magazine OPEN! JOL Nabestaanden vinden Humanitas medeschuldig Vandaag bij deze krant 'We hoeven ons niet te schamen' Theresa May geeft het eindelijk op Apenkenner Frans de Waal Walcheren ontslag aan P14 Scheidend directeur pensioenkoepel weerspreekt kritiek Anne-Fleur Goud uit Waarde werkt in de vakantie in het restaurant van camping en fruitbedrijf Goud in Waarde. Jongelui als zij zijn onmisbaar voor Zeeuwse bedrijven en zorginstellingen. Alleen zo kunnen die blijven draaien gedurende de zomermaanden. Britse premier kondigt haar Humanitas was een van de werkge vers van de nu 22-jarige verpleger Rahiied A. Justitie verdenkt hem ervan elf bejaarde bewoners van verzorgingstehuizen te hebben ver moord, of een poging daartoe te hebben gedaan. Dat deed hij door een veel te hoge dosis insuline toe te dienen. De Rotterdamse advocaat Frank Hamers staat zeven families bij in deze zaak. Verschillende families eisen een schadevergoeding van zorginstelling Humanitas, waar hun moeders woonden. Volgens de families was in de zorginstelling een cultuur ontstaan waarin personeel makkelijk vrijaf nam en Rahiied als enige op de af deling kon werken. Protocollen werden niet gevolgd en er was geen controle op zijn handelen zodat hij weerloze bewoners kon injecteren met insuline. Hamers: ,,De nabe staanden willen dat Humanitas deze fouten erkent. Door het falen van de organisatie kreeg de verzor ger de kans de dingen te doen waar van hij wordt verdacht.'' De moeder van Ron Paternoster (61) uit Poortugaal is één van de slachtoffers. Paternoster wil dat de onderste steen boven komt. ,,De schadeclaim is niet bedoeld om er De schadeclaim is niet bedoeld om er zelf rijker van te worden —Ron Paternoster, nabestaande zelf rijker van te worden'', bena drukt hij. ,,Mijn moeder leed zwaar aan alzheimer. Als we een vergoe ding krijgen, dan gaat die linea recta naar Alzheimer Nederland.'' Humanitas wil ondanks herhaal delijke verzoeken niet reageren. ,,Zo lang de zaak onder de rechter is, ge ven we geen commentaar'', zegt woordvoerder Carla Boeren. Ra- hiied A. werkte ook bij de zorgin stellingen Dagelijks Leven en Zorg- waard. Het is onbekend of ook tegen deze instellingen claims zijn inge diend door nabestaanden. De in houdelijke behandeling van de strafzaak tegen Rahiied A. zelf vindt in september plaats. P10 'Ik heb niet zo'n vertrouwen in wat mensen zeggen' Zondag a.s. zaterdag 25 mei 2019 Nieuwsmedia Prijs €3,70 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 1688 p* ZEELAND2 »P4 en ZEELAND 2 Instelling voor rechter om insulinemoorden Zorginstelling Humanitas is me deschuldig aan de insulinemoor den in drie verpleeghuizen in de Rotterdamse regio. Dat zeggen nabestaanden van de slachtof fers. Zij slepen Humanitas nu voor de rechter. Bas Boerma Sander Sonnemans Rotterdam In de ochtend kans op lichte regen. Later 19°C meer zon. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1