II >RT 29 Verstappen houdt er thuis in Monaco heel ander sportleven op na vorm. Monaco is niet alleen het decor van de beroemd ste Grand Prix. In de bergen en langs het strand van de Rivièra houdt Max Verstappen heel het jaar door ook zijn topsportlijf in Mercedes is ook nu sneller Rentree Van Rouwendaal Koevermans terug bij PSV Oranje klopt Zuid-Korea UITSLAGEN maxverstappenl Monaco Hiken. Hardlopen. Jetskiën. Wiel rennen. Mountainbiken. Skiën. Fitnessen. Boksen. Gewichtheffen. (Tafel)voetballen. Zelfs biljarten. Het sporthart van Max Verstappen klopt ook naast het asfalt. Wie zijn sociale mediakanalen volgt, ziet de ene na de andere kiek waarop de Formule 1-coureur zich in het zweet werkt aan de Middellandse Zee. Monaco is zijn speeltuin. De natuurlijke omgeving rond zijn appartement in de Monegas kische wijk Fontveille biedt hem met bergen en zee alle uitdaging en afwisseling. Hij praat er graag over. Zoals vorig jaar bij de GP in Brazilië, toen hij het had over een trainingsritje in Monaco met wat wielerprofs. Samen met oud-cou reurs Jenson Button, Stoffel Vandoorne en Brendon Hartley belandde hij niet voor het eerst in een uiterst getalenteerd peloton netje, op een zaterdagochtend in november om half negen bij de brug naar Roquebrune-Cap-Mar- tin, de pleisterplaats voor wieler- profs in Monaco. Doordraaien Verstappen herkende truitjes van Team Sky en enkele gesoigneerde Sunweb-mannen. ,,Dylan van Baarle (Nederlands kampioen tijd rijden in 2018, red.) was er ook bij. Nou, die kan aardig trappen, zeg'', merkte Verstappen, die met het gezelschap naar Italië trok om daar bij Bordighera een berg op te draaien. ,,Waar wij dan bergop naar een lichter verzet moeten, blijven zij gewoon doordraaien. Wel mooi hoor, om te zien hoe goed die mannen zijn.'' Van Baarle, nu op trainingskamp op Tenerife, herinnert het zich nog goed. ,,Ik kwam net terug van een blessure en mijn teammaatje Luke Rowe zei dat er wat mensen mee kwamen. Ik dacht: prima. In eerste instantie had ik niet door wie er allemaal mee waren, maar toen ik in Italië boven op die berg stond te TRAINING wachten kwam opeens Max aan fietsen. Ik dacht: is dat 'm nou? Stelde hij zich in het Engels aan me voor. Was wel geinig Daarna volgde een langer ge sprek, bij een Italiaanse espresso. ,,Ik voelde me een klein jongetje'', bekent Van Baarle, nu fietsend voor Team Ineos, de opvolger van Sky. ,,Ik woon ook in Monaco, maar Max is natuurlijk wel iemand tegen wie je opkijkt. In Nederland is hij supergroot. En uiteindelijk blijkt hij dan ook maar gewoon een normale gozer die fietst voor zijn conditie. Het succes komt ook hem allemaal niet aanwaaien, ook hij moet er héél veel voor doen.'' Veel fitnesswerk, hardlopen, in terval op de steile trappen in Mo naco, maar ook duurritten op de fiets. Rondes van 80 S 90 kilome ter. Verstappen: ,,En dan moeten die profs nog twee, drie uur door, maar dan denk ik: 'doei jongens!'