'Een keer garnalen zit er niet in' GELD GELUK Mirjam en René zijn vaste klant bij de kringloopwinkel en de kledingbank. Mirjam: ,,We zijn onlangs verhuisd.'' René: ,,De hypotheek is 255.000 euro.'' Mirjam: ,,We hebben een moeilijke tijd achter de rug. Mijn moeder overleed, Jens werd met 33 weken geboren en mijn schoonzusje kreeg kanker. Ik heb maanden in Ronald McDonald-huizen gewoond en hospices bezocht.'' René: ,,Jens slaapt bij ons op de kamer, aan de monitor.'' Mirjam: ,,Zijn ziekte is nog niet gediag nosticeerd. In elk geval zijn z'n long blaasjes kapot. Hij stopt regelmatig met ademen.'' René: „Mirjam heeft haar baan opge zegd, ik heb een burn-out gehad. Mijn werk, brood rondbrengen voor webwin kels, begint om 3 uur 's morgens.'' Mirjam: ,,'s Avonds maak ik tijd voor mijn bedrijfje in traktaties, relatie geschenken en weggeefcadeautjes. We krijgen 2000 euro bruto persoons gebonden budget voor Jens. Ik neem zelf de zorg op me, als we iemand in huren komen we niet uit. Alleen al de reiskosten zijn hoog, we moeten naar ziekenhuizen in Rotterdam, Zwolle, Apeldoorn, Utrecht en Harderwijk." René: ,,Een budgetbeheerder vanuit de schuldhulpverlening regelt onze finan ciën. Hij zorgt er onder meer voor dat de rekeningen en hypotheek worden betaald of dat uitstel wordt verleend.'' Mirjam René Beste koop Slechtste koop 6 TEKST EDITH ANDRIESSE FOTO JOOST HOVING Gezamenlijk netto-inkomen 0 - €3000 €3000 - €4500 €4500 - €6000 €6000 of meer Mirjam Kannegieter (38), was doktersassistente, heeft nu een bedrijfje in het bedrukken van relatie geschenken René Kannegieter (38), vrachtwagenchauffeur Mirjam en René wonen in een rijtjeshuis in Ermelo met hun vier kinderen Andy (16), Marit (14), Romy (4) en Jens (3). Mirjam: ,,Een sublimatie printer, voor mijn bedrijfje.' René: ,,Ons huis, het is maar een halve minuut lopen naar de hei.'' Mirjam: ,,Een Peugot 307. Hij is steeds kapot. Wij hebben een auto nodig voor zes personen en straks moet er ook nog een rolstoel in passen.'' René: ,,Warmte-elementen voor in een plastic zwem badje. Ik kocht ze tweede hands voor 50 euro, maar het water werd er niet warmer van.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 94