1^5 Hoort u goed, maar verstaat u slecht? 'Daders' liquidatiezaak genoemd 8 Het recht op abortus en euthanasie is doorgeschoten individualisering en de carrièrevrouw bedreigt het familieleven. Drie carrièrevrouwen over het omstreden essay van Thierry Baudet. VAKANTIEGELD VOORDEEL Disneyland® Paris j 3 dagen va. 279,- 3,6 of 8 dagen volpension in het hart van de Alpen in Tirol Dan zou de Axon luisterhulp weieens uitkomst kunnen bieden. Bij het volgen van een spannende serie, of tijdens een gezellig gesprek. Dit apparaatje ondersteunt uw gehoor bij licht gehoorverlies, en alleen wanneer het nodig is. TanyaHoogwerf(43) gemeenteraadslid Leefbaar Rotterdam ,,Er wordt veel zout op slak ken gelegd. Ik vind het bang makerij'', zegt het raadslid van de politieke partij Leef baar Rotterdam. ,,Je moet een partij aan spreken op haar daden. Als Forum voor Democratie zich ergens hard voor maakt, dan is het de kwetsbare positie van vrouwen die als gevolg van massa-immigratie in on veilige situaties belanden.'' Hoogwerf doelt op voor beelden van seksueel mis bruik van vrouwen door mi granten en vluchtelingen. Baudet en zijn partij maken daar altijd een belangrijk thema van. ,,Daar hoor je nie mand over'', zegt Hoogwerf. ,,Maar als Baudet zogenaamd vrouwonvriendelijke opmer kingen maakt in een essay, wijst de goegemeente direct met het politiek-correcte vingertje.'' Als vrouw voelt Hoogwerf zich niet persoon lijk geraakt door de stellingen van Baudet. ,,Het is een essay over een boek van Houelle- becq, over wat er gebeurt in de samenleving. De ontwik kelingen die hij schetst, zie ik ook. Het is een feit dat de sa menleving individualisti- scher wordt en dat we van el kaar vervreemden. Dat moe ten we bespreekbaar maken.'' Het is uitzonderlijk dat er zo concreet over opdrachtgevers wordt gesproken. ,,Je moet de hoofdpersonen hebben Houssine A., ja, en Benaouf A., ja.'' Hij linkte de moord op zijn broer stellig aan de Amsterdamse onderwereldvete die toentertijd in drie jaar al vele levens had ge kost. Aanleiding was het ver dwijnen van '200 kilo' (cocaïne) uit de haven van Antwerpen. Chafik zei ook dat zijn broer en hij door het rivaliserende kamp 'de zusjes' werden genoemd: een term die later zou opduiken in de communicatie tussen de ver dachten die voor deze liquidatie en andere moordaanslagen te rechtstaan. De belangrijkste van die ver dachten is Omar L'. (28), die de liquidatie namens 'Hoes' en 'Ben' zou hebben aangestuurd. Hij herhaalde zijn stellige ont kenning: ,,Dat ik de opdracht heb gegeven voor de moord, daar klopt helemaal niets van. Alles waarvan ik beschuldigd word, vind ik belachelijk. Dat ik vastzit, vind ik ook belachelijk." Vermoed schutter Hicham M. (25) herhaalde wat hij in eerdere verhoren had betoogd: het klopt niet dat hij één van de schutters is. Wel had hijversleutelde 'PGP'-smartphones in bewaring waarmee e-mails zijn verzonden waarin de moord werd bespro ken. ,,Over mezelf kan ik zeggen dat de berichten die ik heb ver stuurd, niks te maken hebben met liquidaties.'' Mohamed H. (29), de vermoede tweede schut ter, ontkent ook schuldig te zijn. Hilmar Mulder (50) hoofdredacteur Libelle Maar wat Thierry Baudet in zijn essay over het laatste boek (Sérotonine) van de Franse schrijver schetst, klinkt als een sprong 'terug in de tijd', zegt de hoofdredacteur van week blad Libelle. „Financiële onaf hankelijkheid, stemrecht, baas in eigen buik, carrière maken. Onze moeders en