.'' Zo belandde hij ook eens naast topsprinter Michael Matthews, winnaar van drie Touretappes. ,,Die kwam bergop naast me fiet sen en bleef maar praten. Ik had helemaal geen lucht meer. En hij: 'lekker relaxt wel, hè. Zo omhoog'. En ik van: ,,Eh, jaja... Top.'' 147.856 vind-ik-leuks Ik heb hier op de fiets 95 kilometer gehaald. Toen dacht ik even: heb ik m'n voorwiel wel goed vastgezet? Miljoenen krijgt hij om twintig races per jaar te rijden, mag hij dan al dat gevaar wel opzoeken? Werk gever Red Bull Racing, niet onbe kend in de wereld van extreme sports, maakt er gelukkig geen groot punt van. Verstappen: ,,Ik kan ook in de douche uitglijden en m'n nek breken.'' Een begenadigd klimmer ging er niet aan hem verloren. Liever zoekt de snelheidsduivel ook op de tweewieler de limiet op. ,,Ik heb al een paar keer 95 kilometer gehaald. Eén keer in de tunnel in Monaco naar beneden, achter een scooter. Dat merk je wel, hoor. Gaat die fiets een beetje schudden. Toen dacht ik even: heb ik m'n voorwiel wel goed vastgezet?'' vrijdag 24 mei 2019 GO ZWEMMEN Sharon van Rouwendaal is als tweede geëindigd op de 10 kilome ter open water van de open Franse kampioen schappen. De olympische kampioene van Rio 2016 moest in Brive-la-Gaillarde alleen Paula Ruiz Bravo voor laten gaan. Ze moest ruim een seconde toege ven op de Spaanse. Van Rouwendaal volgde de afgelopen maanden een aangepast programma. Vanwege een schouder blessure zwom ze even geen wedstrijden. VOETBAL Danny Koever mans (foto) keert als assis tent-trainer van het vrou wenelftal terug bij zijn oude club PSV. De 40-jarige voormalig aanvaller van de club uit Eindhoven heeft zich voor een jaar gebon den aan de nummer drie van het afgelopen seizoen in de eredivisie. VOLLEYBAL De Neder landse volleybalsters heb ben hun derde wedstrijd in de Nations League gewon nen van Zuid-Korea. In Bel grado wonnen de vrouwen van bondscoach Jamie Morrison met 3-0 (25-18 25-21 25-18). Het is de eer ste zege van Oranje, na ne derlagen tegen Servië en Turkije. De speeltuin van Tennis Mannen Lyon, kwartfinales: Fritz (VS) - Bau- tista Agut (Spa/2) 6-7 6-3 6-4, Paire (Fra) - Shapovalov (Can/3) 6-3 4-6 7-6, Basilasjvili (Geo/1) - Tsonga (Fra) 6-4 6-4. Genève, kwartfinales: Albot (Mol/5) - Dzumhur (Bos) 6-3 7-5, Jarry (Chl) - Daniel (Jap) 6-1 7-5. Jeruzalem (challenger), 2de ronde: Peliwo (Can) - S. Griekspoor (Ned) 6-2 6-2. Vrouwen Nürnberg, kwartfinales: Poetintseva (Kaz/1) - Friedsam (Dui) 7-5 6-7 7-6, Cirstea (Roe) - Stojanovic (Ser) 4-6 6-4 6-2. Straatsburg, kwartfinales: Garcia (Fra/4) - Kostjoek (Oek) 3-6 6-3 6-2, Jastremska (Oek/6) - Ferro (Fra) 6-1 6-3, Paquet (Fra) - Gavrilova (Aus) 6-3 7-6. Parijs. Kwalificatie Roland Garros, 2de ronde: Hibino (Jap) - Hogenkamp (Ned) 6-1 6-2.(Ned) 29; 30. Bos (Ned) 58; 43. H Max Verstappen Arjan Schouten Monaco MONACO Mercedes is óók te snel in Monaco, zag Max Ver stappen op de eerste trai ningsdag. Hij tekende er voor een tweede en zesde plaats in de twee oefensessies, maar had vooral meer willen rijden. Puin op de baan veroorzaakte een radiatorlek, waardoor hij tot slechts zestien rondjes kwam. Toch wist hij wel waar hij staat, voor de kwalificatie van morgen. ,,Ik verwacht niet dat wij Mercedes onder druk kunnen zetten. Maar er zit een groot gat met de rest. Het is aan ons om dat gat te vullen.'' Max Verstappen bij zijn an dere sporten in woonplaats Mo naco. FOTO'S INSTAGRAM -Max Verstappen (21)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29