Verdubbel je salaris in 17 minuten NIEUWS 17 Toch afzetprocedure voor de president van de Verenigde Staten? $35+ MILLION 2,800+ Subpoenas 675 Days 500+ Witnesses 118 Angry Democrats Nationaal® Salaris Onderzoek Het 'i-woord' zingt weer door Washington: impeachment, afzetting van de Amerikaanse president. De politieke spanning tussen Trump en de Democraten liep zelfs uit op ruzie. Hij schudde niemand de hand, ging niet zitten, gaf geen Democraat de kans iets te zeggen en stormde na een paar minuten weer naar buiten, volgens aanwezigen. Zo beëindigde een woedende Donald Trump abrupt alle gesprekken met de op positie over investeringen in af brokkelende wegen, sporen, brug gen en vliegvelden. Als de Demo craten doorgaan met hun lange rij onderzoeken naar zijn levenswan del, zo was de boodschap, zou hij niet met hen onderhandelen. De politieke spanning loopt ge staag op in Washington. Zelfs het afzetten van de president wordt weer besproken. Even voor Trumps uitbarsting vergaderden Democra tische afgevaardigden erover. Par tijleider Nancy Pelosi probeert on gedurige partijgenoten impeach ment uit het hoofd te praten. ,,We geloven dat de president van de Verenigde Staten zich bezighoudt met een doofpotzaak", zei de partij leider wel na afloop van de bijeen komst. Stevige uitspraak Het was een stevige uitspraak, die Trump in woede deed uitbarsten. Pelosi had iets 'vreselijks' over hem gezegd, klaagde Trump toen hij het infrastructuuroverleg afblies. Hij beende naar de tuin van het Witte Huis om direct tekst en uitleg te ge ven achter een spandoek met de tekst 'geen samenzwering, geen obstructie'. ,,Ik doe niet aan doof- We geloven dat de president zich bezig houdt met een doofpotzaak potten", verklaarde hij geïrriteerd. Onderhandelen over begrotingen en tegelijk conflicten over het speurwerk van het Congres uit vechten, dat gaat niet, meent hij. Een meewarige Pelosi, even later in haar eigen persconferentie over de ruzie: ,,Ik bid voor de president." Onder Democraten groeit de frustratie. Het Witte Huis weigert getuigen en documenten aan te le veren voor parlementaire onder zoeken naar dubieuze episodes uit Trumps verleden en zijn cam pagne. Deze week kwam Trumps voormalig juridisch adviseur Don McGahn ondanks een dagvaarding niet opdagen bij een hoorzitting. Trump wil niet dat hij getuigt. Woordvoerder Sarah Sanders van het Witte Huis stelt dat Democra ten slechts een 'onnodige herkan sing' van het onderzoek van Robert Mueller op poten proberen te zet ten. McGahn is de stergetuige van de speciaal aanklager in het Rus- landonderzoek. In diens rapport doet McGahn uit de doeken hoe de president probeerde Mueller dwars te zitten door hem te ontslaan, wat niet lukte. Trump doet er ook alles aan om te voorkomen dat informatie over zijn financiën op straat komt te liggen. Hij weigert al sinds zijn campagne om - zoals zijn voorgangers - in zage te geven in zijn belastingaan giften. Ook onder druk van een dagvaarding uit het Huis van Afge vaardigden blijft zijn minister van Financiën Steve Mnuchin weigeren die informatie vrij te geven. Er is geen 'legitiem wetgevend doel', is zijn oordeel. De oppositie wil hoe dan ook meer weten over de oorsprong van Trumps rijkdom, dus eisen Demo craten in het Congres informatie op bij onder meer zijn accountants kantoor en Deutsche Bank, die veel geld heeft geleend aan Trump als projectontwikkelaar. Een rechter bepaalde deze week dat het Con gres documenten moet kunnen op vragen bij de bank. Een andere rechter oordeelde hetzelfde over het verzoek aan de boekhouders. In de staat New York is bovendien een wet aangenomen die het mogelijk maakt de lokale belastinggegevens van de New Yorkse president met het Congres te delen. Dwingen Zulke juridische stappen zijn vol doende om de president te dwin gen mee te werken aan toezicht van het Congres, vindt Pelosi. Maar ze ker dertig Democraten in het Huis van Afgevaardigden zijn inmiddels vóór hardere maatregelen, in de vorm van een poging de president af te zetten. Zelfs een tegendraadse partijge noot van de president, Justin Amash uit Michigan, kondigde deze week aan dat hij genoeg reden ziet Trump af te zetten. Hij verwijst naar Muellers bevindingen. Muel ler schetste hoe Trump hem hin derde in zijn onderzoek. Of Trump daarvoor gestraft zou moeten wor den, liet hij aan het Congres. Pelosi voelt nog steeds weinig voor impeachment. Zij meent dat het Trump alleen maar zou helpen om volgend jaar herkozen te worden. De meerderheid van de kiezers is ertegen, en dankzij een Republi keinse meerderheid in de Senaat loopt zo'n slepende procedure hoogstwaarschijnlijk op niets uit. DOE MEE EN WIN EEN EXTRA MAANDSALARIS!* Doe mee aan het Nationaal Salaris Onderzoek 2019, waarmee jij straks je salaris en arbeidsvoorwaarden kunt benchmarken. Ga snel naar intermediair.nl/salaris. intermediair Enyenrode vrijdag 24 mei 2019 Moddergevecht tussen Trump en Democraten escaleert Collusion ▲Trump spreekt in de tuin van het Witte Huis, nadat hij zou zijn weggestormd bij een overleg. foto afp Karlijn van Houwelingen Washington -Nancy Pelosi, partijleider Democraten PWMIVail BUSINESS UNIVERSITEIT bruto modaal maandinkomen t.w.v. 2.769.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 17