Sjaak Troost aan de macht bij Feyenoord met Excelsior na degradatie II kans om prachtig interlandjaar te bekronen 27 jjROTTtRDAM van zijn bondscoachschap heeft ge vormd. Afgelopen maart bleek bij de start van de EK-kwalificatie dat de basisploeg van Oranje op een plek of negen duidelijk is. En dat Koeman ook grotendeels voor ogen heeft hoe zijn reservebank eruit moet zien. Hij heeft nu dan ook geen enkele debutant opgeroepen. Nee. Acht man hebben nog wed strijden met hun club. Jasper Cilles- sen mag morgenavond naar ver wachting keepen in de finale van de Spaanse beker, waarin Barcelona Valencia treft. Kenny Tete en Mem phis Depay, clubgenoten bij Lyon, spelen de laatste competitieronde in Frankrijk. Marten de Roon hoopt zich met Atalanta Bergamo te plaat sen voor de Champions League in de Serie A. Ook het Inter van Stefan de Vrij is daarvoor nog in de race, maar de verdediger zelf is gebles seerd. En Virgil van Dijk en Georgi- nio Wijnaldum zijn er vandaag nog niet bij. Zijbereiden zich met Liverpool voor op de Champions Leaguefinale. Overigens laat Koe man tussentijds ook nog vijf man afvallen, zodat hij met 23 man naar Portugal reist. Ideaal is anders. Maar Koeman heeft al gezegd hoe hij ernaar kijkt. ,,Het is geweldig voor Virgil en Gini dat ze zo'n finale kunnen spelen, ook nog voor het tweede jaar op een rij. De ervaring die ze opdoen is on betaalbaar, daar profiteert Oranje indirect ook van.'' Van Dijk en Wij- naldum sluiten in de eerste dagen van juni aan bij Oranje. Hun inzet baarheid tegen Engeland zal in overleg met de bondscoach gaan. Oranje start nu met een vijfdaagse stage in Zeist. 31 mei vliegt de selec tie naar Portugal voor een trai ningskamp in Lagos en vanaf 5 juni in Braga, waar Oranje tot 10 juni de tenten opslaat. De halve finale is 25 kilometer verderop in Guimaraes. Ruim acht weken geleden kon digde Martin van Geel aan dat hij Feyenoord komende zomer zou gaan verlaten. Acht weken lang zochten de beleidsbepalers van de nummer drie van de eredivisie naarstig naar een adequate opvol ger. Maar dé droomkandidaat, die konden ze in de Kuip gewoon niet vinden. Toch presenteert Feyenoord eerdaags officieel een nieuwe technisch directeur. Een verras sende naam. De 59-jarige Sjaak Troost zal Van Geel, die nog altijd op trainingscomplex 1908 zit om de lopende zaken af te handelen, per direct opvolgen. Troost zal de leiding nemen bij de transferperiode komende zo mer en hoogstwaarschijnlijk ook als technische eindverantwoorde lijke fungeren bij de window die op 1 februari 2020 sluit. De 4-vou- dig international zal normaal ge sproken na die periode weer te rugtreden. Feyenoord benoemt Troost dus op interim-basis, het vastleggen van de voormalig speler moet de club de tijd geven om alsnog de droomkandidaat te kunnen vin den. Daar heeft de clubleiding nu dus maanden extra de tijd voor. Troost werd recent wel genoemd als één van de mensen in de 'denktank' die actief zou meepra ten over het beleid en vooral de aan te trekken spelers. Samen met hoofd opleidingen Stanley Brard t In de Kuip hebben de beleidsbepalers dé droomkandidaat niet kunnen vinden en prominent jeugdtrainer Dirk Kuyt. Maar Troost gaat nu dus de kar zelf trekken. Om die reden zal hij tijdelijk terugtreden uit de raad van commissarissen, het con trolerend orgaan van de club. Troost kan zich immers onmoge lijk zelf controleren. Vacature Troost was in januari 2018 toege treden tot de Raad van Commis sarissen (RvC) van Feyenoord. Hij vulde toen de vacature in die was ontstaan door het vertrek van Rob Slotboom. De voormalig verdediger werd als voetballer opgeleid op Varken oord en speelde tussen 1978 en 1992 liefst 397 wedstrijden in de hoofdmacht. Hij veroverde één landstitel, vier KNVB Bekers en een Super Cup met de club. door zijn hoofd. Moniz had maar vijf competitiewedstrijden en daar zat ook nog eens de uitwedstrijd tegen Ajax bij. RKC bleek in de play-offs meteen al te sterk. ,,Als er nu mensen zij die naar directeur Ferry de Haan wijzen, ga ik er voor liggen. Die man heeft er alles aan gedaan. Als jullie wisten met wie Een klap op je bek doet pijn. Maar dit doet meer pijn, dat kan ik je vertellen Excelsior allemaal heeft gespro ken. Andrija Novakovich, Luciano Slagveer, Sven Braken, Sam Lam- mers, Henk Veerman, Ferdy Druijf. Ze kwamen gewoon niet. Nu komt altijd weer de schuld vraag. Ik ga veel liever de diepte, op zoek naar de details. Dat brengt je verder. Het is altijd de trainer en dan heel snel daarna de technisch directeur. Daarom heb ik een keer voor de camera's bij FOX gezegd dat het lang niet altijd mijn we reldje was." Kans ,,Begrijp me niet verkeerd, ik stap er zo weer in als er een leuke kans komt. Maar altijd dat wijzen naar mensen, hou toch op. Ga met el kaar constructief aan de slag in plaats van destructief.'' Excelsior staat weer op, voor spelt Poldervaart. ,,Maar dit was niet nodig. We begonnen echt goed aan het seizoen. En ook na de winterstop hadden we na 23 duels exact hetzelfde aantal punten als vorig seizoen. Maar we hebben te vaak punten verspeeld in de slot fase. Maar dat is voetbal, hè. Toen wij 3-0 voor stonden tegen FC Utrecht en het na rust 3-3 werd, riep iedereen dat het niet kon. Maar ik zag het bij Ajax ook gebeu ren in de Champions League, drie goals tegen in een helft. Die gasten hadden nu op Ibiza moeten zitten, de handhaving vieren. Maar het is niet gelukt.'' Adrie Poldervaart: ,,Of ik me schuldig voel voor de degradatie van Excelsior? Ja, natuurlijk." foto bsr agency/ soccrates vrijdag 24 mei 2019 GO Sjaak Troost, oud-speler van Feyenoord, wordt technisch direc teur in De Kuip. foto vi images 5. Meldt iedereen zich meteen vandaag in Zeist? 6. Die CL-finale is op 1 juni, slechts kort voor de halve finale tegen Engeland. Een probleem? Feyenoord komt met een ver rassende naam op de proppen als nieuwe technisch directeur. Sjaak Troost verruilt zijn func tie van commissaris voor de di rectie, als opvolger van Martin van Geel. Mikos Gouka Rotterdam - Adrie Poldervaart (48)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 27