Terminals in Antwerpen ook 's nachts open Oostburgse singer-songwriter Joe Buck heeft hit te pakken Waairn 4 Ook Zeeland creërt nog veel te weinig beschermde arbeidsplaatsen $tulp umuiee/v Frank Balkenende Goes Zeeland doet het daarbij gemiddeld beter dan andere regio's. Dat blijkt uit een brief over de stand van za ken rond beschut werk die staatsse cretaris Tamara van Ark van Sociale Zaken en Werkgelegenheid naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Tus sen 2015 en maart dit jaar is voor 3662 mensen een beschutte werk plek gecreëerd. Vooral in 2018 is een flinke stap vooruit gezet. Niettemin blijft het aantal geplaatste mensen achter bij het aantal voor wie een positief advies is verstrekt. Dat zijn er landelijk 4616. Zo'n 1000 werk zoekenden wachten dus nog op een werkplek. Gemeenten moeten die beschutte werkplekken scheppen. De inspectie SZW van het minis terie onderzoekt momenteel hoe beschut werk zich ontwikkelt. Eén van de zaken waar de inspectie naar kijkt, is de lengte van wachtlijsten. Ook wordt nagegaan in welke mate gemeenten zich inspannen om voor deze doelgroep beschutte ba nen in het leven te roepen. Lande lijk zijn er grote verschillen. Hoe- wel Zeeland tot de kopgroep be hoort, bieden de Zeeuwse gemeen ten nog steeds te weinig beschutte werkplekken. Tussen 2015 en eind september 2018 zijn 79 mensen daadwerkelijk op een beschutte arbeidsplaats aan de slag gegaan. Het streefcijfer voor 2018 van de dertien Zeeuwse ge meenten was 100 van zulke werk plekken te scheppen, maar zelfs over een periode van drie jaar wordt dat doel niet gehaald. Voor 2019 ligt de lat weer een stuk hoger, blijkt uit de aantallen die het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid begin dit jaar bekend heeft ge maakt. Samen moeten de dertien gemeenten 135 beschutte werk plekken creëren. De mensen voor wie deze plaat sen zijn bedoeld, konden voor 2015 dikwijls terecht in de sociale werk voorziening. Maar de Wet sociale werkvoorziening (WSW) werd sa men met de Wet werk en bijstand Zeeuwse gemeenten moeten dit jaar 135 plaatsen creëren (Wwb) en een groot deel van de Wet werk en arbeidsondersteuning jonggehandicapten (Wajong) ver vangen door één verzamelwet: de Participatiewet. Mensen die vroe ger voor de WSW in aanmerking zouden komen, vallen sindsdien tussen wal en schip. Begeleiding Deze mensen hebben dikwijls een lichamelijke, verstandelijke of psy chische beperking. Ze hebben zo veel begeleiding en soms een zwaar aangepaste werkplek nodig, dat zo'n inspanning van werkgevers niet kan worden verlangd. Vaak worden werkplekken geschapen bij sociale werkplaatsen, waar ze met een an dere sociale regeling binnenkomen. De achterstand ligt overigens niet altijd aan gemeenten: kandidaten blijven soms weg, zijn verhuisd of hebben te grote problemen. Ook zitten zaken nog in de pijplijn. The Way You Take Time, zo heet het nummer waarmee Joe nu scoort. Het is op televisie te horen in een supermarktreclame en wordt vaak gedraaid door zenders Radio 2, 100%NL, QMusic en Radio 5. Domien Verschuuren Q-Music-dj Domien Verschuuren begon een maand geleden een zoektocht naar Joe Buck, nadat een luisteraar had gevraagd wie het nummer had geschreven uit de commercial van Plusmarkt. Zo kwam Verschuuren uit bij de Zeeuw die twee jaar terug afstu deerde aan de Rockacademie in Tilburg en sindsdien van zijn hobby zijn werk probeert te ma ken. ,,Door een nummer dat nooit is uitgebracht kwam ik in beeld bij de makers van de reclame", vertelt Joe. ,,We kregen vervolgens de op dracht om een nummer te schrij- ven dat specifiek bedoeld was voor die commercial, passend bij beel den van een opa en kleinzoon. Dat heb ik samen met Simon Leferink gedaan. Later hebben we er alsnog een hele song van geschreven." Verschuuren lanceerde het nummer als eerste op de radio. Nu is het volgens Joe tijd voor de vol gende stap. ,,Vorig jaar ben ik naar Nashville geweest om te schrijven en heb ik veel kilometers kunnen maken. De muziek is bijna klaar om de wereld in te gaan.'' Te be ginnen volgende maand al, op CMA Fest. ,,Alle grote countrypop artiesten spelen daar, onder wie een paar van mijn grote helden. Ik kan nog niet geloven dat ik hier onderdeel van mag zijn." Op weekdagen werken de Eu ropa- en Noordzee-terminal van PSA dan het klokje rond. Verder opent het depot voor lege contai ners van MedRepair een uur vroe ger dan normaal. Dat was 6.00 uur 's ochtends, maar wordt 5.00 uur. Beide initiatieven zijn tot stand gekomen door een brede, structu rele samenwerking van verschil lende partners in de havens. Naast Havenbedrijf Antwerpen zijn dat Alfaport Voka, de terminals, ver tegenwoordigers uit de transport sector, expediteurs, verladers en beroepsverenigingen. Samen wil len ze het wegverkeer efficiënter maken door vervoersstromen be ter te spreiden. Linkeroever Overigens zijn er al terminals die 's nachts open zijn. MPET en Ant werp Gateway terminals op de Linkeroever bieden deze service al sinds maart 2017 aan. PSA Antwerp en MedRepair willen tegemoet komen aan de vraag van de transportsector, die tijd verliest door de filevorming in en rond Antwerpen. Doel is op termijn de voltallige logistieke keten in Vlaanderen bij dit initia tief te betrekken. Stephan Van- fraechem, directeur van Alfaport- Voka: ,,Nu bieden terminals en depots in de haven een alternatief voor de files overdag. Dit werkt Dit werkt natuurlijk enkel als iedereen mee in het bad springt natuurlijk enkel als iedereen mee in het bad springt, ook de maga zijnen en de productiecentra in het achterland." Het havenbedrijf is al langer bezig het vervoer beter te sprei den. Naast een efficiënter weg vervoer zet het ook in op meer transport via de binnenvaart en het spoor. personenalarmenrig Q in Zeeland vrijdag 24 mei 2019 GO Beschutte werkplek hard nodig Steeds meer mensen die een 'gewone baan' niet aankunnen, zijn aan de slag gegaan op een zogeheten 'beschutte werkplek'. Toch blijft het aantal be schermde arbeidsplaatsen voor deze doelgroep nog achter bij de doelstellingen. De 23-jarige Sjoerd de Buck - artiestennaam Joe Buck - tim mert aan de weg. Twee jaar nadat de uit Oostburg afkom stige singer-songwriter een contract tekende bij het label van Ilse Delange heeft hij een hit te pakken én mag hij optre den tijdens het grote country- festival CMA Fest in Nashville. „Mijn eerste show in Amerika. Hoe vet is dat?" Eldridge Pentury Vlissingen De containerterminals op de rechter Scheldoever in de Ant werpse haven zijn vanaf maan dag 3 juni ook 's nachts open. Met nachtlogistiek probeert Antwerpen de files in de haven stad terug te dringen. Frank Balkenende Antwerpen -Stephan Vanfraechem, directeur van Alfaport-Voka De uit Oostburg afkomstige Joe Buck. Meer informatie of aanmelden: www.maatjeinzeeland.nl of bel: 0118 55 12 15

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40