fcft 10 NIEUWS INSULINEMOORDEN NABESTAANDEN Toen een jaar na het overlijden van zijn moeder de 22- jarige verpleegkundige Rahiied A. werd aangehouden, viel bij Ron Paternoster het kwartje. Maar omdat zijn moeder is gecremeerd, is de doodsoorzaak niet meer te achterhalen. Iaria Paternoster-Na- gelkerken is welis waar al bijna drie jaar overleden, maar vanaf het bureau van Ron Paternoster (61) kijkt ze nog al tijd mee met het werk van haar zoon in zijn autobedrijf in Rotterdam. ,,Dit was haar bureau'', wijst hij. ,,Ma heeft altijd in de zaak gewerkt, ze deed de administratie. Mijn moeder was slim en kon waanzinnig reke nen.'' Paternoster vertelt zijn verhaal en kele uren na de zevende pro-forma- zitting tegen Rahiied A., de jonge verpleger die wordt verdacht van de zogeheten 'insulinemoorden'. A. schittert, voor de zoveelste keer, door afwezigheid. De zitting duurt hoog uit een kwartier. ,,Maar daarna houdt het je wel weer de hele tijd bezig; dan komt de woede weer op en spelen de vragen weer door je hoofd.'' Hij vecht tegen de tranen. ,,Wat ik vooral wil weten: waarom heeft die gozer mijn moeder vermoord? Een kwetsbare vrouw van 79 jaar die zwaar alzheimer had, dementeerde en door die ziekte zo onschuldig en onwetend was. Er zit heel veel boos heid in mij.'' Voor Paternoster is het klip en klaar dat ook zijn moeder slachtoffer is geworden van de man die volgens justitie weerloze ouderen ombracht door bij hen insuline in te spuiten. Een medicijn dat ze nooit eerder kreeg omdat ze geen diabetes-pa tiënt was ,,Mijn moeder had zwaar alzheimer en liep in De Wetering soms over de gang met de afstands- Hij liep helemaal alleen op de afdeling toen we bij onze moeder kwamen. Hij had gewoon vrij spel bediening van de televisie. En ze was een echte Rotterdamse die hier op de zaak ook veel had meegemaakt, dus wanneer ze boos was om de een of andere reden kon ze nog weleens gaan schelden. Daarom heeft hij haar vermoord; omdat ze lastig was.'' Zondag 11 september 2016. De tele foon van Paternoster rinkelt. 'Uw moeder is gevallen. Maar ze ligt in- middels op bed en ze slaapt', meldt een medewerker van De Wetering, het Rotterdamse verzorgingstehuis waar de dan 79-jarige Paternoster- Nagelkerken woont. ,,Een Hindoe- staanse jongen met rare witte, lange handschoenen aan wachtte ons op. Hij vertelde dat ma sliep. Met mijn vrouw ben ik even bij haar gaan kij ken, maar er kwam geen reactie. Ik heb tegen die jongen gezegd dat we haar maar lieten slapen.'' Verstrooid Een dag later gaat zijn telefoon op nieuw. ,,Met De Wetering... uw moe der is dood.'' Het is dezelfde ver pleger die koel en afstandelijk het slechte nieuws brengt. ,,Ik was opge lucht'', zegt hij eerlijk. ,,Ze was lid ge worden van de Nederlandse Vereni ging voor een Vrijwillig Levenseinde, de euthanasievereniging, maar om dat er iets was misgegaan met haar wilsbekwaamheid was dat geen optie meer. Haar grootste angst was om, net als haar moeder en haar oma, die leden aan alzheimer, weg te kwijnen in een verzorgingstehuis. We waren blij dat het leven er voor haar op zat. Het was goed zo.'' Paternoster-Nagelkerken was de laatste jaren wat verstrooid. Zo liep ze af en toe weg uit De Wetering naar haar oude woning in IJsselmonde. Daarop werd ze overgeplaatst naar de gesloten afdeling in het Rotterdamse verzorgingstehuis. De huisarts zei onderzoek te willen doen om de exacte doodsoorzaak vast te stellen. Maar Paternoster en zijn broer wimpelden dat af. ,,We zaten niet te wachten op een extra onder zoek op haar broze lichaam. Wij zei den: 'Joh, laat zitten.' We wilden van haar dood geen circus maken.'' Honderden vrienden, familieleden en bekenden kwamen af op haar cre matie. In het jaar erna denkt Pater noster zelden nog terug aan haar laat ste weken in het Rotterdamse verzor gingstehuis. Laat staan aan de Hin- doestaanse verzorger, die hem de Boeing vergoedt schade Ryanair Commando's in heel Afghanistan Wiebes heeft zich op ongelooflijk domme manier versproken' Spuitje hond na dood eigenaar zaterdag 25 mei 2019 GO 'Ma's moordenaar belde zelf op en zei dat ze dood was' Bas Boerma Sander Sonnemans Poortugaal Ron Paternoster: „Waarom heeft die DUBLIN Ryanair heeft een deal met vliegtuigbouwer Boeing over compen satie voor de aan de grond gehouden 737 Max-toestellen. De Ierse prijsvechter krijgt volgens bronnen hon derden miljoenen euro's schadevergoe ding. Toestellen van het type 737 Max staan wereldwijd aan de grond na twee on gelukken. Boeing moet met meer vliegmaat schappijen om de tafel. DEN HAAG Nederlandse comman do's kunnen in heel Af ghanistan worden in gezet. Dat heeft het kabinet gisteren beslo ten. De vijftig comman do's adviseren, assiste ren en begeleiden een Afghaanse eenheid die risicovolle politietaken uitvoert zoals het ar resteren van opstande lingen. De commando's mogen zelf geen offen sieve acties uitvoeren, maar mogen zich zo nodig wel verdedigen. Premier Rutte over het gebruik van 'bevinkje' RICHMOND In de Amerikaanse staat Virginia heeft een dierenarts een gezond hondje laten inslapen. Daarmee gaf hij ge hoor aan de wens van het overleden baasje van shih tzu Emma, die in haar testament had staan dat ze met haar viervoeter begraven wilde worden. Dieren activisten probeerden de dood van het ge zonde dier via de rech ter nog vergeefs te voorkomen. SPIERZIEKTEN Prinses Beatrix wisselt een woordje met een deelneemster aan het symposium Muscles2Meet. De conferentie in Zeist is een initiatief van het Prinses Beatrix Spierfonds. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 10