Hoek blijft schadevrij O O) CD O 6 De Nooijer wint Roemeense beker Milan Vader valt door lekke band iets terug Hameeteman zesde op EK Laser 4.7 Drie keer goud voor Yorick Visser Derdedivisionist heeft week na slechte beurt de periodetitel alsnog binnen. FC Lienden is nu de eerste horde op weg naar de tweede divisie. DERDE DIVISIE PERIODETITEL Bradley de Nooijer heeft zaterdag de Roe meense beker veroverd. De Oost-Souburger was met zijn ploeg FC Viitorul in de finale na verlenging te sterk voor Astra Giurgiu: 1-2. Zo sloot De Nooijer zijn jubilieumduel af met een prijs in zijn handen. De Roemeense be kerfinale was voor de Zeeuw, die eerder voor FC Dordrecht speelde, zijn honderdste duel in het betaalde voetbal. In Portugal sloot Roy Hendriksen zijn eerste seizoen in dienst van Sporting Portugal af met de winst in het bekertoernooi. De Middel burgse assistent van hoofdtrainer Marcel Kei zer zag zijn ploeg na strafschoppen winnen van FC Porto in de finale van de Ta^a da Por tugal, nadat het na 120 minuten 2-2 stond. Mountainbiker Milan Vader is gisteren tijdens de wereldbekerwedstrijd in Nove Mesto (Tsje chië) 21ste geworden. Daarmee verbeterde de Middelburger zich enigszins ten opzichte van een week eerder, toen hij in Albstadt als 23ste finishte. Vader zat zijn tweede World Cup bij de elites vier minuten achter winnaar Mathieu van der Poel. De Middelburger reed lang rond de vijf tiende plaats, maar viel door een lekke band aan het einde een stukje terug. Anne Terpstra, afkomstig uit Zierikzee, werd gisteren zevende in de wereldbekerwedstrijd van Nove Mestro. Daarmee greep ze voorals nog naast een olympisch ticket. Zeiler Paul Hameeteman (15) uit Zierikzee is zaterdag tijdens EK Laser 4.7 in het Franse Hyeres zesde geworden. Het Schouwse talent begon goed aan het toernooi en stond na vier races aan de leiding, doordat hij er drie won. Daarna gaf hij terrein prijs, maar handhaafde hij zich bovenin het klassement. Met 115 straf- punten zat Hameeteman uiteindelijk 13 straf- punten van het podium af. Zwemmer Yorick Visser (De Zeeuwse Kust) kwam bij het tweede weekend van de Regio nale Zomer Kampioenschappen (lange baan, regio Zuid) uitstekend voor de dag. De Goese- naar keerde bij de junioren 4 huiswaarts met drie titels. Visser was de snelste op de 400 meter vrije slag (4.22,48), 100 meter vrije slag (55,57) en 50 meter vlinderslag (27,70). Bij de jongens juni oren 1 was Joeri Harreman (De Schelde, Ter- neuzen) niet te kloppen op de 50 en 100 meter rugslag: 34,44 en 1.13,46. Ook werd hij tweede op de 100 meter vrije slag en derde op de 400 meter vrije slag. In dezelfde jaargang won Ky- lian Oosterveen (DZK) de vlinderslag. Minnaard Arens 2ens Vorig weekend lag Steve Schalkwijk languit op het veld na de onver wachte 2-1-nederlaag op bezoek bij degra dant HBS. Gisteren was hij met twee doelpunten en een assist be palend in de 4-1-zege tegen OSS'20. Door de overwinning ver zekerde Goes zich van nacompeti- tievoetbal, om promotie naar de tweede divisie te bewerkstelligen. Ondanks die prestatie was de vreugde na afloop ingetogen. ,,Ik heb twee man horen juichen'', lachte teammanager Ron Am- perse. Volgens aanvoerder Ruben Hollemans kwam dat door het wedstrijdverloop. ,,De eenvoud waarmee we wonnen, bedekt de euforie.'' Trainer Rogier Veenstra had vooraf last van zenuwen. ,,Ze be gonnen voortvarend'', doelde de oefenmeester op het veldspel van OSS'20. De bezoekers