Wakers en Slapers Stormloop op kaarten Hrieps Vraagtekens rondom dode vrouw Oostkapelle 2 MARLEEN BLOMMAERT Column Degenen die je op de vroege zondagochtend tegenkomt, zijn vriendelijk en zacht moedig. Wandelende stelletjes met kittige rugzakjes, die aan de pas te zien, vandaag een lange trai ning voor de vierdaagse maken. Ze zwaaien vriendelijk als ik met een ruime boog om hen heen rijd. die een nauwelijks merkbaar hoofdknikje geeft. Hij moet ver moedelijk niks hebben van de om vangrijke stammen die even later dezelfde wegen zullen bevolken en in hun omvang en snelheid alles opzij duwen. Een nog oudere man op een oude fiets. Hij zwaait breeduit als ik hem voor laat gaan. Hij is misschien even bij zijn ou dere zus langs geweest om een kopje koffie samen te drinken. al aan om afgemaaide tulpen water te geven. Wetende dat er mis- schien nog een droge zomer zit aan te komen, valt het op. Als je het met een beetje afstand bekijkt, is het een vreemde zaak. Nee, niet dat afmaaien van die bloemen, dat be grijp ik wel. Maar bloembollen wa ter geven en bloemen in een vaasje zetten in tijden van waterschaarste is toch wat vreemd. Tegelijkertijd zien we de voortuinen 'verstenen'. Toen ik een half jaartje in Oost Europa verbleef in de jaren negen tig zag je soms vrouwen langs de kant van de weg staan die bosjes bloemen verkochten. Drie bloe metjes als boeket, maar je kon ze ook per stuk kopen. Vermoedelijk werden ze liefdevol gekweekt in de achtertuin. Ik ben nooit echt van de snijbloemen geweest. Als er vanaf nu alleen nog maar vaste planten van biologische teelt ver kocht mogen worden, zal ik dan ook geen traan laten. Maar dat zal nog wel even duren, want het is letterlijk een bloeiende handel en dat is het al sinds de tulpenmanie in de zeventiende eeuw. critici hebben hun ogen nog even toe. Ze dromen hun dromen van een wereld van vroeger, oneindige watervoorraden en een wonder baarlijke ommekeer in de klimaat crisis. Maar ook zij zullen vermoe delijk snel wakker worden. Bloemen in een vaas zetten in tijden van waterschaarste is toch wat vreemd DE STELLING Vandaag: Ik wil volgend jaar ook naar Hrieps Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters Ouders tevreden over school Van Koeveringe Voorstellingen van Broeder Dieleman in zijn werkplaats AXEL Drie aanhoudingen na mislukte diefstal Tijdens de laatste editie, twee we ken geleden, werd vrijwel de com plete dagopbrengst gestolen. Het ging om ongeveer een half miljoen euro. Om er snel financieel bovenop te komen, besloot de organisatie de kaartverkoop voor volgend jaar te vervroegen. Bovendien werden de tickets 15 euro duurder. Er werd al verwacht dat de be langstelling groot zou zijn. Toch bleek zaterdagochtend, bij het be gin van de verkoop, de website niet berekend te zijn op de digitale toe loop. De technische problemen hielden uren aan. Desondanks kon de organisatie aan het eind van de middag melden dat de kaarten op waren. Eerste fase Het gaat overigens om de 'eerste fase' van de verkoop. Een deel van de kaarten houdt Hrieps achter de hand voor de 'sponsorronde' in juni en voor de busregelaars. De tickets die hiervan overblijven, worden in de tweede fase verkocht. OOSTKAPELLE De vondst van een dode vrouw in Oostkapelle heeft geleid tot een groot onder zoek van de politie. Die sluit niet uit dat er sprake is van een mis drijf. Vandag moet daarover meer