426 miljoen 200 miljoen A.S. ZATERDAG A Vernietigend rapport van inspectie JOL Aardbevingen in Groningen blijven nog wel een tijdje Imperium van Jamie Oliver gaat tenonder Walcheren De Europese Unie is de op één na grootste democratie ter wereld*. In 28 landen mogen mensen de komende dagen stemmen voor een nieuw Europees parlement. mensen zullen van dat recht gebruik maken, 226.000.000 Europeanen dus niet. Bewoners zijn woedend op overheid na nieuwe schokken Keten Jamie's Italian grotendeels faillietpis ,,We hebben flink op onze donder gehad'', erkent Paul de Schipper, die met Gerco Blok de raad van be stuur vormt. ,,Dit was een gele kaart, met de waarschuwing dat de volgende een rode zou zijn." Het Zeeuwse centrum voor geestelijke gezondheidszorg blijkt al sinds eind 2017 onder een ver grootglas te liggen bij de inspectie. Aanleiding was de stijging van het aantal meldingen van problemen met de kwaliteit van de zorg en de veiligheid van cliënten. In korte tijd bracht de inspectie elf bezoeken aan diverse locaties en teams. Zij constateerde een waslijst aan tekortkomingen. Die zijn eind vorig jaar gebundeld in een alar merend rapport. Daarin kreeg Emergis een laatste waarschu- wing. Als de situatie niet binnen enkele maanden zou zijn verbe terd, was ingrijpen onvermijdelijk. Het ging om ernstige proble men. Op de High en Intensive Care-afdeling werd bijvoorbeeld dwangbehandeling toegepast, ter wijl daarvoor niet de vereiste pro cedures waren doorlopen. De in spectie heeft daar een officiële waarschuwing voor gegeven. Ook bleek dat de separeerruimte op de tijdelijke locatie van Ithaka 'onvoldoende veilig' was en dat Emergis te weinig maatregelen nam om agressie of zelfdoding bij cliënten te voorkomen. De afgelopen maanden moest de complete organisatie alle zeilen Er is geen moment geweest dat wij twijfelden aan onze raad van bestuur bijzetten om aan de eisen van de inspectie te voldoen, zegt Paul de Schipper. ,,Er is een enorme in haalslag gemaakt door ons perso neel. Dat was ook nodig. De in spectie heeft ons dringend aange sproken op de kwaliteit van onze zorg en gezegd: dit moet echt an ders. Dat hebben we in onze oren geknoopt en meteen opgepakt." Recent heeft de inspectie bij nieuwe bezoeken geconstateerd dat alle tekortkomingen zijn ver holpen, zegt De Schipper. De in spectie kon dat gisteren nog niet bevestigen. Emergis heeft de jong ste bevindingen zelf ook nog niet op schrift ontvangen. Wakker geschud Ad Koppejan, voorzitter van de raad van toezicht, spreekt van een 'wake-upcall'. ,,We zijn flink wak ker geschud." Ondanks de forse kritiek van de inspectie hebben de beide bestuurders steeds zijn ver trouwen gehouden. ,,Er is geen moment geweest dat wij als raad van toezicht twijfelden aan onze raad van bestuur." ZEELAND 2 donderdag 23 mei 2019 Nieuwsmedia 5 5 5 530" En u? *alleen India is groter P3 t/m 5 »P8 Ga naar www.bookstoreday.nl voor een vollediy overzicht van alle acties en activiteiten of vraag er naar bij een boekhandel bij jou in de buurt. Emergis kreeg 'op zijn donder' Emergis heeft de afgelopen maanden orde op zaken moeten stellen na een vernietigend rap port van de Inspectie Gezond heidszorg en Jeugd. Rolf Bosboom Kloetinge - Ad Koppejan, voorzitter raad van toezicht Een paar warme meidagen 21°C pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1