andere auto, andere verzekering j independer experts in financieel inzicht MEDIA CULTUUR 23 Psychologische bijstand voor de deelnemers Wat ook opvalt: overal hangen ca mera's, 46 stuks in totaal. Ook op het toilet. ,,Dat is niet voor de uitzending, maar het is niet de bedoeling dat ze plekjes vinden waar zij zich kunnen verstoppen'', stelt Van Lysebeth. Of ze seks laten zien? Bloot? ,,Nee, niet expliciet, wel de suggestie.'' Love Island moet het zoete zusje worden van de ordinaire broertjes Ex on the Beach en Temptation Island. Zie de regels. De singles mogen niet meer dan twee glazen alcohol per dag. Ze worden aangesproken op schuttingtaal en moeten voor twaal ven op bed liggen. ,,Hier wordt niets gekraakt, maar juist gemaakt'', ver duidelijkt Verhulst die, wanneer we afgedaald zijn tot bij de gemeen schappelijke slaapkamer - dat wel - op de bedden wijst. ,,Zeven bedden voor tien kandidaten. Dat betekent dag er altijd samen geslapen wordt. En kijk naar die bedden. Twijfelaars kijker'', benadrukt Holly Mae Brood. Ruim 7000 aanmeldingen waren er. Sommige kandidaten zijn gecharterd via sociale media of gewoon van straat geplukt. Doen ze niet mee voor de roem? De aankomende status van BN'er? Van Lysebeth: ,,Natuurlijk willen ze graag op televisie, maar ze hopen hier allemaal verliefd te wor den. Ze weten dat het mogelijk is, omdat ze eerdere series hebben ge zien en het programma goed ken nen.'' Baby's Ze refereert met graagte aan de Love Island-huwelijken in Engeland. ,,Daar zijn zelfs al baby's geboren'', glundert ze. Verhulst is bijna klaar met de rondleiding. Buiten op de vlonder worden opdrachten besproken, bij de vuurkorf komen de singles samen. ,,Elke dag kunnen de kijkers een duik nemen in het gevoelsleven van de kandidaten'', zegt Holly Mae Brood die 'slechts' een paar keer samen met Viktor Verhulst komt opdraven in de villa. ,,Voor de keuzemomenten of opdrachten, maar we kijken achter de schermen mee met het productie team." Eigenlijk is het format geen format. ,,Want niets staat vast'', vertelt Nele van Lysebeth. ,,We kunnen zelf de opdrachten bepalen, de stemmo- menten en de gasten. Worden ze niet verliefd dan laten we gewoon nieuwe kandidaten invliegen. We hebben een stand-bylijst. En singles kunnen zich ook tijdens de looptijd van het programma blijven opgeven.'' RTL zet flink in op het realitypro- gramma. Met het werk, de huisves ting en eten voor 86 crewleden - ca teraars, vlonder- en decorbouwers niet meegerekend -, met de 46 ca mera's en alle technische snufjes die noodzakelijk zijn, is Love Is land een peperduur programma. Kijkcijfers? Niemand durft een voorspelling te doen. Ver hulst: ,,Maar dat er hier iets gaat gebeuren, staat vast.'' bijna. Dat zal gezellig worden.'' Breedlachend opent hij de aangren zende deur naar het toilet. „Iedereen hoort hier alles.'' Beloning Behalve de slaapkamer is er nog een make-upkamer, een kledingruimte voor de heren en naast de Dagboek kamer - huh, tóch een aparte slaap kamer? ,,De hideaway-room", zegt Holly Mae Brood. ,,Als een koppel een opdracht wint, kan dit de belo- ning zijn voor een nacht'', vervolgt Viktor Verhulst. ,,Maar wees gerust: ook hier hangen camera's. Ze zijn nooit echt alleen." Vanaf vandaag zijn ze elke avond op de buis, de vrijgezellen. Met hun geflirt, geklets, gekeuvel en gekonkel. De kijkers hebben thuis op de bank invloed met hun app, want ze kun nen stemmen op hun favoriete kop pel. ,,De kandidaten moeten niet al leen het hart van een potentiële part ner veroveren, maar ook dat van de Als er iets veranderd is aan jou, je adres, je leeftijd of je auto kan je verzekering opeens duurder uitvallen. Daarom is het altijd slim om te checken of hij beter en voordeliger kan. Dus kijk meteen even en sluit 'm zelf af op independer.nl. Dan krijg je er gratis extra dekking bij. maandag 27 mei 2019 GO Love Island, te zien vanaf vanavond op Videoland en RTL5 om 20.30 uur RTL benadrukt dat de begeleiding van de deelnemers hoge prioriteit heeft. ,,Er is een streng selectiepro ces, inclusief psy chologische scree ning. Daarnaast is er zowel voor, tijdens als na het pro gramma professio nele psychologische begeleiding. Zowel actief als reactief'', aldus een woord voerder van de zen der. Fans van het Britse Love Island werden de afgelo pen jaren opge schrikt door de zelf moord van twee oud-kandidaten: Mike Thalassitis (deelnemer in 2017) overleed in maart van dit jaar, Sophie Gradon (32), uit de reeks van 2016, werd in juni vorig jaar dood gevonden. Het model, voorma lig Miss Britain, leed aan depressies. Een woordvoerder van RTL: „Naast de psy chologische bege leiding houden wij bij wat er over alle Islanders geschre ven wordt in de Ne derlandse en Vlaamse media. Want zij krijgen zelf niks ervan mee.'' II Cool. Hot stuff. Het hoort bij het origi nele format dat inmiddels in tien lan den is verkocht. Viktor Verhulst en Holly Mae Brood zijn de presentatoren van Love Island. Kijk op de site bij /video Een kijkje in de villa waar de kandidaten verblijven Zeven bedden voor tien singles en een prachtig zwembad. FOTO'S PHOTONEWS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23