Als festivalbezoeker zoek ik wat meer de rust, maar hoe zal dat vallen? Is het zo raar dat mijn dochter van 16 geen feestje met alcohol mag? JOOST MAG 'T WETEN Weet u wat rock-'n-rollkousen zijn? Zo niet, klik als u wilt even naar Google en bekijk de afbeeldingen. Ze waren eind jaren 50 in de mode. Mijn vrouw wilde als kind niets liever dan rock- 'n-rollkousen, want 'heel de school had ze'. Haar vader nam een kijkje en zag vrijwel niemand met die dingen. Er haken vrienden af? Hoeveel? Wat voor vrien den? Haken ze inderdaad af of hebben ze ook geen rock-'n-rollkousen? Genoeg over vage vrienden. Even over uzelf, als u me toestaat: wat een lief iemand lijkt u me. Tikje naïef ook. U denkt dat de keuze gaat tussen wel of geen alcohol. Gooi dat principe van u in de vuilnisbak, want ook zonder uw principes bent u tegen drank op dat feestje. Als u alleen limonade schenkt of uw heerlijke zelfgemaakte bowl, drinken sommige vage vrien den in vóór ze komen. En hebben ze flesjes bij zich waarvan ik de naam niet ken en de inhoud niet wens te kennen. Uw echte keus: wordt er alcohol gedronken waar ik van weet of gebeurt het allemaal achter mijn rug? Ik zou wat drank in huis halen als ik u was. Uit principe. 'Hoe vlieg ik dit aan?' Een uitdrukking die ik niet ken. Ik ga voor het gemak even uit van het oude 'hoe pak ik dit aan?' Waarom toch altijd weer die verkeerde timing? Laat ik uitleggen wat ik bedoel. Eerst de juiste timing: je zegt iets tegen iemand, je wacht af wat die ander antwoordt en vanaf dat punt ga je verder. Helaas is dat niet de aanpak van veel inzenders, onder wie ook u. Uw strategie is deze: ik zeg iets tegen iemand, uw vriendin in dit geval, en ik weet al van tevoren wat die iemand terugzegt. Dat vul ik vast even in en vandaar ga ik verder. Foute timing. Waarom wacht u niet gewoon de reactie van die vriendin af? Waarom toch altijd dat voor je beurt praten? Of bij voorbaat namens anderen invullen? Vorige week sprak ik een dame vermanend toe die de inburgering wilde bevorderen van de nieuwe vriendin van haar ex-man in haar ex- schoonfamilie. Zo bont maakt u het niet, maar ook u maakt het huiswerk van een ander. Misschien is uw vriendin wel dolblij omdat ook bij haar de jaren gaan tellen. En zo niet, dan hebt u de keuze tussen diverse avonden hossen tegen uw zin of één keer uw vriendin teleurstellen. Een simpel dilemma lijkt mij. Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (76) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Elk jaar ga ik met een vriendin naar een festival. Inmiddels ben ik wat ouder (41) en wil ik niet meer tot het gaatje gaan. Dus wat mij betreft een dagje minder (misschien zelfs twee). En af en toe wil ik met een boek relaxen bij de tent. Ik weet zeker dat ik haar teleurstel. Hoe vlieg ik dit aan? Mijn dochter geeft een Sweet Sixteen Party. Ik wil uit principe niet dat er alcohol wordt geschonken. Zij vindt me ouderwets en baalt ervan: ze is bang dat er vrienden afhaken. Moet ik me er iets van aantrekken? Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@persgroep.nl ZATERDAG 25 MEI 2019 43

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 131