duidelijkheid komen. De vrouw werd vrijdagmiddag rond vier uur aangetroffen in een appartement in een complex op Veldzigt in Oostkapelle. De politie en twee ambulances waren snel ter plaatse, maar al snel was duide lijk dat de vrouw was overleden. Vuilcontainer De technische recherche heeft daarna onderzoek gedaan in het appartement en in de directe om geving. De politie sloot daarbij on der meer een ondergrondse vuil container af. Het onderzoek duurde tot zater dagmiddag. De politie houdt voor lopig alle opties open als het gaat om de doodsoorzaak. Dat betekent dat onder meer een noodlottig on geluk en een natuurlijk overlijden tot de mogelijkheden behoren. Maar een misdrijf kan zij ook nog niet uitsluiten. Vandaag wordt sectie verricht op het lichaam, zegt Willem-Jan Uytdehage, woordvoerder van de politie Zeeland/West-Brabant. ,,Dan weten we meer." 4*-Van der Valk hotel nabij modestad Arnhem maandag 27 mei 2019 Een eenzame oude racefietser De sproeiers op het land staan De langslapers en de sceptische Reageer op pzc.nl Gisteren: Een vakantie- baan is goed voor je 778 reacties O... GEBRUIKEN ZE ALLE ORGANEN PAS NA IEMANDS tïOOtS TUURL1JK HÈ HE... E>AN HAB IK HENK NIET HOEVEN TE REGISTREREN. BREDA Basisschool Winford in Breda, een initiatief van het Zeeuwse onderne mersechtpaar Van Koe- veringe, doet het goed bij de ouders. Die waarderen de school met een 9,4. Dat is volgens de school de hoogste score in Ne derland. Zij baseert zich op de Bestuursrappor- tage Oudertevreden- heidspeiling 2019. Onder de naam Winford Academy wordt vanaf au gustus in Breda ook voortgezet onderwijs aangeboden. Het studie geld varieert van 19.900 tot 23.900 euro per jaar. De belangstelling is groot, zegt Winford. MIDDELBURG De Zeeuwse troubadour Broeder Dieleman geeft op 29 mei en 5 juni klein schalige voorstellingen in zijn 'werkplaats voor lied jes en objecten'. Daar werkt hij aan Voor werpen voor gesprek, een alternatief Zeeuws archief dat bestaat uit vondsten, geluiden, ver halen en liedjes. Aan de hand hiervan zingt hij lied jes en vertelt hij verhalen. De voorstellingen zijn om 19.30 uur in de Lange Noordstraat 25 in Middel burg. Per keer zijn er 10 kaarten. Tickets: deman nenbroeders@gmail.com. Drie Roemeense man nen zijn zaterdagnacht opgepakt bij een hore cazaak in Axel. Ze wor den ervan verdacht een tas te hebben gestolen. Een aantal agenten werd aangesproken door een cafébezoeker in Axel die verklaarde een poging tot diefstal van een tas te hebben gezien. De agenten gingen vervol gens in gesprek met het slachtoffer, waarna de drie verdachten werden aangehouden. Ze zijn overgebracht naar het politiebureau. Het slachtoffer heeft aan gifte gedaan. Ze mist haar telefoon en geld, haar tas heeft ze nog. De belangstelling voor de kaar ten van Hrieps 2020 was zater dag zo groot, dat de website van het festival lange tijd onbereik baar was. Rolf Bosboom Grijpskerke De 26e editie van het festival is op 9 mei 2020, met als toepas selijk motto 'Nie kapot te kriege'. Beeld van de afgelopen editie van Hrieps, twee weken geleden. FOTO RUBEN OREEL Van der Valk Hotel Arnhem V 3 overnachtingen in een 2-persoonskamer V 3 x uitgebreid ontbijtbuffet t.w.v. 39,00 p.p. V Gratis gebruik van wellnessfaciliteiten^ V Op 10 min. van centrum Arnhem V Tip: bezoek N.P. de Hoge Veluwe hoteldeal dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2