Agressief roofvogelkoppel valt mensen aan in Ritthem Supermarkt (nog) niet onder Coop-vlag ZEELAND 11 Broedende plevieren verlaten nest ^/i CORDEJONGE 1UKK6(g EeN PAStie IWg H61 STAAND VROUWENPOLDER Broe dende bontbekplevieren krijgen maar geen rust op het strand van Oranjezon bij Vrouwenpolder. De afgelopen weken zijn twee nestjes leeg in het zand terugge vonden door vrijwilligers van stichting Het Zeeuwse Land schap. De stichting waarschuwt strandbezoekers met borden voor de nesten van de kust- broedvogels. Honden en mensen zorgden er de laatste jaren na melijk telkens voor dat de vogels van hun nesten af moesten. De afzettingen doen hun werk, laat communicatiemede werker Marcel Klootwijk weten. ,,Er stonden alleen voetsporen van de vogel zelf rond het nestje en niet van mensen of honden." De verstoring kwam de afgelo pen weken uit de lucht: waar schijnlijk hebben andere vogels de eieren weggeroofd. ,,Het is te hopen dat de vogels een keer jongen groot kunnen brengen op het strand of op een veilig plek in Oranjezon." De bontbekplevier, ongeveer zo groot als een spreeuw, komt steeds minder vaak voor in Ne derland. Dat komt doordat hun broedgebieden langzaam ver dwijnen. In Nederland zijn er nog 300 tot 360 paren, vooral in Zeeland en op de Wadden. De dader heeft ze nooit gezien, maar ze heeft wel een vermoeden: de roofvogels waar ze via haar werk bij Buurtzorg al eens voor gewaar schuwd werd. Haar collega Sandra Flameling vond het in eerste instantie nog leuk, toen een roofvogel met haar 'meefietste' door de bocht net voorbij de uienhandel van familie de Dreu Maar toen het dier haar dreigend aankeek en laag over haar heen vloog, wist ze niet hoe snel ze zich uit de voeten moest maken. Om haar collega's bij Buurtzorg te waarschuwen, meldde ze het voor val in een interne rapportage. Toch kon dat niet voorkomen dat haar collega gisteren werd aangevallen. Goedhart had gelukkig een paar denstaart in haar haar, maar hield aan de aanval toch een gaatje in haar hoofd over. ,,Het bloedde flink. Ik had alcohol bij me van wege mijn werk en dat heb ik er overheen gegoten. Er zit nu een flinke korst op." Goedhart: ,,Ik sloeg automatisch die weg in en dacht zelfs nog aan de waarschuwing. Even later Sandra Goedhart (l) en Sandra Flameling werden aangevallen door buizerds op de Landbouwweg. foto lex de meester klapte het dier op mijn achter hoofd. Ik schrok me wezenloos. Het is geen musje dat op je knalt. Gelukkig reed ik niet hard, maar ik kan me voorstellen dat iemand hierdoor heel hard te val kan ko men. Ik moet dit weekend weer naar die klant in Ritthem, maar ik ga echt niet meer via die weg of ik pak de auto." Waarschuwingsborden Goedhart heeft ook melding ge daan bij de gemeente Vlissingen in de hoop dat er waarschuwingsbor den komen. Die heeft de informa tie vervolgens doorgespeeld naar het waterschap, omdat die verant- woordelijk is in het buitengebied. Op Facebook waarschuwt Fla- meling mensen voor de agressieve dieren. ,,Het is een gangbare weg. Er zijn veel wandelaars en fietsers, ook kinderen. Ze weet, behalve dat ze groot zijn, niet om wat voor roofvogels het gaat, maar vermoe delijk zijn het buizerds. ,,Ik denk dat het een paartje is dat een nest wil beschermen. Ze zien alles en iedereen als een gevaar." Dat vonnis velde de kantonrechter in Den Bosch gistermiddag. Super marktketen Coop spande een kort geding aan tegen de supermarkton dernemer, omdat die weigert zich aan te sluiten bij Coop. Hij wil zich na opheffing van Emté, vanaf 1 juni, aansluiten bij Plus. De formule van die keten zou beter aansluiten op Emté en beter passen bij Seroos- kerke en de kwaliteit die klanten gewend zijn. Maar volgens Coop is Van der Hoofd contractueel gebonden aan levering door Coop. Een definitief oordeel over het conflict wordt pas in de, reeds lopende, bodemproce dure geveld en daarom wilde de kantonrechter geen voorlopige voorziening treffen die niet of moeilijk is terug te draaien. ,,De bo- demrechter is immers op geen en kele wijze gebonden aan het voor lopige oordeel... in kort geding." De kantonrechter vindt het belang van de supermarktexploitant om de bo demprocedure af te wachten zwaarder wegen dan de tijdwinst die Coop boekt als zij de winkel in Serooskerke direct onder haar vlag kan brengen. Eigenaar en exploitant André van der Hoofd voelt zich gesterkt door Vanaf 4 juni is het Plus-assortiment in de supermarkt in Serooskerke te vinden het besluit van de kantonrechter. De winkel gaat van woensdag 29 mei tot en met maandag 3 juni dicht om het computer- en kassa systeem te vervangen. Vanaf 4 juni is het Plus-assortiment in de win kel te vinden. Van der Hoofd gaat er vanuit dat hij na uitspraak van de bodemrech- ter, die hij binnen twee maanden verwacht, de tijdelijke voor defini tieve contracten kan inruilen. Na een nieuwe verbouwing zou hij dan nog deze zomer een volwaar dige Plus-winkel kunnen exploite ren. zaterdag 25 mei 2019 XW 'Oh ja die vogel', schoot nog even door het hoofd van de Vlissingse Sandra Goedhart toen ze de Landbouwweg in Ritthem in fietste. Momenten later voelde ze een harde klap tegen haar achterhoofd. Wendy de Jong Ritthem Kijk op de site bij /video buizerds terroriseren Ritthem De supermarkt in Serooskerke gaat voorlopig verder onder de naam Van der Hoofd. Eigenaar André van der Hoofd mag zijn le veranciers zelf kiezen en is niet verplicht zijn waren bij Coop aan te schaffen. Den Bosch

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 139