Supermarkt (nog) geen Coop Agressief koppel roofvogels valt aan in Ritthem ZEELAND 11 Broedende plevieren verlaten nest Ruiterplaatmakelaardij Voor meer informatie: www.derietpluimen.nl FASE 1 OPGELEVERD DE DELTA Dat vonnis velde de kantonrechter in Den Bosch gistermiddag. Su permarktketen Coop spande een kort geding aan tegen de super- De dader heeft ze nooit gezien, maar ze heeft wel een vermoeden: de roofvogels waar ze via haar werk bij Buurtzorg al eens voor gewaarschuwd werd. Haar collega Sandra Flameling vond het in eerste instantie nog leuk, toen een roofvogel met haar 'meefietste' door de bocht net voorbij de uienhandel van familie de Dreu Maar toen het dier haar dreigend aankeek en laag over haar heen vloog, wist ze niet hoe snel ze zich uit de voeten moest maken. Om haar collega's bij Buurtzorg te waarschuwen, meldde ze het voorval in een in terne rapportage. Toch kon dat niet voorkomen dat haar collega gisteren werd aangevallen. Paardenstaart Goedhart had gelukkig een paar denstaart in haar haar, maar hield aan de aanval toch een gaatje in haar hoofd over. ,,Het bloedde flink. Ik had alco hol bij me vanwege mijn werk en dat heb ik er overheen gegoten. marktondernemer, omdat die wei gert zich aan te sluiten bij Coop. Hijwil zich na opheffing van Emté, vanaf i juni, aansluiten bij Plus. De formule van die keten zou beter aansluiten op Emté en beter passen bij Serooskerke en de kwa liteit die klanten gewend zijn. Maar volgens Coop is Van der Hoofd contractueel gebonden aan levering door Coop. Een definitief oordeel over het conflict wordt pas in de, reeds lopende, bodemproce dure geveld en daarom wilde de kantonrechter geen voorlopige Er zit nu een flinke korst op." Goedhart: ,,Ik sloeg automa tisch die weg in en dacht zelfs nog aan de waarschuwing. Even later klapte het dier op mijn achter hoofd. Ik schrok me wezenloos. Het is geen musje dat op je knalt. Gelukkig reed ik niet hard, maar ik kan me voorstellen dat iemand hierdoor heel hard te val kan ko men. Ik moet dit weekend weer naar die klant in Ritthem, maar ik ga echt niet meer via die weg of ik pak de auto." Waarschuwingsborden Goedhart heeft ook melding ge daan bij de gemeente Vlissingen in de hoop dat er waarschuwings borden komen. Die heeft de infor matie vervolgens doorgespeeld naar het waterschap, omdat die verantwoordelijk is in het buiten gebied. Op Facebook waarschuwt Fla- meling mensen voor de agressieve dieren. ,,Het is een gangbare weg. Er zijn veel wandelaars en fietsers, ook kinderen. Ze weet, behalve dat ze groot zijn, niet om wat voor roofvogels het gaat, maar vermoe delijk zijn het buizerds. ,,Ik denk dat het een paartje is dat een nest wil beschermen. Ze zien alles en iedereen als een gevaar." voorziening treffen die niet of moeilijk is terug te draaien. ,,De bodemrechter is immers op geen enkele wijze gebonden aan het voorlopige oordeelin kort ge ding." De kantonrechter vindt het belang van de supermarktexploi tant om de bodemprocedure af te wachten zwaarder wegen dan de tijdwinst die Coop boekt als zij de winkel in Serooskerke direct onder haar vlag kan brengen. Eigenaar en exploitant André van der Hoofd voelt zich gesterkt door het besluit van de kanton- rechter. De winkel gaat van woensdag 29 mei tot en met maan dag 3 juni dicht om het computer en kassasysteem te vervangen. Vanaf 4 juni is het Plus-assorti- ment in de winkel te vinden. Van der Hoofd gaat er vanuit dat hij na uitspraak van de bodem- rechter, die hij binnen twee maan den verwacht, de tijdelijke voor definitieve contracten kan inrui len. Na een nieuwe verbouwing zou hij dan nog deze zomer een volwaardige Plus-winkel kunnen exploiteren. VROUWENPOLDER Broedende bontbekplevieren krijgen maar geen rust op het strand van Oranje zon bij Vrouwenpolder. De afgelo pen weken zijn twee nestjes leeg in het zand teruggevonden door vrij willigers van stichting Het Zeeuwse Landschap. De stichting waarschuwt strand- bezoekers met borden voor de nes ten van de kustbroedvogels. Hon den en mensen zorgden er de laat ste jaren namelijk voor dat de vogels van hun nesten af moesten. Villa Valentijn Middelburg Kinderdagverblijf www.villavalentijnmiddelburg.nl T. 0113 - 37 24 74 Sandra Goedhart (l) en Sandra Flameling werden aangevallen door buizerds op de Landbouwweg. foto lex de meester zaterdag 25 mei 2019 De supermarkt in Serooskerke gaat voorlopig verder onder de naam Van der Hoofd. Eigenaar André van der Hoofd mag zijn leveranciers zelf kiezen en is niet verplicht zijn waren bij Coop aan te schaffen. René Hoonhorst Den Bosch 'Oh ja die vogel', schoot nog even door het hoofd van de Vlissingse Sandra Goedhart toen ze de Landbouwweg in Ritthem in fietste. Momenten later voelde ze een harde klap tegen haar achterhoofd. Wendy de Jong Ritthem ®Kijk op de site bij /video buizerds terroriseren Ritthem UW SPECIALIST IN KUNSTSTOF KOZIJNEN, ZONWERING EN OVERKAPPINGEN Mortiereboulevard 40 Middelburg T0118-441 944 www.ascozeeland.nl Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg al meer dan 17 jaar uw vertrouwde adres voor kinderopvang kunt u vinden aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Ons landelijk registratienum mer is 257589806. Opvangvormen zijn o.a.: 40-, 48-, 52 weken p/j en flexibel. Hele-, halve- en verlengde dagen, incidentele-, ruildagen en uurtje factuurtje. Villa Valentijn Middelburg maakt gebruik van wasbare bamboeluiers. Waarom eigenlijk persé zo'n wasbare luier? Het is gewoon beter voor het milieu. En de kinderen zijn eerder zindelijk. We hebben vier groepen in de volgende leeftijd: 3 mnd. -1 jaar (Gele groep), 1 - 2 jaar (Roze groep), 2 - 3 jaar (Rode groep), 3 - 4 jaar (Blauwe groep), waardoor we de kinderen op maat tijdens de verschillende ontwikkelingsstadia kunnen begeleiden en de overgang naar de basisschool optimaal is. Ook is een heerlijke 36 meter diepe ommuurde tuin aanwezig waar uw kinderen veilig in kunnen spelen. Voor de zeer scherpe prijs/kwaliteit verhouding kunt u meer informatie vinden op onze website, t.w. www.villavalentijnmiddelburg.nl ons e-mailadres is info@villavalentijn.nl. f Telefonisch zijn wij te bereiken op 0854-890090. Rouaansekaai 61 in Middelburg! info@villavalentijn.nl Landelijk registratienummer is 257589806 r STADSPOLDER KORTGENE ZEELANDELIJK WONEN Bouwbedrijf De Delta bv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39