Ultrafan van de Backstreet Boys Gestolen spullen terug naar zeker 14 mensen II 8 ZEELAND BnUKE 'Geen Nexit, laten we het zo houden' Luc Oggel Terneuzen De Backstreet Boys traden giste ren voor het eerst in vijfjaar op in Nederland, in de Amsterdamse Ziggo Dome. Voor Eveline Ver- helst-Cramers moet dan alles wij ken. De 36-jarige Terneuzense volgt de Amerikaanse groep in middels bijna een kwart eeuw. ,,Ik voel nog steeds die spanning." Menig tienermeisje had haar kamer in de jaren negentig behan gen met posters van de Backstreet Boys, wegzwijmelend bij mier zoete nummers als ^s long as you love me. Zo ook Eveline Verhelst. Ze raakte besmet met het 'Back- street-virus' toen ze in 1995 een videoclip op MTV zag. ,,Vanaf dat moment was ik diehard fan, en nog steeds", zegt ze. De Terneu- zense had zich gisteren samen met andere adepten van de boy band bij het hotel in Amsterdam geposteerd. Daar konden de heren elk moment arriveren. De Back street Boys zijn anno 2019 man nen van middelbare leeftijd en ook de tienermeisjes van toen zijn inmiddels volwassen. Maar de magie blijft. ,,Het zijn toffe, aar dige jongens. De muziek is leuk, maar vooral ook alles er omheen", verklaart Verhelst. Ze doelt daarbij op de sfeer die heerst tijdens de concerten met vriendinnen en ge lijkgestemden. Het is vijf jaar geleden dat de Boys optraden in Europa. Verhelst is bij drie concerten van de 'DNA world tour' aanwezig: woensdag avond in Antwerpen, gisteravond in Amsterdam en volgende maand reist ze ook nog af naar Zweden. De afgelopen 24 jaar be zocht ze meer dan 60 shows. Al met al hebben de Boys al heel wat aan haar verdiend. ,,Ik ben zelfs Ik voel nog steeds die spanning een keer mee geweest met een cruise door de Bahama's die ze or ganiseerden voor fans." Een favoriet nummer noemen vindt Verhelst lastig, maar over haar favoriete 'boy' hoeft ze niet na te denken: Nick Carter, met zijn 39 jaar de benjamin van de groep. Op haar Facebook poseert ze glunderend met de blonde zan ger, op een kiekje uit 2014. Maarre, wat vindt haar eigen Ter- neuzense Backstreet Boy eigenlijk van al die adoratie? ,,Tja, hij denkt er het zijne van", lacht ze. ,,Hij heeft zijn hobby's, ik de mijne. Maar ook de Backstreet Boys zijn allemaal getrouwd hoor!" RILLAND Dankzij de grote inval twee weken geleden bij een gara- gebedrijfin Rilland, krijgen zeker veertien mensen hun gestolen spullen terug. De politie, gemeente Reimers- waal en belasting- en milieu-in specteurs hielden woensdag 8 mei een grote controle bij een garage op bedrijventerrein De Poort in Rilland. Tal van zaken bleken niet in orde te zijn, een groot aantal ge stolen goederen werd in beslag genomen. Van alle voertuigen (twee au to's, twee aanhangwagens, vier buitenboordmotoren en drie fiet sen) heeft de politie de rechtma- tige eigenaar weten te achterha len. Ook van een aantal andere, door de politie niet nader gespeci ficeerde goederen, is volgens een woordvoerder de herkomst vast gesteld. Gedeeltelijk zijn de spul len weer terug bij de eigenaren. ,,Ook bij fietsen blijkt maar weer dat het loont om aangifte van dief stal te doen." Bij de inval werden ook veel nieuwe auto-onderdelen in beslag genomen. De politie overlegt nog met verzekeraars over deze goede ren. Er zijn nog geen aanhoudin gen in deze zaak verricht. Pas als het onderzoek is afgerond, gaat de politie mensen verhoren. merk