Excuses Merel Cliëntenraad: vertrouwen in Emergis Politie wil nu een vuurwerkverbod 2 GUIDO VAN DER HEIJDEN Column DE STELLING Vandaag: Ik ga liever met de auto naar mijn werk Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters UITSLA© EU-VERKIEZINSEN PAS NA ZONfcA©AVONfc> BEKEND IK HOU M'KI HART vast... EU3ENUJK HEB IK MAAR WAT <3E<30KT. 'Minder geld naar HZ is vreemd' Orgaandonatie: 143.200 Zeeuwen geregistreerd Man doet greep in de kassa bij bakker Emergis heeft de afgelopen maan den orde op zaken moeten stellen na een alarmerend rapport van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd. Die constateerde een groot aantal problemen bij de instelling. De kwaliteit van zorg en de veilig heid van cliënten waren in het ge ding, regels werden onvoldoende nageleefd, er was te weinig aan dacht voor preventie van agressie en zelfdoding en de raad van be stuur liet zaken op hun beloop. Eind vorig jaar kreeg Emergis een laatste waarschuwing van de in spectie. Binnen enkele maanden moesten de problemen zijn opge lost, anders zou zij ingrijpen. De or ganisatie heeft de afgelopen tijd naar eigen zeggen een grote inhaal slag gemaakt en veel verbeteringen doorgevoerd. De cliëntenraad her kent dat en is daar steeds bij betrok ken geweest. „Natuurlijk vonden wij de inspectierapporten zorgelijk. Vervolgens hebben wij gezien dat het personeel heel hard heeft ge werkt om de problemen op te los sen. Wij hebben, met de genomen maatregelen, vertrouwen in de toe komst en wij zullen erop blijven toezien dat de kwaliteit van zorg gewaarborgd blijft." De inspectie bevestigt dat Emer- gis op de goede weg is. ,,Wij hebben gezien dat de zorgaanbieder inten sief met verbetermaatregelen bezig is geweest." De definitieve conclu sies van recente bezoeken aan de instelling moeten blijken uit een nieuw toezichtrapport, waaraan de inspectie momenteel werkt. Zeeland 2 Akerboom pleit voor het verbieden van knalvuurwerk en vuurpijlen. Met een grote mediacampagne, die vandaag begint, zet hij samen met 26 andere organisaties zijn lobby kracht bij. Dat moment is zorgvul dig gekozen: binnenkort neemt het kabinet weer een besluit over een eventueel verbod. Akerboom zegt in een interview met deze krant dat het kabinet 'een verantwoordelijkheid heeft te ne men'. ,,Los van hoe dat in de verkie zingen uitpakt. Het draagvlak in de samenleving noemt toe. Maar het gaat te langzaam.'' Hij zegt bovendien dat de oplos sing die het kabinet vorig jaar koos om de overlast van vuurwerk te be perken averechts werkt. Zo is het mogelijk gemaakt dat gemeenten vuurwerkvrije zones instellen. Maar volgens Akerboom is de handhaving ervan voor agenten onmogelijk. ,,Het wordt een lap pendeken. Daarom pleiten we voor nationaal beleid.'' De korpschef weet hoe politiek gevoelig een verbod ligt. Coalitie partijen Christenunie (die neigt naar een verbod) en VVD (fel te gen) staan hierin lijnrecht tegen over elkaar. Het kabinet zei echter dat het na de getroffen maatregelen opnieuw zou kijken of een verbod Het draagvlak in de samenleving neemt toe, maar het gaat te langzaam toch niet onontkoombaar was. Dat besluit zou binnenkort worden ge nomen. Daarom wil Akerboom zich juist nu roeren. ,,Niet alleen de veiligheid van politiemensen en andere hulpverleners is in het ge ding: de meeste doden en gewon den vallen onder burgers.'' P11 Dat postelastiek, zo ben ik niet. Ik heb helemaal geen issue met vogels as such Meneer Merel. Ik weet uw naam niet. Neem me niet kwalijk dat ik u daarom meneer Merel noem. Gisteren hadden we een vervelend treffen en het gevoel bekruipt me dat ik mijn gedrag moet uitleggen. Het was een opwelling mijnerzijds. Het was niet mijn bedoeling dat het postelastiek u raakte. Het was niet mooi van me. Excuses. tijd een mos- en varentuin pro beer te realiseren. U weet dat niet, u kunt dat niet weten, u bent