Bestuur De Meerpaal trekt aan de bel: onveilige toegang school Bruinisse IN DE REGIO 6 Te weinig oog voor insecten II si MIJN DORP, MIJN STAD Marcel Modde Serooskerke ,,Kan dit echt niet anders? Boven dien midden in het broedseizoen'', vraagt de boswachter zich op zijn twitteraccount af. ,,Niet te verko pen in een tij d waarin tal van initia tieven in het leven zijn geroepen om insecten te redden en de biodi versiteit er bovenop te helpen." Het waterschap zou een belang rijke bijdrage aan die ontwikkeling kunnen leveren door beter na te gaan waar het maaien van dijken écht nodig is, zegt Begijn in een toelichting op zijn tweet. De bewuste dijkrand aan de Schelphoek vormt volgens hem een ideale buffer tussen twee natuurge bieden, waar vogels profijt hebben van de insecten. Maaien omwille van de verkeers veiligheid kan op die bewuste plek de reden niet zijn, meent Begijn. De weg over de dijk wordt vooral door fietsers gebruikt. ,,Dit zien we he laas op meerdere plekken zo gebeu ren." Bloemen Volgens Arjan Goossen van Schel- destromen overdrijft de boswach- ter. ,,Dat dijkvak wordt elke maand gemaaid. Dus het lijkt me sterk dat er daar een enorme range aan bloe men heeft gestaan." Het waterschap hanteert voor die locatie een zogeheten gazonbeheer, legt Goossen uit. Het gras wordt kort gehouden, zodat het maaisel ook niet hoeft te worden afgevoerd. ,,We hebben ook een taak uit te voeren met betrekking tot de dij ken. Daar is beleid voor ontwikkeld en dat doen we niet zomaar." Op andere locaties, waar dat wel kan, geldt ecologisch beheer en daar krijgt de natuur wel degelijk alle ruimte, reageert Goossen. Begijn wil zo snel mogelijk met het waterschap rond de tafel voor overleg over het maaibeleid. ,,De uitnodiging staat al, heb ik begre pen." Wanneer er geen duidelijke redenen zijn het gras kort te hou den, moet de natuurontwikkeling z'n gang kunnen gaan, vindt de boswachter. ,,Zeker in deze tijd, waarin alles toch al minder wordt." Traditionele aanpak Hij wijst op het biodiversiteitsplan dat het waterschapsbestuur vorig jaar heeft aangenomen. ,,De wil is er dus wel, neem ik aan. Alleen de praktijk sluit daar nog niet echt op aan. Kennelijk hebben ze moeite af scheid te nemen van de traditionele aanpak.'' ,,En dat zou heel jammer zijn. Want juist ook het waterschap zou hierin een extra steentje kunnen bijdragen. Gazonbeheer is prima voor de tuintjes thuis, maar dat moet je niet doen op een ecologisch belangrijke dijk." De uitbreiding van de Mar ket Plaza in Bruinisse gaat ten koste van de veiligheid van de kinderen van De Meer paal, vreest het schoolbestuur. De uitgang van het schoolplein wordt 'onoverzichtelijk en chao tisch', doordat de nieuwe Albert Heijn een stuk naar voren komt. Kinderen lopen en fietsen straks rechtstreeks langs dat gebouw het parkeerterrein op en dat is onwen selijk, luidt de waarschuwing van het schoolbestuur. De alternatieve ingang via een pad langs de nieuw te bouwen Gall&Gall en Etos brengt even min soelaas, schrijft het schoolbe stuur in zijn reactie op de plan nen aan het college van Schou- wen-Duiveland. De 'Kiss and Ride zone' waar ouders hun kin- deren met de auto snel kunnen afzetten voor school, wordt straks gebruikt voor bevoorrading van de winkels. Het bestuur heeft De uitgang van het schoolplein wordt onoverzichtelijk en chaotisch weinig vertrouwen in de toezeg ging van de ondernemer dat de bevoorrading alleen buiten schooltijden gebeurt. Gat van Bru Burgemeester en wethouders zien geen reden de plannen aan te passen, laten ze weten in hun ant woord. Daarmee maken ze de weg vrij voor de invulling van het zogeheten 'Gat van Bru' rond