kregen na drie minuten een enorme kop- kans. Die mogelijkheid werd niet benut. ,,Het was aftasten'', consta teerde Hollemans. Nog geen minuut later snelde Jos Peltzer van OSS'20 richting het vijandelijke doel. Doelman Brian Meulmeester kwam in botsing met de spits. De opponent uit Oss schreeuwde om een strafschop en een rode kaart, maar de scheids rechter wuifde het weg. Goes doorstond de openingsfase en maakte in de 22ste minuut de 1-0. Schalkwijk benutte een voor zet van Jelle Klap. Vijf minuten la ter werd de score verdubbeld. Jar- reau Manuhuwa verscheen in het strafschopgebied van de tegen stander. Via Schalkwijk kwam de bal bij Hiep Nguyen terecht. De middenvelder schoot raak vanaf randje zestien. De 2-0 deed het hart van Veen- stra sneller kloppen. In plaats van de bal naar voren te schieten, speelde Meulmeester de bal in de voeten van Manuhuwa. De verde- De goal kwam op naam van Im- pens, omdat hij de laatste was die de bal raakte voordat die via de paal op Paarhuis stuitte. De scheids rechter is in het veld een zogeheten dood element, waardoor Impens de treffer achter zijn naam kreeg, zijn achttiende van het seizoen. Het was een hilarisch moment, waardoor Harkemase Boys-Hoek - het werd uiteindelijk 4-2 - toch nog een ge denkwaardige wedstrijd werd. De ploeg van Hugo Vandenheede speelde met de handrem op, om woensdag ongeschonden aan de play-offs te kunnen beginnen. In de eerste ronde is VVSB, dat in de tweede divisie vijftiende werd, de tegenstander. Woensdag is de heenwedstrijd in Hoek (20.00 uur), zaterdag volgt de return (15.30 uur). Mocht Hoek doorgaan, wacht in de finale OSS'20 of Quick Boys. Na de verre uitwedstrijd - de af stand tussen het complex van Hoek en dat in Harkema bedroeg 340 ki lometer - ging de blik bij de selectie van Hoek op de duels met VVSB. ,,Toch heb ik vandaag niet bewust met de handrem erop gespeeld'', zei Kim van den Bergh. De centrale verdediger baalde van het harde maandag 27 mei 2019 VOETBAL MOUNTAINBIKEN ZEILEN ZWEMMEN 21 Wielrenner Marco Minn aard uit We- meldinge reed de afgelopen dagen steevast voorin mee in de Tour de l'Ain. De cou reur van Wanty-Groupe Gobert ein digde in de Franse ritten koers als twin tigste, ruim achter eindwin naar Thibaut Pinot. In de slotrit met fi nish bergop op de Col du Grand Colom- bier werd hij negentiende. Wielrenster Maureen Arens (16) uit Kruinin- gen is gisteren tweede gewor den in het eind klassement van de tweedaagse 'Stanza Die Making young ladies tour', een wedstrijd voor nieuwelin gen-meisjes in België. Zater dag werd ze derde in een rit in lijn die fi nishte op de Nokereberg. Gisteren werd ze vervolgens tweede in een tijdrit en vijfde in het afslui tende criterium. Op de slotdag lukt Len Wolters Goes De spelers van Goes vieren hun feestje in de kleedkamer na het veiligstellen van de periodetitel. foto johan van der heijden Het laatste doelpunt van Hoek in de reguliere competitie ging dit weekend via social media de hele wereld over. De 3-2 tegen Harkemase Boys kwam op naam van Rik Impens, maar het laatste tikje werd toch echt gegeven door scheidsrechter Paarhuis. Voor wie de beelden niet heeft gezien: de bal kwam via de paal op het rechterbeen van de arbi ter en hobbelde over de doellijn. Barry van der Hooft Harkema Hét moment van arbiter Paar huis. FOTO PIETER VAN DER WOUDE/ORANGE a Paul Hameeteman. foto katja van noort

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34