Kidslarp is improvisatietoneel op bijzondere locaties I lp v.phimmpn ^^wsnowst O Willi 111 11^11 \#:Ma>nrstsmdXa° 10 Cai de Kubber (10) is een elf. Normaal gesproken te herkennen aan puntige oren, maar die van hem zijn afgehakt in de strijd. Nou ja, niet echt natuurlijk: Cai en zijn 6-jarige zusje Anna spelen kinderlarp, een soort improvisatietoneel. Hun grote wens: dat Zeeland een eigen kidslarp-groep krijgt. len. Het was zoals gewoonlijk een spannend avontuur. Nu liggen hun kostuums, wapens en andere toebehoren weer in de kast en zijn ze weer gewoon twee kinderen uit Kloetinge. Als het even kan, stap pen ze in de wereld van het kin- derlarpen. Larp staat voor Live Ac tion Role Playing, ofwel: improvi satietoneel. Kinderen en volwas senen kruipen daarvoor in de huid van een personage: kruiden vrouwtje, elf of krijger bijvoor beeld. Spelleiders bedenken een plot en verhaallijnen. Dat moeten er meerdere zijn, want binnen het spel kunnen kinderen opdrachten voltooien of dingen ontdekken die ervoor zorgen dat een heel nieuw hoofdstuk begint. Soms is het spel gebaseerd op een boek. Cai wijst op tafel: Jorrik de Ork, de basis van het Wisselwoud-verhaal. Schrijver Thijs Goverde leidt zelf het larp- spel eromheen. Vader Michiel: ,,Cai leest ontzettend veel! Lord of the Rings, De Hobbit, Broederband, De Nedergrim." Cai: ,,Mijn zusje wil vooral worden voorgelezen." Anna behoort met haar zes jaar tot de jongste spelers. Kinderlarp is wel iets meer dan verkleden, maar het kostuum is erg belangrijk. Anna en Cai dragen alleen natuurlijke materialen als linnen, wol en zijde die passen bij de wereld waarin de verhalen zich afspelen. Genezeres Anna heeft al lerlei tasjes en een buideltje voor verband, drankjes en geneeskrui den, vertelt het meisje terwijl ze op haar knieën in de tuin made liefjes en goudsbloemen plukt voor haar kruidenmengsels. Ze heeft een staf die bijna net zo groot is als zij zelf, een lang zwaard en een kort elvenzwaard en een dubbele hakbijl (van latex, om vei lig mee te vechten bij het larpen). Het paarse touwtje eromheen zorgt ervoor dat je er Schimmen mee kunt verslaan, legt ze uit. Krijger Cai draagt een leren borst harnas met daarop de Witte Boom met Zeven Sterren, het symbool van Gondor uit Lord of the Rings. Veilig vechten Hij heeft een echte boog en een speciale larp-pijlen met zachte bollen aan het einde waarmee je niemand pijn kunt doen. ,,Je mag pas meedoen als je een test hebt afgelegd", zegt Cai. Ook met de andere wapens mag je alleen vech- ZATERDAG 25 MEI 2019 GO Anna en Cai de Kubber uit Kloetinge spelen kidslarp, een soort improvisatietoneel op bijzondere locaties. fotos marcelle davidse ai en Anna zijn net te- in Wisselwoud zijn verslagen ONDINE VAN DER VLEUTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 58