ft Ritthem laat op één dag zien wat het allemaal in huis heeft IN DE REGIO tijm- 6 Winkelcentrum Dauwendaele m MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 23 mei 2019 Dat blijkt uit informatie die de ge meente gisteren heeft gepubli ceerd. ,,Het komt wel op de huidige plek, maar de ondernemers moeten opnieuw gaan onderhandelen met de projectontwikkelaar", verklaart wijkwethouder Johan Aalberts. Die gesprekken zijn nodig om er voor te zorgen dat het winkelcen trum betaald kan worden. ,,De on dernemers die hun pand verkopen aan de projectontwikkelaar, moe- Er moet water bij de wijn, maar dan komt er wel een mooi nieuw winkelcentrum ten genoegen nemen met een la gere verkoopprijs. Bovendien moe ten de ondernemers een hogere huur gaan betalen als ze terugkeren in het nieuwe centrum", stelt Aal- berts. Dat komt doordat het winkelcen trum een stuk kleiner wordt dan het nu is en dan in oude plannen was voorzien. ,,Er is nu al leegstand en niet alle winkels keren terug. En we gaan niet bouwen voor leeg stand", benadrukt Aalberts. De winkeliers hebben al vaker om een hogere bijdrage van de ge meente gevraagd om het plan te kunnen uitvoeren. Maar zeker nu het winkelcentrum kleiner wordt, kan dat niet, legt Aalberts uit. ,,Wij hebben al 2,7 miljoen euro toege zegd. Dat is echt het maximum, want als we meer gaan bijdragen, is er sprake van staatssteun aan on dernemers", legt hij uit. Europese wetgeving verbiedt dat en dan zou den de ondernemers dat geld weer moeten terugbetalen. ,,De ondernemers moeten dus water bij de wijn doen", stelt Aal- berts. Met een lagere verkoopprijs en een hogere huurprijs moeten ze zelfs twee keer inleveren. ,,Maar ze krijgen er dan wel een mooi nieuw winkelcentrum voor terug", nuan ceert de wethouder. En veel keuze hebben ze eigenlijk ook niet, voegt Aalberts daaraan toe. ,,Dit is echt de laatst mogelijke variant. Als dit niet lukt, houdt het echt op. Dan komt er geen nieuw winkelcentrum in Dauwendaele, maar blijft het bij een opknapbeurt met wat lapwerk." De ondernemers in Winkelcen trum Dauwendaele streven al jaren naar een nieuw complex. Waar schijnlijk zal voor het einde van dit jaar duidelijk worden of dat gaat lukken. De projectontwikkelaar, Concept-NL, zal tussen juni en no vember van dit jaar onderhandelen met de eigenaren van het winkel centrum en met de supermarktke tens die zich in het nieuwe complex willen vestigen. Een groot deel van de dik zeshon derd inwoners is bij de evenemen ten betrokken. Er was toch enige weemoed over de teloorgang van de kunst- en tuinenroute, die tot vier jaar geleden om het jaar ge houden werd. Reden voor een aantal inwoners om samen met de eigenaren van het dorpshuis, Klein Theater de Verwachting en de dorpsverenigingen Atlas en Onda te brainstormen over iets nieuws. Iedereen mocht bijdragen. Het resultaat heet Ritthem heeft meer. Terwijl 's middags de versierde sjezen het dorp rondgaan in een ringsteekwedstrijd, Ons Boere- goed door de straten flaneert en kinderen achter de Dorpstraat zelf kunnen ringlopen, speelt zich overal een divers programma af. Zelfs het kleinste filmfestival van Zeeland, met vertoningen op drie locaties. In een garage en een schuur aan de Zandweg draaien een historische film en een verras singsfilm en in kantine Globe op het sportveld draait een film over vereniging Atlas. Cees van de Woude neemt en thousiastelingen met schetsboek, stift en aquarel mee voor een urban sketching crawl vanaf 10.30 uur van uit het theater. Bij de kerk vertrekt elk heel uur een team voor een geocaching-speurtocht. In de veertiende-eeuwse kerk zijn con certen en een keramiekexpositie. In de ochtend speelt de Philhar- monie 50 Plus. 