Van Gerwen stelt zich nieuwe doelen 22 ZEELAND In het kroonjuweel van de Formule 1 wacht Verstappen nog Late afmelding Nick Kyrgios Dumoulin toch van start op NK Nieuwe zege van De Vries Verhagen snel klaar in China Exact een jaar rijdt Max Verstappen vrijwel foutloos rond in de Formule 1. Zijn knullige crash in Monaco leidde eind mei 2018 tot de ommekeer. Maar hij wil nu ook wel eens succes aan de Rivièra. GP van Monaco Yorick Groeneweg Londen ,,Ik moest er hard voor werken", keek Van Gerwen terug op de fina leavond, die zo moeizaam op gang kwam tegen Daryl Gurney. ,,Mijn spel was vreselijk, maar ik denk dat ik me goed heb hersteld. Het kan alle kanten op, daarom kijken men sen ook zo graag naar darts. In de fi- nale was ik een stuk beter, dus kan ik blij zijn met de winst." Voor Van Gerwen is de Premier League na het WK het belangrijkste toernooi van het jaar. In 2019 won hij ze al beide. ,,Maar ik moet nieuwe doelen blijven stellen", toonde Van Gerwen zich kort na al weer zijn vijfde Premier League-ti tel ambitieus. Hij moet ook wel, want de concurrentie zit ook niet stil. Rob Cross (28) bijvoorbeeld, die het hem lastig maakte. Cross kon ondanks zijn nederlaag nog lachen, zeker als hij terugdacht aan waar hij vorig jaar op dit mo ment stond. De Engelsman had een paar maanden eerder bij zijn eerste deelname het WK gewonnen, maar was al snel opgebrand. Ook omdat hij daarna niet alleen meer in de weekenden moest spelen, maar ook doordeweeks. ,,Ik was daardoor een gebroken man", keek Cross terug. ,,Dit jaar gaat het beter en het wordt nog beter." Van Gerwen merkte in het toer nooi ook al dat Cross sterker werd. Of hij vreest voor een tweestrijd met Cross? ,,Zo zie ik het niet", al dus de Brabander. ,,Ik speel graag tegen hem, vooral omdat ik vaak van hem win. Rob heeft een lastig jaar achter de rug, maar wordt be ter. Alleen wat is rivaliteit? Ik zie die gasten elke week. Zo kijk ik er nu al naar uit dat ik Gary Anderson weer zie." De voormalige Schotse we reldkampioen ontbrak vanwege rugklachten. Het is de meesterproef van de ko ningsklasse. Het circuit waar je als winnaar kunt toetreden tot het gilde der grote Formule 1-coureurs. Alleen de erelijst in Monaco leest al als een goddelijke spijzenkaart: Fangio, Moss, Hill, Stewart, Lauda, Senna, Prost, Schumacher, Alonso, Hamilton, Vettel. En de namen van de bochten lijken stuk voor stuk opera's: Rascasse, Sainte Dévote, Mirabeau, Beau Rivage. Zoveel moois, zoveel pracht en praal verza meld op een paar vierkante kilome ter aan de Rivièra. Maar ondanks al die glamour, glans, schittering en weelderigheid is het circuit een ge nadeloze beul. Even buiten de lijntjes kleuren en je bent de schlemiel in de krappe straten van Monte Carlo. Nergens is de lijn tussen kampioen en klunge laar zo dun. Max Verstappen weet er alles van. Hij is bezig aan zijn vijfde seizoen in de Formule 1, heeft vijf races gewonnen en is bedolven onder superlatieven, maar in Mo naco wacht de 21-jarige Limburger van Red Bull Racing nog altijd op zijn eerste succesje. Hard gecrasht in de boarding van Sainte Dévote, bij zijn debuut in 2015. Twaalf maanden later op nieuw in de vangrail, twee weken na zijn historische zege in Barce lona. Pisnijdig in 2017, toen hij zich gedupeerd voelde door zijn eigen team, omdat Daniel Ricciardo hem voorbijsprong richting podium met een uitgekiende pitstop. En vo rig jaar voelde hij zich bij zijn thuis- race in Monaco helemaal lulletje rozenwater. Eindelijk zat hij eens het hele weekeinde in de snelste auto, maar in de laatste vrije trai ning reed hij zijn bolide aan barrels. Vlak voor de kwalificatie, waardoor tijd voor herstel ontbrak. Dus was de race voor Verstappen zaterdag morgen feitelijk al om zeep. Ricci- ardo won, Verstappen droop af naar zijn appartement met 'slechts' de negende plaats. ,,Het ergste week- Circuit van Monaco zaterdag 25 mei 2019 TENNIS Nick Kyrgios heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De Australiër, de huidige nummer 36 van de wereldranglijst, zou in de eerste ronde aantreden tegen de Brit Cameron Norrie. Een reden voor de afmelding is nog niet be kendgemaakt. Vorig jaar deed Kyrgios ook niet mee aan Roland Garros en in 2017 haalde hij de tweede ronde. WIELRENNEN Tom Dumou lin (foto) en Wilco Kelder man doen eind juni toch mee aan het NK op de weg. Beiden gebruiken de wedstrijd in Ede als voor bereiding op de Tour de France. Dumoulin moest vorige week de Ronde van Italië na een val al snel ver laten. Kelderman herstelt van onder meer een sleu telbeenbreuk. AUTOSPORT Nyck de Vries heeft voor de tweede keer in zijn loopbaan de Formule 2-race in Monaco gewonnen. De 24-jarige De Vries was de rommelige hoofdrace met veel inci denten vanaf pole-position begonnen. Hij hield de Itali aan Luca Ghiotto en de Ja panner Nobuharu Matsus hita achter zich. Twee jaar geleden won de Fries al de sprintrace in Monaco. Nicholas Latifi, leider in het klassement, haalde geen punten. De Vries is hem tot op één punt genaderd. JUDO Sanne Verhagen en Margriet Bergstra zijn bij de Grand Prix in Hahhot in de tweede ronde blijven steken. De sporters uit de klasse tot 57 kilo zijn de enige Nederlandsen die naar China zijn afgereisd. Verhagen verloor van de Russin Mezjatskaia. In de eerste ronde had ze met een golden score afgere kend met de Zuid-Kore- aanse Kim Jan-di. Bergstra verloor van de Chinese Lu Tongjan. Weer maakte darter Michael van Gerwen gisteravond zijn favorie- tenrol op de finaleavond van de Premier League waar. Hij won het toernooi voor de vierde keer op een rij en voor de vijfde keer in totaal, maar is nog lang niet verzadigd. Scoort Max nu ook in Monaco? Arjan Schouten Monaco Vorig jaar crashte Max Verstappen in de laatste vrije training op Monaco. foto getty images De honger van 'MVG' is nog niet gestild. foto xxxx Morgen, Ziggo Sport 15.10 u Circuit DRS-inhaalzone DRS-detectiepurt Snelheid (km/u) Rondes Afstand 3,337 km r 260,286 km Winnaar 2018 D. Ricciardo, Red Bull BRON: FIA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22