerde De Meeuwen onder zijn hoede heeft, liet tijdens de huldi ging weten altijd fluitend naar de training te zijn gegaan. Voorzitter Edwin de Kok, die de oefenmeester een groene sjaal van de club uit Zoutelande en een plastic meeuw gaf, liet fijntjes weten dat de trainer graag hogerop wilde. Die plaag stootjes waren tekenend voor de sfeer binnen 's-Heer Arendskerke. ,,Ik heb het bij Kloetinge goed naar mijn zin gehad'', zei Tom Joosse, die aan het begin van het sei zoen aan de selectie werd toege voegd en tegen GPC na een goed uitgespeelde aanval met een ge plaatste bal voor de 1-0 tekende. ,,Maar hier kent iedereen elkaar nóg beter. Ik ben met open armen ont vangen. Hier toont iedereen inte resse in elkaar, er is meer saamho righeid. Mensen staan voor elkaar klaar.'' Fenomeen Joosse was in het kampioensduel één van de uitblinkers, knapte op het middenveld veel vuil werk op en dook waar mogelijk voor het doel van GPC op. ,,Adriaan heeft me het liefst vóór de verdediging, maar dat aanvallen kan ik niet la ten.'' Toen GPC na rust (1-0) op zoek ging naar de gelijkmaker, schoot Dennis Goedegebure de thuisploeg met twee treffers in veilige haven. ,,Hij is een fenomeen'', prees Nieu- wenhuijse de aanvaller, die op ei gen verzoek na veel blessureleed Ik ben met open armen ontvangen. Hier toont iedereen interesse in elkaar aan het begin van het seizoen in het tweede elftal begon. ,,Ik wilde eerst een wedstrijd of tien achter elkaar spelen bij het tweede'', aldus Goe- degebure. ,,Na de winterstop mocht ik als wissel mee, op den duur had ik een basisplaats. Uiteindelijk is het een succesverhaal geworden.'' Vanaf de mini's Goedegebure scoorde dit seizoen tien keer. ,,Dit is een jonge groep, met veel jongens die vanaf de mini's bij elkaar spelen. Het fana tisme van Adriaan is op ons overge slagen. Mooie wedstrijden hoor, in de tweede klasse. Als wij er elk duel vol op klappen, dan kunnen we ons zeker aan het niveau aanpassen. Wij kunnen alleen maar groeien.'' Halverwege was er nog weinig aan de hand. Vlissingen en Nuenen hielden elkaar in evenwicht (1-1), terwijl IFC 2-0 achter stond en Le- onidas nog niet gescoord had te- Hoofdklasse B gen Halsteren (0-0). Een kat in het nauw maakt echter rare sprongen. Onder meer door twee benutte strafschoppen won IFC in blessu retijd met 3-4. Leonidas sloeg eve neens toe in de slotfase en stuurde het Halsteren van de Vlissingse coach Ruud Pennings puntloos naar huis: 1-0. ,,Dit hoort ook bij de voetballe- rij, hè'', reageerde Vlissingen-spits Josimar Pattinama nuchter. ,,We streden met drie ploegen om één plaats. Als je zelf niet wint, weet je dat je nacompetitie moet gaan spelen. Dat is wel zonde.'' Toch kwamen de overwinnin gen van Leonidas en IFC een beetje uit de lucht vallen. ,,Ik zie die ploegen niet gauw winnen'', had aanvaller Abdoe Abdenbi vrij dag nog gezegd. Geen gekke woor den, maar helaas voor Vlissingen werd het doemscenario werkelijk heid. Na de snelle 1-0 van Sam Strij- bosch, die een vrije trap raak schoot, bracht Abdenbi zijn ploeg langszij: 1-1. ,,Dat was het moment dat we er overheen konden klap pen'', analyseerde Pattinama. ,,We kregen een aantal kansen, maar die gingen er niet in.'' Derhalve was de ruststand 1-1. Pattinama wist toen al dat Vlissin- gen het niet meer van zijn aan voerder moest hebben.,,Mijn mid denvoetsbeentje is gekneusd'', zei hij na afloop. ,,Ik heb een hele week expres niet getraind. Als voetballer wil je altijd spelen, maar na 45 minuten kon ik niet meer aanzetten. Het laatste kwar tier kon ik alleen nog maar huppe len.'' Ruim tien minuten na rust kreeg Vlissingen de tweede tegen treffer om de oren. Opnieuw was het Strijbosch die de Zeeuwen pijn deed. De bezoekers jaagden zodoende in de slotfase op twee doelpunten, omdat ook een gelijkspel niet vol doende was om de nacompetitie te ontlopen. ,,Daardoor was het ach terin een gatenkaas'', aldus Patti- nama. ,,We hebben alles gepro beerd om een positief resultaat eruit te halen, maar helaas.'' Na de wedstrijd was er (lichte) teleurstelling, maar de knop moet om. Zondag speelt Vlissingen in de tweede ronde van de nacompe- titie een uitwedstrijd bij Moerse Boys in Zundert. ,,We kunnen niet te lang treuren'', besloot Patti- nama. maandag 27 mei 2019 Dorpsclub schrijft geschiedenis J 's-Heer Arendskerke J GPC Vlissingen 27. Joosse 1-0 65. D. Goedegebure 2-0 85. D. Goedegebure 3-0 Een uitzonderlijke lichting voet ballers schreef zaterdag ge schiedenis voor het slechts vijf tienhonderd inwoners tellende 's-Heer Arendskerke. Onder lei ding van vertrekkend trainer Adriaan Nieuwenhuijse verze kerde de dorpsclub zich door een 3-0-zege op GPC Vlissingen van de titel in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal. Peter van Kouteren 's-Heer Arendskerke De kampioensploeg van 's Heer Arendskerke, met uiterst rechts scheidend trainer Adri- aan Nieuwenhuijse. foto peter wijts 4 Vier jaar geleden begon Adri- aan Nieuwenhuijse aan zijn trai- nersklus bij 's-Heer Arendskerke. Zaterdag werd hij in zijn laatste duel bij de club kampioen. -Tom Joosse Als veilige nummer twaalf trad VC Vlissingen gisteren aan tegen Nuenen. Maar door een nipte nederlaag (2-1) en ongun stige resultaten op de andere velden, zakten de Walchenaren twee plekken op de ranglijst en moeten zij zich alsnog opmaken voor nacompetitievoetbal. Mis- sie-handhandhaving duurt voort. Stefan Maas Nuenen J Nuenen 1 Vlissingen 11. Strijbosch 1-0 27. Abdenbi 1-1 56. Strijbosch 2-1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37