Brandweer ontslaat blussende Hells Angel Statushouders te weinig aan het werk Boete internetbedrijf na dodelijke klimstunt 10 NIEUWS Ipharosreizen Sociaal Economische Raad trekt aan de bel KIES (B)EIEREN VOOR JE GELD! Het gaat om brandweerman Ed win, binnen de Hells Angels heet hij 'Pyro', die al ongeveer twintig jaar lid is van de motorbende. Hij is road captain (chef logistiek), een vooraanstaande functie binnen de Amsterdamse afdeling. Edwin werkte al die tijd bij de Amsterdamse brandweer en is nu 'hoofdbrandwacht'. In het kader van 'de cultuuromslag' waarmee commandant Leen Schaap de brandweer wil moderniseren is er meer aandacht voor de integriteit van het korps, zo schrijft het be stuur van de Veiligheidsregio Am- sterdam-Amstelland in de ontslag brief die de brandweerman eerder deze maand heeft ontvangen. ,,Wij vinden het ongewenst dat u willens en wetens in omgevingen met personen verkeert van wie u kunt weten dat ze min of meer structureel misdrijven plegen, zich daar op laten voorstaan of daar openlijk voor uitkomen'', schrijft het bestuur. De brandweerman heeft advoca ten Carry Knoops en Geert-Jan Knoops in de arm genomen om zich fel te verzetten tegen zijn ont slag. ,,Mijn cliënt vindt het voorge nomen ontslag volstrekt niet te recht. Hij doet zijn werk al bijna dertig jaar en heeft een vlekkeloze staat van dienst", zegt Geert-Jan Knoops. Volgens Knoops heeft het over grote deel van de 240 A 250 Neder landse Hells Angels gewoon werk. Slechts een kwart van de asielzoe kers die in 2014 naar Nederland zijn gekomen, heeft nu werk. En zij die werk hebben, hebben vaak kleine of tijdelijke banen. Twee derde van de statushouders is aan gewezen op een bijstandsuitke ring. Dat staat in het vandaag ver schenen rapport Integratie door werk: meer kansen op werk voor nieuwkomers van de SER. ,,Er ge beurt te weinig om hen aan het werk te helpen, daarom slaan we weer op de gong. Dit keer nog wat harder", stelt Mariëtte Hamer, voorzitter van de SER. ,,De initia tieven die er zijn, zijn kleinschalig en worden niet opgeschaald." In 2014 en 2015 kwamen tien duizenden asielzoekers naar Ne derland. Het merendeel van hen bestond uit Syriërs en Eritreeërs, die hier ook daadwerkelijk een verblijfsvergunning kregen. De SER concludeerde vorig jaar ook al dat het moeilijk blijkt om hen aan het werk te krijgen. Hun afstand tot de Nederlandse arbeidsmarkt is soms groot: ze spreken de taal niet, hun opleidingen en di ploma's worden hier niet altijd er kend en ze weten niet goed waar ze zich moeten melden in de zoek tocht naar werk. Daarnaast zijn ze in de eerste jaren van hun verblijf in Nederland nog vooral bezig met het leren van de taal en gaan ze daarna pas werk zoeken. Ik mis de centrale regie van de overheid ,,Op regionaal, lokaal en sectoraal niveau zijn vele kansrijke aanpak ken voor statushouders ontwik keld. Beloftevolle initiatieven vin den echter niet hun weg naar an dere plaatsen. Het resultaat is een versnipperd landschap met te veel vluchtelingen aan de zijlijn. Zij doen nu niet mee en de kans dat zij dit op een later moment alsnog gaan doen, is voor de meesten niet realistisch." Daarmee lijkt voor veel nieuwe statushouders het 'Somalische scenario' op te doemen. Eind vo rige eeuw kwamen duizenden So- maliërs naar Nederland, ze kregen hier een asielstatus maar kampen nog steeds met een achterstand in taal, opleiding en werk. Een groot deel van hen zit nog steeds in de bijstand. ,,Er komen nog steeds initiatie ven bij om statushouders aan het werk te helpen, maar je ziet ook dat initiatieven soms weer moeten stoppen door geldgebrek", ziet Ha mer. De SER ziet wel geslaagde initiatieven zoals de Refugee Talent Hub, waarin werkgevers en maat schappelijk organisaties bedrijven en statushouders aan elkaar pro beren te koppelen. ,,Maar ik mis de centrale regie van de overheid. Daardoor is er ook te weinig ken nisuitwisseling tussen de verschil lende projecten." Er speelt meer mee dan alleen het taalprobleem: in Nederland werken tienduizenden Oost-Eu ropeanen die ook geen Nederlands spreken. ,,Statushouders brengen wel een verleden met zich mee, we moeten meer in ze investeren.'' 