een merel. Waarschijnlijk kunt u geen acrocarp van een pleurocarp on derscheiden. U weet ook niet met welk geduld en liefde ik de juiste mossoorten heb gecomponeerd tot een smaakvol stilleven. Wat weet u nou van Japanse mostui- nen? Dat postelastiek, zo ben ik niet. Ik heb helemaal geen issue met vogels as such. Ik speelde zelfs met de gedachte op deze plek een lans te breken voor de mezen die het loodje leggen vanwege gif op de buxus. Een onrecht. Onschul dige vogeltjes die sterven omdat mensen vasthouden aan de buxus, de Opel Agila onder de tuinplan ten. Of zoals de pastoor van Zeeuws-Vlaanderen zo raak wist te zeggen in een artikel over zijn opgeknapte tuin: ,,De buxusmot is ons gegeven. Eindelijk zijn die buxussen weg. Dat zie ik als een kans!" zeggen dat ik geen hekel aan vo gels heb en zelfs een ruime hoe veelheid pleurocarp-mos opzij had gelegd. Ruimschoots voldoende voor uw nest. Het is u ontgaan of uw vrouw heeft een verfijnde smaak. Ook haar heb ik inmiddels ontmoet. Ze lijkt me het veelei sende type. Zoals u waarschijnlijk hebt bemerkt, mijn mostuin - of wat ervan over is - is inmiddels voorzien van netten. Het is niet persoonlijk maar ik had het gevoel dat ik het moest toelichten. Ik wens u alle sterkte met uw vrouw. Volgend jaar nieuwe kansen. P.s. U weet dat mijn kat Guus al uw kinderen zal opeten? 3 dagen 4*-hotel op de Utrechtse Heuvelrug diner vrijdag 24 mei 2019 Reageer op pzc.nl Gisteren: Internet wordt voor mij te duur 1352 reacties MIDDELBURG Het is 'buitengewoon vreemd' dat het Rijk de bijdrage aan onderwijsin stelling HZ fors wil in krimpen. Het dagelijks provinciebestuur moet daarom in Den Haag gaan lobbyen om dat te voorkomen. Dat vindt de Statenfractie van het CDA. De partij zegt 'be zorgd' te zijn. De chris tendemocraten wijzen erop dat - mede dankzij het initiatief Campus Zeeland - het aanbod op de HZ stijgt. Het Rijk draagt daar financieel aan bij. Het zou dus 'bui tengewoon vreemd' zijn dat geld via de achter deur weer terug te halen. VLISSINGEN Het aantal Zeeuwen dat na de dood organen wil afstaan, is de afgelopen vijf jaar nauwelijks geste gen. Begin dit jaar stond 42 procent van de Zeeu wen van 12 jaar en ouder geregistreerd in het Do- norregister, blijkt uit cij fers van het CBS. Dat is een stijging van 2 pro cent ten opzichte van vijf jaar geleden. Er staan nu 143.200 Zeeuwen van 12 jaar en ouder geregis treerd, 9500 meer dan in 2014. Van de geregis- treerden geven 46.500 mensen expliciet aan geen toestemming te geven voor orgaandona tie (6400 meer dan vijf jaar geleden). Een man heeft woens dag geld gestolen uit de kassa bij de bakker in de Noordstraat in Axel. De politie vraagt mensen uit te kijken naar de dader. De man deed een greep in de kassa toen een medewerker even achterin de winkel was. Dat gebeurde rond 15.00 uur. Het gaat om een lichtgetinte man van ongeveer 1,70 meter met zwart halflang haar. Hij is waarschijnlijk tus sen 35 en 40 jaar oud en droeg een zwart shirt met lange mouwen. Wie kan helpen, wordt gevraagd de politie te bellen via 0900-8844. De Centrale Cliëntenraad Emer gis heeft vertrouwen in de toe komst van de instelling. ,,Voor ons is het allerbelangrijkste dat er goede zorg wordt geleverd aan de cliënten", zegt de raad in een schriftelijke reactie. Rolf Bosboom Kloetinge Korpschef Erik Akerboom heeft forse kritiek op het kabinet, omdat het tot dusver geen vuur werkverbod voor consumenten heeft ingesteld. Tobias den Hartog Carla van der Wal Den Haag —Erik Akerboom, korpschef U moet weten dat ik sinds enige Ik dwaal af. Ik bedoel maar te Fletcher Hotel Restaurant Amersfoort V 2 overnachtingen in een 2-persoonskamer V 2 x uitgebreid ontbijtbuffet V l x 3-gangendiner t.w.v. 34,50 p.p. Gratis Wi-Fi en parkeren bij hotel 1/ Tip: vissersdorpje Spakenburg hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2