Is 'zoon van Hagi' net zo goed als zijn vader? 31 DARTS PREMIER LEAGUE NUWEG NUWEG/S LUXE 4-STERRENHOTEL NABIJ KOBLENZ DE PRACHTIGE DUITSE HARZ Ooit zei voetballegende Gheorghe Hagi over zijn talentvolle zoon: ,,Hij is beter dan ik op die leeftijd.'' Het verhoogde de druk op zijn Ia- nis, net voordat deze aan diens eer ste seizoen buiten Roemenië be gon. Dat avontuur was in Italië bij Fiorentina en kende een matig ver loop. Na slechts twee invalbeurten in de Serie A keerde hij toch maar weer terug naar Roemenië. Voorlo pig te licht bevonden. Maar wie weet wat er nog komen gaat voor de 20-jarige aanvallende middenvelder? Zijn terugkeer naar Roemenië daarna deed hem in elk geval goed. In de tussentijd maakte hij na alle vertegenwoordigende elftallen te hebben doorgelopen, zijn debuut voor de nationale ploeg. Vader Gheorghe (54) is onmis kenbaar dé legende van Roemenië, waar hij als de Maradona van de Karpaten eeuwige roem vergaarde op vooral het WK van 1994. Op dat toernooi scoorde hij één van de mooiste doelpunten tegen Colom bia. Tegenwoordig een YouTube- knaller. Maar na Gheorghe lijkt nu de tijd rijp voor hem, de jongste aanvoerder ooit in het Roemeense betaald voetbal op zijn zestiende. Die trouwens ook al eens op Neder lands grondgebied speelde. Hij ver loor van Vitesse in de voorronde van de Europa League met Viitorul Constanta. Ianis kreeg die aanvoerdersband omgeschoven door een goede be kende. Juist vader Gheorghe was toen trainer van Viitorul. Ianis werd gevormd op de zogenaamde Academia Hagi, de door senior be heerde voetbalschool. Verdere ver gelijkingen: beiden beschikken over een fraaie traptechniek en zijn technisch verfijnd. ,,Maar ik deed alles met mijn linkervoet'', zegt Gheorghe. ,,Terwijl mijn zoon ge weldig tweebenig is.'' Voor Ajax heeft de komst van Ia- nis Hagi nu nog geen absolute top prioriteit, maar wordt er wel onder zocht wat de mogelijkheden zijn. Recent bracht vader Gheorghe een bezoekje aan De Toekomst, het trai ningscomplex van Ajax. In het kiel zog van voormalig Ajacied George Ogararu, de huidige technisch di recteur van Viitorul Constanta. Mocht Hagi de overstap maken naar Amsterdam, dan zou hij de tweede Roemeen worden in de huidige Ajax-selectie. Eerder trok de landskampioen al Razvan Marin van Standard Luik aan. Wyndham Garden Lahnstein Koblenz Faciliteiten: Rock Resort Berghotel St Andreasbeig Faciliteiten: Exclusieve Lezersreis 3 dagen inclusief ontbijt en 1 x diner 4 dagen inclusief ontbijt en 3 x diner Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc reiskatern.nl Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc reiskatern.nl vrijdag 24 mei 2019 PC Michael van Gerwen, gecon centreerd op weg naar een overwinning op de Noord-Ier Daryl Gurney bij de apo theose van de Premier League Darts in de Londense O2 Arena. De Brabander klopte de man die hem de laatste twaalf maanden maar liefst drie keer versloeg gis teravond met 10-7. Maar wel pas nadat hij met 5-6 achter was gekomen. 'Mighty Mike', de wereldkam pioen en tevens de titelverde diger, plaatste zich daarmee voor de finale tegen de En gelsman Rob Cross, later op de avond. Bij het ter perse gaan van deze krant was de finale nog niet afgelopen. FOTO LAWRENCE LUSTIG/PDC Ajax heeft lanis Hagi (20) op het oog, de zoon van Gheorghe Hagi. Hij geldt in Roemenië al jaren als het grootste talent van zijn generatie. Ook al heeft hij er al een buitenlands avontuur op zitten. Nik Kok Rotterdam M lanis Hagi in het rode shirt van Roemenië, met in het klein zijn vader Ghe orghe als in ternational bij het EK van 2000. FOTO'S AP, AFP Dit luxe hotel is rustig gelegen in een park op een heuvel. U heeft vanuit het hotel een prachtig uitzicht op de riviervalleien van de Rijn en de Lahn. Het prachtige laaggebergte met rivieren en kastelen rondom het hotel doen u versteld staan. Een uitstapje naar het historische Koblenz (ca. 7 km) mag niet missen. restaurant, bar, biergarten, lift, 2 sauna's, fitness, fietsverhuur en gratis wifi en parkeren. Geen mindervalide kamer. INBEGREPEN: 2 overnachtingen 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x 3-gangendiner of koud/warm buffet gratis kamer upgrade (o.b.v. beschikbaarheid) gratis late check-out (o.b.v. beschikbaarheid) Actievoorwaarden kortingen: €69 p.p. in een 2-persoonskamer met dagelijks aankomst t/m juni en november t/m december. Juli t/m oktober is €79 p.p. Kinderkorting: t/m 2 jaar gratis en van 3 t/m 12 jaar 75% korting. Toeslag 1-persoonskamer: €34,50 per nacht. Boekingskosten: €15. Meer informatie en boeken: Ga voor Wyndham Garden naar onze website reiskatern.nl/pzc/NUW1947 Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@nuwegexclusief.nl Gelegen in het noordelijke deel van de Harz, nabij Braunlage, Wernigerode en de Broeken, het hoogste punt van het middel gebergte. U zult versteld staan van het fascinerende landschap dat u hier aantreft, op enkele uren reizen van Nederland. Dit hotel, dat een weids uitzicht biedt, zal uw ideale uitvalsbasis zijn. restaurants, terras, fietsenstalling, sauna, speelplaats, lift en gratis wifi en parkeren. Geen mindervalide kamer. INBEGREPEN: 3 overnachtingen 1 x koffie met gebak in het panorama restaurant 3 x uitgebreid ontbijtbuffet gebruik van sauna en stoombad welkomstdrankje 1x2 uur kegelen 3 x4-gangendiner of dinerbuffet gratis kamer upgrade (o.b.v. beschikbaarheid) Actievoorwaarden kortingen: €129 p.p. in een 2-persoonskamer aankomst op donderdag, tot en met 13 juni en van oktober t/m december. Overige maanden met aankomst op donderdag: 20 juni t/m 4 juli €139 p.p., 11 juli t/m 29 augustus €149 p.p. en 5 t/m 26 september €139 p.p. Kinderkorting: 1 kind t/m 2 jaar gratis, 3 t/m 8 jaar 50% korting en 9 t/m 13 jaar 30% korting. Toeslag 1-persoonskamer: 100%. Toeristenbelasting: 2 p.p.p.n. Boekingskosten: €15. Meer informatie en boeken: Ga voor Rock Resort Berghotel naar onze website reiskatern.nl/pzc/NUW1948 Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@nuwegexclusief.nl •••II*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31