ik. Ik woon in Groede en doe veel in België. Ik moet er niet aan denken dat alles ingewikkelder wordt gemaakt als Nederland uit de EU gaat", zegt communicatiestu dent Kika Menue (21). Maar zijn studiegenoot Arthur Houmes (18) vreest juist dat Nederland straks niet meer is dan een kleine provin cie van een grote Europese staat. ,,Ik ben veel met deze verkiezingen be zig geweest. Ik ben best een fan van Forum voor Democratie geworden. Iedereen zingt in hetzelfde kerk koor de lof van de EU. Het is goed dat er een nieuw geluid klinkt in Nederland. Forum kan met hun lijsttrekker Eppink een flink oppo- sitieblok gaan vormen in het Euro pees parlement." Tegengas Kika vindt het goed dat er tegengas wordt gegeven, maar hij vindt Fo rum te agressief. Zelf zit hij aan de andere kant van het Europese spec trum, hij stemt D66. Liesmijn Sar- neel (20) vindt de aanpak van de klimaatverandering belangrijk. Zij neigt naar een stem voor Groen Links. Ook zij komt vaak in België, waar haar ouders een appartement hebben. Aan een Nexit moet ze niet denken. ,,Laten we het gewoon zo houden als het is. Het is goed zo." Jan Mastenbroek (26), student aan de zeevaartschool, doet twee Vlissingen De burger zou niet geïnteresseerd zijn in Europa, maar dat blijkt op de HZ in Vlissingen reuze mee te val len. Lukas de Hamer (25) heeft niet gestemd voor het Europees Parle ment. Maar, zegt de student com merciële economie, hij is geen typi sche niet-stemmer. ,,Ik stem juist altijd. Maar mijn stempas is on bruikbaar geworden doordat er kof fie overheen is gegaan." De gemeente Vlissingen maakt het de studenten op de HZ Univer sity of Applied Sciences gemakke lijk. Op de dag van de verkiezingen komt het mobiele stembureau twee keer langs. 's Ochtends voor aan vang van de lessen en in de mid dagpauze. Studenten maken er dankbaar gebruik van, is de erva ring van Hans Koeman, die met Danker de Jonge en Alex de Böck het reizende stembureau bemant. De stembus wordt uit de bestelbus getild en naar binnengedragen, het stemhokje uitgeklapt en neergezet. In een mum van tijd heeft het stembureau zich geïnstalleerd in de hal van de HZ. Vanochtend zijn ze ook al bij de woonzorgcentra De Gouwe Tuyn en Nieuw Bachten- poorte in Oost-Souburg geweest. Na de HZ gaat het mobiele stembu reau nog naar Maritiem Instituut de Ruyter, het Scalda, de Albert Heijn XL en tenslotte naar woonzorgcen trum Theo van Doesburg in Vlis- singen. Belangstelling De verkiezingen, de aanslepende Brexit en de opkomst van anti-EU- partij Forum voor Democratie, heb ben de belangstelling voor de Euro pese Unie aangewakkerd onder de studenten. ,,Het leeft hier echt, Iedereen zingt in hetzelfde kerkkoor de lof van de EU. Een nieuw geluid is goed vrijdag 24 mei 2019 GO Eveline uit Terneuzen is al 24 jaar idolaat van de Backstreet Boys: de magie blijft. - Eveline Verhelst-Cramers Europa leeft bij Ook op de HZ in Vlissingen kon gisteren gestemd worden voor het Europees Parlement. Het anti-EU-geluid van partijen als Forum voor Democratie, PVV en SP heeft onder de jongeren de belangstelling voor Europa aan gewakkerd. Eveline Verhelst (derde van links) met de Backstreet Boys, na afloop van het concert in Antwerpen. foto justin segura CR** Theo Giele Emily Eestermans, Lukas de Hamer en Italla Gomes (vlnr). - Arthur Houmes (18)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 44