24/05-20/07 21/07-28/08 29/08-10/09 11/09-27/09 28/09-05/11 249 439 269 485 229 409 219 395 229 409 I 023 - 55 42 870 I ZOEKCODE 36923 Wu Yongning (26) overleed nadat hij van een wolkenkrab ber was gevallen in de stad Changsha. Hij was bezig met een selfie-video om een prijs te winnen van 100.000 yuan (zo'n 13.000 euro). Wu's dood leidde in China tot een debat over de verantwoor delijkheid van livestreamplat- forms voor de veiligheid van hun gebruikers. Wu's ouders deden aangifte tegen een aantal livestreamplatforms die hun zoon gebruikte om zijn levens- gevaarlijke stunts te promoten. Een daarvan was Huajiao. Een rechtbank in Beijing gespeciali seerd in internetgerelateerde zaken oordeelde deze week dat Huajiao 'een kleine verant woordelijkheid' draagt voor het dodelijke ongeluk. ,,Als com merciële onderneming deelde Huajiao in het geld dat Wu ver diende via zijn volgers.'' vrijdag 24 mei 2019 De Amsterdamse brandweer ontslaat voor het eerst een brandweerman omdat hij lid is van een motorbende, in dit geval de Hells Angels. Dat is volgens de korpsleiding en de veilig heidsregio 'onverenigbaar' met 'het ambtenaarschap'. Paul Vugts Amsterdam Statushouders in Nederland zijn nog steeds mondjesmaat aan het werk. Pogingen om hen aan een baan te helpen, blijven te kleinschalig en te versplin terd, concludeert de Sociaal Economische Raad (SER) van daag in een rapport. Cyril Rosman Den Haag - Mariëtte Hamer, SER GO AUTOVAKANTIES VAN ANWB aniub Geniet van een heerlijke all-inclusive vakantie in het Beierse Woud. Je kunt hier prachtig wandelen, fietsen en mountainbiken. Of neem je liever een duik in de nabijgelegen Drachensee? Deze vakantie zit vol leuke mogelijkheden: van rodelen en paardrijden tot een bezoek aan Regensburg, Passau of Praag! Maak ook een uitstapje naar Tsjechië of Oostenrijk. Je zit dicht bij de grensl JE VERBLIJF Burghotel am Hohen Bogen ligt prachtig midden in de natuur van het Beierse Woud. Het hotel beschikt over comfortabele kamers en een wellnesscentrum met binnen- en buitenzwembad. INBEGREPEN: 4 of 7x overnachting met ontbijtbuffet dagelijks diner(thema)buffet dagelijks middagsnack dagelijks koffie/thee met lekkernijen (15:00-16:00) dagelijks alcoholhoudende drankjes en softdrinks (10:00-24:00) gebruik van wellness entree (zo-za) en Donnino Kinderclub (10:00-12:30 en 15:00-21:00) beautybehandeling tegoedbon ter v/aarde van 15,- per reservering live-tips ter plaatse (via WhatsApp) CO -compensatie KINDERKORTING: (bij 2 volbetalenden) 0-6 jaar: gratis 7-14 jaar: 50% korting 15+jaar: 20% korting PRIJZEN 5-d 8-d Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserveringskosten 20), toeristenbelasting en kosten Calamiteitenfonds 2,50). alleen geldig bij vertrek in juni, juli en augustus, minimum boekingsbedrag: €750 www.pharosreizen.nl/gelezen-in/dagbladen PEKING Een Chinees live- streamplatform is veroor deeld tot een boete van 30.000 yuan (bijna 4000 euro) voor zijn rol bij de dood van een bekende blogger en dakklimmer, eind 2017. Syrische asielzoekers werken mee in een vrijwilligersproject in Alphen. foto martin sharrott

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 10