Borsele trekt geld uit voor 50e verjaardag Vrouweputje gered: er is geld en nieuw bestuur 7 OPENING COOP/^ De Emté in Kruiningen is - voorlopig als laatste van Zeeland- omgebouwd tot Coop. Tegelijk met het aannemen van de nieuwe formule heeft eigenaar Frans van Mourik zijn winkel met 200 vierkante meter uitgebreid. Kerkdienst in tent van Klomppop SNUFFELMARKT MIDDELBURG Een uurtje na de feeste lijke opening is de nieuwe winkel hét ge spreksonderwerp in de lange rijen voor de kas sa's. ,,Het lijkt wel of je in een grote stad boodschappen doet in plaats van dat je gewoon in Krui ningen bent!" zegt Rianne uit Kruiningen. Dorpsgenote Wilma is het helemaal met haar eens. ,,Al vind ik het wel jammer dat de sla gerij weg is." Marleen, die met haar mandje tussen de andere da mes staat, is ook blij met het resul taat van de verbouwing. Als in woonster van Waarde winkelt ze bij verschillende supermarkten. ,,De mensen vind ik heel prettig hier. Ze zijn heel schappelijk en maken echt de sfeer." De dames vinden het prima dat de Emté een Coop is geworden. Maar niet iedereen is positief over de nieuwe formule. Een Emté-ei- genaar in Serooskerke probeert zelfs via de rechter af te dwingen dat hij geen Coop hoeft te worden. Hij vindt het een 'zwak merk' en vreest dat klanten weglopen. Daar is Frans van Mourik niet bang voor, al viel het einde van de Emté-formule hem best rauw op het dak. ,,In het begin was het even wennen, maar dat moet je even een plekje geven." Hij noemt vooral het coöperatieve karakter als groot pluspunt. ,,Samen onder nemen en de lokale betrokkenheid zijn erg belangrijk bij de Coop. Je kunt hier bijvoorbeeld je statie geld doneren aan een plaatselijke vereniging, wij verdubbelen ver volgens het ingezamelde bedrag." Minstens zo belangrijk als het nieuwe jasje is de inhoud: de su- Als je toch moet ombouwen naar een nieuwe formule, is het logisch ook tegelijk uit te breiden permarkt groeide met 200 vier kante meter. ,,In december is de verbouwing begonnen. We zijn de hoogte in gegaan, het kantoor en de kantine zijn nu boven te vin den." De plannen voor de verbou wing lagen al een paar jaar klaar, maar belandden in de koelkast toen eigenaar Dirk van der Hoeven in augustus 2015 bij een ongeluk om het leven kwam. Van Mourik nam in 2016 de zaak over van de erfgenamen. Als beginnend on dernemer had hij liever nog even gewacht met de grote investering. ,,Maar als je toch moet ombouwen naar een nieuwe formule, is het lo gisch dan ook tegelijk uit te brei den." Militaire operatie Van Mourik is maar wat blij met het resultaat. ,,Alles is gestript, het is nu een hele mooie strakke win kel geworden. Het was haast een militaire operatie om dat in twee weken voor elkaar te krijgen." De super is van het gas af. ,,De winkel word verwarmd met de rest warmte van de koelingen", vertelt hij terwijl een klant hem felici teert en meteen even vraagt of er écht geen sticker op zijn zak met sperzieboontjes moet. Net als vroeger bij de Emté komen veel producten, zoals brood, fruit en groenten, van lokale leveranciers. Ook de koffiehoek heeft een lokaal tintje. ,,In plaats van een nietszeg gende oude Coop-foto, hebben we een wand gemaakt met oude foto's uit de collectie van Sjaak van Loo." Prenten van de veerhaven, het sta tion en de molen hebben een pro minente plek gekregen in de zaak. OVEZANDE Voor het derde jaar op rij wordt de feesttent van fes tival Klomppop in Ovezande ko mende zondag even omge bouwd tot kerk. Om 10.30 uur begint daar een speciale viering van de katho lieke kerk. Voorganger is pastor Rens Stobbelaar en de muziek wordt verzorgd door J.P. en Lon- neke de Klerk. In de tent wordt een altaartafel neergezet en het beeld van pa trones Maria komt er ook te staan. Na afloop is er koffie en thee. De tent van Klomppop staat op het sportveld aan de Nieuwstraat. De toegang is gratis. Het Vrouweputje bij 's-Heer Arendskerke blijft bestaan. Er komt een nieuw bestuur en er is geld om in elk geval weer voor een jaar de huur te betalen. Het Vrouweputje was tot in de jaren '70 van de vorige eeuw een bescheiden bede vaartplaats. Het putje werd destijds dichtgereden, maar kwam twaalf jaar geleden te rug aan de Oostweg. Het huidige bestuur liet een maand geleden weten ermee te stoppen. Het geld was op en oproepen voor nieuwe be- stuursleden leverden niets op. Toen dit bekend werd, bleken er toch mensen te zijn die het huidige bestuur wil len aflossen. Het geldpro bleem is voorlopig ook opge lost, want mensen hebben spontaan geld gestort. Daar mee kan de grond voor zeker een jaar worden betaald. De gemeente Goes heeft ook la ten doorschemeren wel weer een financiële bijdrage te willen leveren. Het bestuur zegt alle posi tieve reacties van de afgelo pen maand als hartverwar mend te hebben ervaren. HEINKENSZAND Borsele trekt 80.000 euro uit voor de viering van het 50-jarig bestaan. Dat jubi leum wordt gevierd in 2020. De gemeenteraad moet het bedrag nog wel goedkeuren. Het programma is nog niet offici eel rond, maar de ideeën staan in grote lijnen al wel op papier. Het hele jaar is er aandacht voor het ju bileum. Van grote evenementen zoals een korenfestival of een feest voor de jeugd tot een kleinschaliger concert in het Kerkje van Ellesdiek. Op het programma staan ook fiets en wandeltochten, muziekmidda- gen voor senioren en aan de men sen die in het feestjaar zelf ook 50 jaar worden is ook gedacht. Borsele wil met de viering van het jubileum zoveel mogelijk inwo ners van de gemeente bereiken. Daarom is gezocht naar evenemen ten voor alle leeftijden. Zaterdag a.s. 25 mei woensdag 22 mei 2019 'Net een supermarkt in een grote stad!' Eigenaar Frans Mourik (linksonder) en zijn medewerkers drukken op de rode knop voor de opening gistermorgen. foto marcelle davidse Joeri Wisse Kruiningen - Frans van Mourik, Coop 'S-HEER ARENDSKERKE Op de markt, toegang GRATIS, van 09.00-17.00 UUR. INFO: 0118-62 47 36|jj SCHETSMARKTEN@ZEELANDNET.NL Kijk op de site bij /video -~y 'Het lijkt wel een supermarkt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 52