Adrie Poldervaart treurt mee 26 Pensi°en m Nederlands elftal krijgt in Nations League de Het clubseizoen is zo goed als klaar, maar Oranje komt nog in actie. Vandaag start bondscoach Ronald Koeman met de voorbereiding op de finaleronde van de Nations League. Oranje kan daarin een beker winnen die nog niemand kent. 'Bedankt, we kijken ernaar uit om in de States te spelen' Kort Droomtransfer Reis rond Ludovit Reis (foto) heeft zijn droomtransfer te pakken. De 18-jarige middenvelder ver huist van FC Groningen naar FC Barcelona. De eredivisieclub ontvangt ruim 3 miljoen euro, maar dat bedrag kan via bonussen op lopen tot zo'n 7,5 miljoen. Reis onderte kende een contract voor drie jaar met een optie op nog twee seizoenen. Barcelona heeft een gelimiteerde afkoopsom van 100 miljoen euro laten opnemen in het contract. Ronaldo in selectie Portugal Cristiano Ronaldo (34) behoort tot de Por tugese selectie voor de finale van de Nations League. De recordinternational en topschut ter aller tijden van de regerend Europees kampioen sloeg vorig jaar alle groepswed strijden over. Ronaldo maakte in maart zijn rentree. De Europees kampioen treft Zwit serland op 5 juni in het EstMio do Dragao in Porto. Een dag later staan het Nederlands elftal en Engeland tegenover elkaar in Gui- maraes. De winnaars treffen elkaar op 9 juni in Porto in de finale. Bertens tegen Parmentier Kiki Bertens (foto) neemt het in de eerste ronde van Roland Garros op tegen de Franse Pauline Parmentier. De 27-jarige Water- ingse is in Parijs als vierde geplaatst. De 32- jarige Hagenaar Robin Haase treft in de eer ste ronde van Roland Garros de Duitser Phi- lipp Kohlschreiber. Flitsen Gabor Kiraly stopt als prof. De 43-jarige Hongaarse doelman speelt nu voor Hala- das in zijn thuisland. Ki raly keepte al tijd in een grijze trainings broek. Hij kwam onder meer uit voor Hertha BSC en Fulham. Niet erbij WK Nederland krijgt vlak voor de zo mervakantie van 2019 de kans het prachtige vorige interlandjaar 2018 te bekronen met een prijs. Zes vra gen en antwoorden over wat er tot aan 10 juni te gebeuren staat. Oranje is één van de vier deelne mende ploegen aan de zoge noemde Final Four van de Nations League. Dat is een soort mini-EK voor teams die in 2018 eerste wer den in hun poules in de hoogste di visie van de Nations League. Neder land gaat samen met Engeland, Portugal en Zwitserland strijden om de eindwinst van het toernooi. De finaleronde is in Portugal. Op 6 juni speelt Oranje een halve finale tegen Engeland. Een dag eerder spelen Portugal en Zwitserland. De twee winnaars staan op 9 juni in de finale. De twee verliezers strijden die dag om plek 3 en 4. Nee! Dat blijft een hardnekkig mis verstand. Nederland kan zijn eerste prijs winnen onder bondscoach Ronald Koeman. Maar meer dan een beker, geld en glorie is er niet mee gemoeid. Ook de eindwinnaar van de Nations League moet 'ge woon' om een EK-ticket strijden in de reguliere EK-kwalificatie. Hij heeft 28 spelers geselecteerd. Zij vormden de inmiddels vaste groep die zich in de eerste 15 maanden i Dat de winnaar van de Final Four zich plaatst voor het EK, is een misverstand Quote van de dag Adrie Poldervaart zag woensdag avond in Zeist de blik van scheids rechter Kevin Blom en hij wist ge noeg. Excelsior, zijn Excelsior, had het niet gered. SciSports had een avondje 'innovatief denken in het voetbal' georganiseerd in Zeist en tijdens de pauze liep Poldervaart de VAR uit Gouda tegen het lijf. ,,Toen zag ik het al aan zijn ge zicht'', zei Poldervaart. ,,Ja, dat was een tik. Ik had zo gehoopt dat Ex celsior er in zou blijven. Het is mijn club. Ik liep er 26 jaar rond. Geen half jaartje of zo. Dan kun je nog denken, wat kan mij het sche len, joh. Een klap op je bek doet pijn. Maar dit doet meer pijn, kan ik je vertellen.'' De 48-jarige boerenzoon uit Oudenhoorn zegt dat hij zich ver antwoordelijk voelt. ,,Ja, natuur lijk. Ik ben toch aan het seizoen begonnen? Excelsior heeft plan nen om uit te breiden, om door te groeien. Dan is degraderen heel erg. Kijk, Excelsior staat altijd weer op. Reken daar maar op. Ik ben zes wedstrijden voor het slot van de competitie opgestapt. Er moest iets gebeuren. Ricardo Moniz kwam en hij moest dingen veran deren. Dat deed hij ook. Het is ge woon spijtig dat het niet is gelukt. RKC duwt ons naar de eerste divi sie, het is echt erg.'' Leegloop Poldervaart is huiverig voor de ko mende maanden. De selectie van Excelsior loopt leeg. Hij noemt de namen op die zo goed als zeker niet meer terugkeren na de zomer omdat de contracten aflopen. Koolwijk, Damen, Bruins, Messa- oud, Horemans, Edwards, Matt- heij. ,,En Jerdy Schouten zal een stap gaan maken, ik hoop niet dat hij veel minder oplevert.'' Waar ging het mis? Dat spookt vrijdag 24 mei 2019 VOETBAL VOETBAL TENNIS GO 43 2 Richèl Hogen- kamp (foto) ontbreekt op Roland Garros. De Doetin- chemse vloog eruit in de tweede ronde van de kwalifi caties tegen de Japanse Hi- bino in twee sets: 6-1, 6-2. S Oranje jaagt op prijs met prestige Maarten Wijffels Zeist 1. Welke wedstrijden gaat Oranje spelen? 2. Klopt het dat de winnaar van de Final Four zich rechtstreeks plaatst voor het EK van 2020? 3. Wie heeft Koeman allemaal op geroepen? Oranje sloot in oktober als groepshoofd de poulefase van de Nations League af. In de laat ste wedstrijd, tegen Duitsland, bepaalde Virgil van Dijk de eind stand: 2-2. FOTO PIM RAS Sfandarc Dafne Schippers (26) komt volgende week bij de Diamond League in Stockholm in actie op de 200 meter. Schippers treft onder meer olympisch kampioene Elaine Thomp son en Europees kampioene Dina Asher- Smith. De expositie 'Helden, eeuwen van vrou wenvoetbal' is van 7 tot 28 juni gratis te zien in het FIFA-voetbalmuseum in Zürich. PEC Zwolle heeft Kenneth Paal aangetrok ken. De 21-jarige verdediger komt van PSV. De Neder landse badmin tonners zijn op het WK ge mengde teams als vijftiende geëindigd. Oranje sloot het toernooi in China af met een zege op Duitsland: 3-2. —Virgil van Dijk. Amerikaanse fans kozen hem tot beste speler van de Premier League Excelsior degradeerde woens dag naar de eerste divisie. Adrie Poldervaart, die zes duels voor het einde van de competitie op stapte, verwerkt de pijn. ,,Het is mijn club. Ik liep er 26 jaar rond.'' Mikos Gouka Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 26