de Dreef. Tussen de uitbreiding van Albert Heijn en het nieuwe ge bouw met slijterij en drogist komt straks meer dan vijftien meter ruimte. Op die plek staat nu een 'zeer dicht bosschage', waardoor van vrij zicht geen sprake is, voeren B en W aan. Bosjes De bosjes op het schoolterrein worden gerooid, zodat het zicht vanuit de school naar het parkeer terrein eerder verbetert ten op zichte van de bestaande situatie. Bovendien wordt de druk op die in- en uitgang minder door de tweede entree die wordt gereali seerd. De aanplant van een blok- haag voorkomt straks, volgens het college, dat kinderen vanaf het plein direct de parkeerplaats op kunnen rennen of fietsen. Vlierbloesem Skeltertocht Wandeling door de Zeepeduinen Raamexpo met oude foto's t p? it I V'!,shr -;' vrijdag 24 mei 2019 Kritiek op maaibeleid waterschap SD Groep 6 van basisschool De Meerpaal in Bruinisse gaat tussen de middag naar huis. Dat wordt vol gens het schoolbestuur na de verbouwing van de AH gevaarlijker. foto marieke mandemaker Boswachter Paul Begijn van Na tuurmonumenten is boos op Waterschap Scheldestromen. De dijk bij de Schelphoek stond begin deze week volgens hem nog vol klaprozen, boterbloe men en andere vreugd voor tal loze insecten en bijen. De maai- machine heeft daar zonder par don een einde aan gemaakt. Marcel Modde Bruinisse -Schoolbestuur De Meerpaal BURGH-HAAMSTEDE Natuurinformatiepunt Westerschouwen houdt morgen de Vlierbloesem Skeltertocht door de Westhoek van Schou wen. De tocht is be doeld voor het hele gezin en heeft als thema 'Vlieren'. De tocht kan van 11.00 tot 17.00 uur gereden worden vanaf het startpunt bij het Na- tuurinformatiepunt. Aanmelden niet nodig. BURGH-HAAMSTEDE Natuurmonumenten houdt morgen een voor jaarswandeling door de Zeepeduinen. Om 9.30 uur gaan de deelnemers op stap met boswachter Paul Begijn die het geva rieerde duinlandschap zal laten zien. De wan deling duurt ongeveer twee uur en is geschikt voor kinderen vanaf 6 jaar. Aanmelden is ver plicht en kan via natuur- monumenten.nl/agenda. NIEUWERKERK In Nieuwerkerk is een rondwandeling te maken kW?» „Uil Nieuwerkerk in oude tijden. foto c pronk ««Mina door de oude kern. Langs de route zijn, ach ter de ramen, foto's van honderd jaar oud of meer te zien. Zo krijgt men een inkijkje in het straatleven rond 1900. Stichting Vlam realiseert nu voor het vierde jaar O kijk hier!-routes. De foto's zijn de de hele zomer gratis te bekijken. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 9.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; BRUINISSE Dorpshuis de Vanger, 9.00 en 10.00 uur: Gymen bij Allevo; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 16.00 uur: Herensociëteit; 19.30 uur: Klaverjas- vereniging; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00-23.00 uur: Biljartvereniging Onder Vrienden; GOES Goudwisselkantoor Goes, Piet Heinstraat 2b, 10.00-16.00 uur: Gratis taxatiedag voor kunst en antiek; Podium 't Beest, vanaf 19.00 uur: Presentatieweekend Jeugdtheaterschool Zeeland RENESSE Galerie ZeeUwArt, 13.00-17.30 uur: Expositie diverse kunstenaars; SCHARENDIJKE Finca Vrij, 20.00 uur: Osho's Love Medita tion; ZIERIKZEE Eilandzorg de Wie- ken, 9.30-10.30 uur: Langer fit voor om wonenden; FiZi, 20.00 uur: Le Grand Bain; Gebouw de Driehoek, 8.45 en 10.00 uur: Fytaal Pilates; Stadhuismuseum, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling Waterlanders; 't Uulhof, 20.00 uur: Opvoering Lied zonder Vrijheid door Waisisi; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 19.30 21.45 uur: Repetitie Harmonievereniging Nut Uitspanning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 57