's Middags treden singer/songwriter Dingeman de Visser en dichter schrijver en ver- teller Jan Zwemer op. Onda Brass geeft een weideconcert, aan Lou- werse's wegeling naast de bunker, die te bezoeken is. In de kassen van kwekerij Joyplant wordt de Oost- europese eierversierkunst Py- sanky geoefend. Op allerlei adressen is van alles te zien, van alpacawolspinnen en Chinese geneeskunst tot bonsai verzorging en edelsmeden. Aan de Zuidwateringstraat maakt boven dien de historische herbergierster De Schoone Waardin een come back. Alles is gratis, maar met de ver koop van hapjes en curiosa wordt hier en daar geld ingezameld voor een goed doel. Ride4Kids is een fondswerver voor kinderen met een nog onbehandelbare stofwis selingsziekte die een vroege dood met zich meebrengt. In de Lambrechtsenstraat wordt daar een yardsale voor gehouden. Het hele programma: ritthemheeftmeer.nl/ Vikingen op Walcheren Optreden pianist Feico Deutekom Pianist Feico Deutekom geeft vrijdag een con cert in de Zeeuwse Concertzaal in Middel burg. Op het programma staat onder andere werk van Glass, Part en Lang. Het concert begint om 20.00 uur. De entree be draagt 17,50 euro. Verwendag in De Ontmoeting In Middelburg wordt vrij- dag een verwendag ge houden. Er is gelaats-, haar-, hand- en voetver zorging. Daarnaast kun nen bezoekers op de foto. Belangstellenden zijn vanaf 09.30 uur wel kom in koffiehuis De Ontmoeting, Ooster- scheldestraat 1 in Mid delburg. De toegang is gratis. spreekuur Budget- coach Zeeland; Café Buitenrust, 14.00 uur: Bijeenkomst over Parkinson en mond hygiëne; Kruitmolen, 14.00-16.00 uur: Bowlen voor senio ren 50+ riusweg 19, 10.00 12.00 uur: Spreekuur Sociale cliëntenraad; Wijkcentrum De Bur gerij, 10.00-12.30 uur: Informatiebijeen komst "Opslaan in de Cloud", 11.00-12.00 uur: Sport- en spel activiteit voor 50+; Gymzaal De Hout- tuijn, 16.00 uur: Kleu- tergym WA 'Als dit niet lukt, houdt het echt op' De komst van een nieuw winkel centrum in de Middelburgse wijk Dauwendaele staat toch weer ter discussie. Als het er al komt, wordt het zeker een stuk kleiner dan gepland. Maurits Sep Middelburg -Johan Aalberts, wethouder De alpaca's van Hof Nieuwerve in Ritthem doneren hun wol. foto ruben oreel De kunst- en opentuinenroute was een beetje doodgebloed in Ritthem. Maar Ritthem heeft meer dan kunst, bunkers en ringrijden. Het dorpje manifes teert zich zaterdag 15 juni met ruim 30 activiteiten. Claudia Sondervan Ritthem OOSTKAPELLE Naar aanleiding van het 250-jarig jubileum van het Zeeuws Genoot schap wordt er in Terra Maris een tentoonstel ling verzorgd. De ten toonstelling 'Vikingen op Walcheren?' wordt vrij dag geopend en bestaat voor een groot deel uit de archeologische col lectie van het genoot schap. Deze collectie bestaat voornamelijk uit vondsten van het strand die tussen 1648 en 1960 gedaan zijn. De officiële opening is om 10.30 uur. De tentoonstelling is vervolgens te zien tot en met 25 mei 2020. MIDDELBURG MIDDELBURG Feico Deutekom. foto janiek dam AAGTEKERKE Gale rie Bank, 12.00-17.00 uur: Expositie van Zeeuwse kunste naars BIGGEKERKE 't Klo- kuus, 09.30-12.00 uur: Inloopochtend en boeken lenen GRIJPSKERKE Dorpshuis, 09.30 11.30 uur: Handwerk- club MELISKERKE Dorps huis 'Ons huis', 9.30 11.30 uur: Koersbal MIDDELBURG Markt plein, 09.00-16.30 uur: Weekmarkt; 't Zwin 1, 10.00-12.30 uur: Gratis inloop- OOSTKAPELLE Kan tine Voetbalvereni ging, 13.30 uur: AV.O. Sportdorp wandel tocht OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 9.00 10.00 uur: Peutergym VEERE Kerkstraat 6, 10.00-12.00 uur: 'Kof fie Korenmaat' VLISSINGEN Mercu- WESTKAPELLE Het Polderhuis, 13.30 uur: Handwerkcafé ZOUTELANDE Basis school Het Paal hoofd, vanaf 19.00 uur: Avondvier daagse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34