Enquête: 1764 Yersekenaren willen tweede supermarkt II €200 J|||^ Bezorgers gezocht in Sint-Philipsland krantenbezorgen.nl 7 f start premie Licht op groen voor tweede Lidl in Goes Interesse? Bel: 0166-672458 of mail: info@droogersverspreidingen.nl YERSEKE ,,Dit kan de gemeente niet zomaar naast zich neerleg gen." Dat zegt Wim Cornelisse van de dorpsraad Yerseke over de uitkomst van de in april gehouden enquête onder inwoners van het mosseldorp. Daaruit bleek dat 1764 mensen graag een tweede supermarkt willen. Voor veertien mensen die het formulier retour neerden is één super genoeg. Misschien vond een deel van de inwoners het lullig ten opzichte van de Albert Heijn De dorpsraad pleit al langer voor een tweede supermarkt. Om de argumenten kracht bij te zetten, is een enquête gehouden. Corne- lisse had op meer respons ge hoopt. „Misschien dat een deel van de inwoners het lullig vond ten opzichte van de Albert Heijn, die net heel de zaak heeft ver bouwd." Hij benadrukt dat de dorpsraad veel waarde hecht aan de winkel middenin het centrum. ,,Maar voor de leefbaarheid van Yerseke is het goed dat er een tweede supermarkt bijkomt, zo dat mensen op het dorp kunnen blijven voor hun wekelijkse inko pen." Molenpolder De dorpsraad, die onlangs formeel is erkend door de gemeente en is uitgebreid met twee nieuwe le den, heeft in juni het eerste over leg met wethouder Jaap Sinke. ,,Dan zullen we de enquêtefor mulieren overhandigen." Corne- lisse ziet de Molenpolder als ideale locatie, maar kan zich ook andere geschikte locaties voorstel len. ,,Het is nu aan de gemeente om in gesprek te gaan met super marktketens." Wethouder Sinke laat weten dat hij momenteel geen gesprekken voert over de vestiging van een tweede supermarkt. Wel weet hij dat een grondeigenaar in het dorp contact heeft gehad met ketens. De gemeente heeft onlangs een onderzoek laten doen naar de mo gelijkheden voor de bouw van een tweede supermarkt in Yerseke. Die resultaten verwacht Sinke binnenkort. snel internet en de wens om duur zaam te wonen. Weststrate: ,,Dat is wat we in die woonvisie aangeven. We hebben weliswaar met de korte termijn te maken, maar we moeten vooral oog houden voor de toe komst. Kleine kernen spreken aan Geboorteoverschot is nog wel een factor, maar de groei zit ook in arbeidsmigranten door hun fantastische omgeving, maar dan moet er wel een woning zijn die voldoet aan de wensen. Ze ker in de kleine kernen moet er een goed aanbod zijn dat kwalitatief veel comfort biedt. Want wat als ie mand de keus heeft tussen een mooie omgeving met een woning die wat energielast betreft duur is, of een mooie energieneutrale wo ning in de stad, wat doe je dan? Die keuze moet je zien te voorkomen." De nieuwe woonvisie is beleids bepalend en geeft richting aan toe komstige woningbouw. ,,Maar ie dere gemeente blijft verantwoor- delijk voor haar eigen beleid. Het is mooi dat we elkaar gevonden heb ben." De nota is inmiddels vastgesteld door de dagelijkse besturen van drie van de vijf gemeenten. Kapelle en Noord-Beveland volgen vol gende week. Dit najaar praten de gemeenteraden over de nieuwe sa menwerking. Op zoek naar een leuke bijbaan? jA GOES Hoewel het college zich eerder al positief uitliet over de komst van een Lidl-supermarkt aan de Marconistraat in Goes staat het licht nu echt op groen. De gemeente start de proce dure die het mogelijk moet ma ken dat Lidl een nieuwe super markt bouwt op de plek waar nu nog het voormalige Gamma- pand staat. Volgens wethouder Loes Meeuwisse is gebleken dat een supermarkt op die locatie goed inpasbaar is. ,,Het is denk baar dat Lidl later nog wat grond koopt voor extra parkeerplaat sen, maar op zich kan het alle maal op de huidige kavel.'' I Weekend Parijs 1 in het voorjaar vertrek zal juni va 109 Musical Soldaat van Oranje Diverse data v.a. 99,-- Maastricht 3-daagse reis Engeland met bezoek Londen en Chatham Zomerse dagtocht met buffetcruise wo 26 juni €79,-- Dagtocht Canterbury vr 5-7, vr 18-10 €65,-- Dagtocht Parijs vr 23 augustus €59,-- Braderie de Lille za 31 augustus 33,-- Verzorgde dagtocht Noord-Limburg Verdien ca. 145,- per vier weken 's Ochtends voor 7.00 uur de krant bezorgen, zaterdag voor 8.00 uur Gratis de krant lezen Minimumleeftijd 15 jaar Een wijk in de buurt Minder dagen bespreekbaar vrijdag 24 mei 2019 - Wim Cornelisse, dorpsraad Adrie van der Maas plaatst de kroon op een 'huis' in Kortgene. Naast hem Martijn van Sabben, directeur van aannemingsbedrijf Fraanje. foto johan van der heijden na drie maanden goed bezorgen Dé musical gebaseerd op de verhalen van één van de grootste verzetshelden uit onze geschiedenis Een geliefde winkelstad met een historisch centrum za1-6,vr19-7,wo25-9 €36,- Optie: bezoek aan de Call the Midwife tour vertrek ma 26 aug v.a.€299,~ Inclusief bezoek Zilvermuseum en cruise over de Linge Eén van de gezelligste winkelsteden van Zuid-Engeland! Wereldstad met flair, mode- en wielerhoofdstad van de wereld Kilometeres kramen braderie met antiek, brocante en curiosa! Geniet van prachtige en ongerepte natuur vr 6 september 79,- Tel. Meer informatie en (prijs)voorwaarden 0113-351551 vindt u op onze site: WWW.amz.nl XaAAm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 61