Toekomst eiland op papier gezet II 7 Jubileum het Veerse Scheepstuig VERKOOP VAKANTIEWONINGEN VEERSE KREEK Ondanks het verzet van de vaste gasten is het einde van camping De Veerhoeve in Wolphaartsdijk nabij. Over een jaar gaat de schop de grond in voor vakantiepark Veerse Kreek. ,,In de zomer van 2021 moeten de eerste gasten hier recreëren'', zegt Machiel Blom. Veel mensen hebben hun stacaravan al la ten weghalen. Iets wat ze een jaar geleden niet voor mogelijk hielden. Een onbezorgde zomer lag in het verschiet. Tot ei genaar Machiel Blom van Lei- sure2B in juni bekendmaakte de camping te willen omvormen tot een luxe vakantiepark. De vaste gasten - die soms al vele jaren of zelfs generaties lang op de cam ping verblijven - moeten hun ge huurde kaveltje uiterlijk eind dit jaar kaal opleveren. Veel boze cam- pinggasten typeren Blom als ie mand die meedogenloos te werk gaat. ,,Maar ik heb het ook als pijn lijk voor de gasten ervaren'', zegt hij zelf. Verkoop Dit weekend begint de verkoop van de toekomstige vakantiehuis jes op Veerse Kreek. De eerste fase behelst de bouw van 108 wonin gen, maar in totaal komen er 218. Potentiële kopers worden ont vangen in het verbouwde spoor- huis, nabij de ingang van de cam ping. Later komt hierin de receptie van het nieuwe park. Met het VEERE Shantykoor het Veerse Scheepstuig bestaat 20 jaar. Dat wordt 29 juni gevierd met een shantyfestival in Veere. Het jubile rende koor verwacht ongeveer 300 zangers en muzikanten op het fes tival. De gastkoren komen onder meer uit Schiedam, Wolvega en Almelo. De optredens zijn tussen 13.00 en 17.00 uur op drie verschil lende locaties in het stadje. Shan- tykoor het Veerse Scheepstuig be staat nu uit 50 leden. Nieuwe zan gers of muzikanten zijn welkom. Meer informatie: veersescheeps- tuig.nl e^joon fersOOn^K Een goede balans vinden tussen rust en ruimte aan de ene kant en bedrijvigheid en toerisme aan de andere kant. Dat is de uitdaging waar de gemeente Noord-Beve land de komende jaren voor staat. Inwoners, ondernemers, dorps raden, jongerenraad en verenigin gen hebben de gemeente de afge lopen maanden laten weten welke kant het op moet met 'hun' ei land. Ze hadden kunnen kiezen voor een eiland vol drukte en dy namiek, maar dat deden de Pee- landers niet. Uit vier scenario's (rust en ruimte, drukte en dyna miek, binding en betrokkenheid Inwoners Noord- Beveland kiezen voor initiatief, rust, ruimte en inspiratie of initiatief en inspiratie) kozen zij voor een eiland vol initiatief en in spiratie, gecombineerd met ele menten uit het scenario rust en ruimte. Concreet houdt dat bij voorbeeld in dat Noord-Beveland een klimaatneutraal en klimaat- bestendig eiland wordt, zonder dat dit ten koste gaat van het land schap. Toerisme en landbouw blijven belangrijk, maar er is ook ruimte voor nieuwe vormen van aquacultuur, zorg en detailhandel. De gemeente faciliteert en stimu leert initiatieven vanuit inwoners, bijvoorbeeld op het gebied van zorg. Ook zijn er veel lokale activi teiten. Het is niet zo dat inwoners nu achterover kunnen leunen in afwachting van wat komen gaat. Het is de bedoeling dat iedereen bijdraagt aan de realisatie van het geschetste toekomstbeeld. Dins dagavond 4 juni wil de gemeente hierover in gesprek met inwoners. Dat doet ze tijdens de presentatie van de toekomstvisie in dorpshuis De Stadsweide in Kortgene. spoorhuis is - naast de supermarkt aan het begin van het park - ook meteen het enige gebouw ge noemd dat overeind blijft staan. Wat wij gaan doen, ontbrak hier nog Gastheer Eric van Lanschot ver wacht dat de woningen gretig af trek zullen vinden. Veel mensen hebben volgens hem al geïnfor meerd, waaronder veel Belgen. Vlaamse toeristen wisten Wol- phaartsdijk altijd al goed te vin den. Eén van de jachthavens bij het dorp wordt zelfs uitgebaat door onze zuiderburen. ,,Ik sprak een keer iemand uit Antwerpen die me vertelde dat hij er vele ma len langer over doet om de Belgi sche kust te bereiken dan naar Wolphaartsdijk te komen'', vertelt Van Lanschot. ,,En dan is het hier aan het Veerse Meer nog veel mooier ook, zonder de hoog bouw.'' Binnenmeer De vakantiewoningen op Veerse Kreek zijn straks gesitueerd rondom een groot binnenmeer. In een haventje komen zogeheten fluistersloepjes te liggen, waar mee gasten het hele park kunnen rondvaren. Het toekomstige Roompot-park krijgt ook een restaurant en een zwem bad. Die laatste voorziening is al leen bedoeld voor de parkgasten, maar het restaurant wordt vrij toegankelijk. ,,We willen qua ni veau een beetje tussen een top restaurant als Melieste en een zaak als De Baas en zijn Madam in gaat zitten'', zegt Blom. Een idee dat hij van de dorpsraad heeft overgenomen is het aanleggen van omkleedruimtes voor duikers bij het vulstation dat op het park aanwezig is. Een oude garnalen- kotter wordt omgebouwd tot speelobject. Verder komt tussen de Aardebolleweg en het Veerse Meer een openbaar toegankelijke wandelroute die dwars door het park heen gaat. Al met al vindt Blom het toekom stige vakantiepark een verrijking voor het dorp. ,,Wat wij gaan doen, ontbrak hier nog'', vindt hij. ,,Wolphaartsdijk heeft straks een mooie camping voor stacara vans (camping 't Veerse Meer, red), een aantal fraaie jachthavens en ons park met woningen. De di versiteit wordt steeds groter.'' www.joosse.nl zaterdag 25 mei 2019 Eerste gasten zomer 2021 verwacht Rob Paardekam Wolphaartsdijk De camping oogt in middels verlaten. 1JOOSSE ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS Accountancy Belastingadvies Belastingaangiften Bedrijfsadvies 1JOOSSE PERSONEELSDIENSTEN Salarisverwerking Detachering Loonadvies Online diensten HR Diensten Het ei is gelegd: twee maanden nadat de inwoners hun zegje mochten doen, staat de toe komst van Noord-Beveland op papier. De grote vraag is na tuurlijk wat de vooruitzichten zijn. Ellen Smaardijk-Jobse Wissenkerke Impressie van het toekomstige park Veerse Kreek. De hoofdingang ligt straks aan de Veerweg. foto veerse kreek -Machiel Blom T 0118 612 774 E middelburg®joo sse.nl T 0118 583 010 E oostkapelle@joosse.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 141