grootmoe ders hebben daar hard voor gestreden.'' Mulder vindt de voorbeel den die Baudet aanhaalt niet exemplarisch voor het - in zijn ogen - te ver doorgeschoten, hedendaagse individua lisme. „Ik weet niet hoe de situatie in Frank rijk is, maar het snijdt geen hout als Bau det zijn re flectie op het boek van Houelle- becqwil doortrek ken naar de Nederlandse sa menleving", zegt Mulder. „Onze abor tuswet dateert uit 1984. Dat is al 35 jaar goed geregeld. Wei nig vrouwen zullen dat willen terugdraaien. En de huidige euthanasiewet is er al sinds 2002. Over vrijwillige levens beëindiging wordt in Neder land behoorlijk genuanceerd gedacht.'' Bovendien vindt Mulder dat Baudets ideeën raken aan dat gene waar hij met zijn poli tieke partij zo fel tegen ageert: de traditionele islam. ,,Als hij wil dat vrouwen alleen maar achter het aanrecht moeten staan, geen abortus mogen plegen en alleen maar voor hun man moeten zorgen, wil hij dan straks ook de sharia in voeren? Blijkbaar ligt zijn ge dachtegoed dichterbij dat van strenge en ultra conservatieve reli gies." Voor het recente jubileumnummer hield Libelle een enquête onder 5500 vrouwen. Wat blijkt? „Hoe ouder :e worden, des te belangrijker vinden ze fï- nanciële on afhankelijk heid van vrou- ren. Bovendien liggen in Europese landen waar de emanci patie het verst gevor derd is, de geboortecij fers hoger." x/Ai/AMTicrci n ifAAnrvtci W Boek nu op oad.nl, bel 0547 20 18 28 of ga naar uw reisbureau •kijk op oad .nl/voorwaarden O.v.v, typefouten Gasthof Hauserwirt V 2,5 of 7 overnachtingen incl. ontbijtbuffet Dagelijks lunchpakket en 3-gangendiner &kêitfSui.1 ij sMÊÊtmKM V Onbeperkt drankjes tussen 16-20 uui^^^^. Kinderen t/m 11 jaar gratis! V Tip: bezoek de stad Innsbruck hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 Advertentie De leesbril voor uw gehoor De Axon luisterhulp is er voor de situaties waarin uw gehoor wat ondersteuning nodig heeft. Het is heel simpel: u doet hem in uw oor en zet hem aan. Vergelijk het met een leesbril die u af en toe tevoorschijn haalt! Makkelijk in gebruik De oplaadbare batterij in het apparaatje gaat tot 24 uur mee. Het volume past u gemakkelijk aan, afhankelijk van de situatie en-niet onbelangrijk-hij past altijd, dankzij het aanbod van diverse maten. OpenDag korting De Axon luisterhulp kost normaal 29,95. Maar u kunt nu profiteren van een tijdelijke prijsverlaging: op 24 mei betaalt u slechts 19,95. Kom langs op onze Open Dag, dan kijken we aan de hand van een hoortest of de Axon bij u past. En bent u niet tevreden, krijgt u uw geld gewoon terug. Alléén op vrijdag 24 mei! Wilt u weten of de Axon Luisterhulp iets voor u is? Kom op vrijdag 24 mei langs op onze Open Dag en profiteer van de lagere prijs!* Kijk op schoonenberg.nl voor de dichtstbijzijnde winkel en de openingstijden. De Axon Luisterhulp is niet verkrijgbaar bij de Schoonenberg Expertise Centra. woensdag 22 mei 2019 GO 'Wil Baudet straks Tonny van der Mee De kritiek op Baudet vindt Tanya Hoogwerf onterecht. Chafik Yakhlaf, de broer van de op Oudjaarsdag 2015 geli quideerde crimineel Chahid Yakhlaf, heeft stellig naar riva len Houssine 'Hoes' A. en vooral Benaouf 'Ben' A. gewe zen als de opdrachtgevers voor deze onderwereldmoord. Paul Vugts Amsterdam Dat Michel Houellebecq een negatief wereldbeeld heeft, is Hilmar Mulder (50) wel be kend uit zijn eerdere boeken. TO CARMEN KEMMINK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 8