iSS» Geniet ervan ECONOMIE 23 1 HEtff 0p\NtG- ^WIJNBEURS €,20,- KORTING De Nederlandse regering heeft in haar Preventieakkoord vastgelegd dat er in 2020 een nieuw voedsel- logo komt, als opvolger van de 'vinkjes' die tot een paar jaar gele den op de etiketten stonden. Hoogeboom: ,,We moeten nog zien of de overheid dit besluit over een nieuw keurmerk neemt. Want waar wachten ze nog op? Uit der tig verschillende onderzoeken blijkt dat de Nutri-Score een ob jectief systeem is en dat consu menten in andere landen het een simpel en duidelijk logo vinden. In Frankrijk, Spanje en recent België blijkt dat mensen hun eetpatroon daadwerkelijk aanpassen en ge zondere producten kopen door een positieve Nutri-Score. Wij ne men onze verantwoordelijkheid en hopen dat na ons andere bedrij ven zullen volgen.'' ,,Het is bedacht aan de universiteit van Oxford en verder ontwikkeld in Frankrijk. Nutri-Score bestaat uit een vijfkleurenschaal met vijf letters van A (gezondste keuze) tot E (beperkt consumeren). De score wordt door deskundigen in Frank rijk berekend op basis van een sys teem dat rekening houdt met de totale voedingswaarde, waarbij positieve en negatieve ingrediën ten tegen elkaar worden afgewo gen. Zo heeft het gehalte suikers, verzadigde vetzuren, calorieën en zout een negatieve invloed op de score, terwijl het gehalte aan fruit, groenten, vezels en eiwitten de score verbetert. Het logo lijkt een beetje op ons energielabel. In één oogopslag kun je zien of je een ge zond product koopt of niet.'' ,,Dat klopt. Van onze honderd pro ducten hebben er vijf geen A- score, maar een B of een C. Onze kersenvulling voor taart scoort het laagst met een C. Maar die moet ook wat zoeter zijn, anders vinden veel mensen het niet meer lekker.'' ,,Kijk, wat je ook kiest, geen enkel systeem is honderd procent per fect en je kunt nooit iedereen te vreden houden. De vinkjes heb ben we afgeschaft omdat ze alleen aangaven of een product een ge zonde keus was of niet. De Nutri- Score is verfijnder en uitvoerig ge- De Nutri-Score is verfijnder en uitvoerig getest door wetenschappers test door wetenschappers. Het is bewezen dat consumenten, zowel de mensen met hoge als lagere in komens, hierdoor gezondere spul len kopen. En we weten allemaal dat een stuk melkchocolade niet gezond voor je is, daar heb je dat systeem niet voor nodig.'' Als het aan de Consumenten bond ligt, voeren we dit systeem zo snel mogelijk in. In heel Eu ropa. De bond is een petitie be gonnen om het op de agenda van de Europese Commissie te krijgen. Vindt u dat het verplicht moet worden ingevoerd? ,,Een verplichting is niet nodig. Ik verwacht dat meer producenten ons voorbeeld zullen volgen en dat je als levensmiddelenproducent wel mee zal moeten. In Frankrijk is de score twee jaar geleden inge voerd en vinden mensen het in middels vreemd als het label niet op de etiketten staat. Ik weet zeker dat Nederlanders hierdoor meer groenten gaan eten. Gemiddeld eten wij 134 gram groenten per dag. Het Voedingscentrum beveelt 250 gram groenten en twee porties fruit per dag aan. Onze hoop is dat we die 250 gram over een paar jaar ook hebben gehaald. Met dank aan de Nutri-Score.'' NUTW-SCORE *SS KELNERSMES gratis thuisbezorgd La Pauline Merlot De drie meest verkochte wijnen van de Wijnbeurs luxe kelnersmes cadeau! WIJNBEURS.nl/T0P3 vrijdag 24 mei 2019 GO HAK voert als eerste voedselfabrikant Nutri-Score in: het systeem werkt Als eerste in Nederland voert HAK het voedselkeuzelogo Nutri-Score in. Of het nu een pot appelmoes, kersen of rode kool is, alle etiketten van HAK wor den vanaf 1 september voorzien van het nieuwe logo dat aan de hand van kleuren en lettercodes aangeeft hoe gezond drinken of eten is. Timo Hoogeboom, alge meen directeur van HAK, legt uit waarom zijn bedrijf het voor touw neemt. Sanne Schelfaut Giessen Waarom wacht u daar niet op? Hoe komt een Nutri-Score tot stand? Als producent van groente en fruit is het voor HAK niet moei lijk dit logo te voeren. Jullie zul- De Nutri-Score is onlangs ingevoerd bij onze zuiderburen, zoals hier in een winkel van Delhaize. foto belga len geen E'tje scoren? Kritiek van andere fabrikanten is dat zij geen A'tjes zullen scoren. Zij zijn bang dat het hun produc ten te veel stigmatiseert. Dat kan ook een reden zijn waarom de re gering nog geen besluit heeft ge nomen. -Timo Hoogeboom, HAK Gebruik kortingscode- T3FLK2 -Alleen geldig op dit pakket- Niet lekker? Geld terug! Betrouwbare levering MERLOT «ABBHM.T Bestel gemakkelijk online op 'Geen 18, geen alcohol' Maak kennis met al 30 jaar de absolute topfavoriet 2017 La Pauline Richesse Merlot - Cabernet Sauvignon, rijk aan cassisweelde en romige Merlot, de 2018 Truffe Noire Merlot, Best Buy Merlot barstensvol fruit, en de op eiken gerijpte 2017 Vieilles Vignes van La Jasse met de rijkdom en complexiteit van een grote Pauillac. Max. 2 pakketten. Aanbod geldig t/m 6 juni 2019 Telefonisch bereikbaar ma. 1/m vrij. 8.00 - 20.00 uur, za. 10.00 -16.00 uur (0294 - 788103) Artikelnummer. 3341511

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23