10 ZEELAND 'Duo Sas' toernooi in Sas van Gent Vijftien keer podium voor VTV-turnsters Wie konden er eerder zoal juichen? Kerkhove onderuit op Roland Garros Volleybalvereniging Savok houdt vrijdag avond in samenwerking met WINN Events het traditionele 'Duo Sas'. Het twee-tegen- twee-volleybaltoernooi wordt in De Statie in Sas van Gent gehouden en kent opnieuw een mooie bezetting. Het evenement wordt in te genstelling tot voorgaande jaren niet op twee dagen gehouden. Dat is het gevolg van de drukke voorbereiding op de jubileumeditie van Savok-Beach, dat in juni aan de 25ste edi tie toe is. Toch wordt weer bij de mannen, vrouwen en in de categorie gemengd op twee niveaus gespeeld. Duo Sas begint vrijdag avond om 19.00 uur en is omstreeks 22.30 uur afgelopen. Veel Zeeuwse turnsters kwamen afgelopen weekeinde in actie tijdens de toestelfinales in Prinsenbeek. Ze streden op sprong, brug, balk en vloer om de regiotitels. De gymnastes van VTV Vlissingen kenden een goede oogst met vijftien medailles (zes keer goud, zes keer zil ver en drie keer brons). Titels op brug waren er voor Esra van Oers, Anna Hamelink, Karen Verplanke en Julia Correia. Op het toestel balk was er goud voor Quinty Vreeke. Op vloer mochten Anna Ha melink en Anouk Zoutendijk zich regiokam pioen noemen. Goud was er tevens voor de MTV-turnsters Marinda van der Peijl (op brug en balk) en Demi Meeuwse (brug). Adrie Thijs WIELRENNEN JUNIOREN DRIEDAAGSE Vrijdag gaat de 38ste editie van de SPIE Internationale Junioren Driedaagse beginnen. Uit 65 aanmeldingen heeft de organisatie na een strenge selectie zo'n 35 ploegen overgehouden. Alles is dus weer gereed voor een spetterende editie. ,,Deze wedstrijd staat met rood aangeduid in de agenda van jonge renners", onderstreept de Vlaamse wielerkenner José de Cauwer het belang van de etappekoers. Je kan hem gerust een Vlaming met een speciale voorliefde voor Zeeland noemen. José de Cauwer is vooral gekend als wielercommentator van de VRT (Vlaamse Radio- en Televisieomroeporganisatie), maar was zelf in het verleden een meer dan verdienstelijke profwielren ner en ploegleider. Bovendien is hij nu zelfs gekscherend benoemd tot ambassadeur van de SPIE In ternationale Junioren Driedaagse en niet zonder reden. ,,Ik volg de wedstrijd altijd met speciale inte resse", liet de lopende wielerency- clopedie in aanloop naar de drie daagse weten. Imposante erelijst Voor de oplettende wielervolger zal dat geen schrikbarend nieuws zijn, want De Cauwer verwijst met enige regelmaat in zijn uit zendingen naar voormalige deel- ERELIJST Tolhoek nemers of winnaars van de Junio ren Driedaagse. ,,Ik heb onlangs nog eens een blik geworpen op de erelijst van de Junioren Driedaagse en die is meer dan indrukwek kend. Als je kijkt welke namen daarop staan, daar kan je als orga nisatie alleen meer van dromen." Als De Cauwer wordt gevraagd welke naam voor hem het meest in het oog springt, heeft hij met een een antwoord klaar. ,,Daar hoef ik niet lang over na te denken. Ga maar eens terug naar de begin jaren van de wedstrijd. Je zult dan ene Davide Rebellin tegenkomen als winnaar van de editie van 1989. Hij is inmiddels 47, heeft een glansrijke profcarrière achter de rug en rijdt nog steeds in het prof peloton. Pas volgende maand zal hij tijdens het Italiaans kampioen schap afscheid nemen. Dat is toch enorm bijzonder, onvoorstelbaar." Veel bekende namen uit de wie- lerwereld zouden in zijn voetspo- Lesley Kerkhove is in de eerste kwalificatie ronde van Roland Garros direct uitgeschakeld. De 27-jarige tennisster uit Zierikzee verloor in drie sets van Kathinka von Deichmann. Kerkhove begon prima en wist de eerste set nog met 6-3 te winnen. In het tweede bedrijf kwam ze na een 5-2-achterstand nog terug tot 5-4, maar moest de set met 6-4 alsnog laten gaan. In de beslissende derde set denderde de speelster uit Liechtenstein met 6-0 over Kerk- hove heen. Quote van de dag 'Er zaten twee potten tussen die twee kanten op konden vallen' I wi woensdag 22 mei 2019 VOLLEYBAL TURNEN 21 Job de Feijter Axel Op de erelijst staan onder an dere Servais Knaven (1988), Davide Rebellin (1989), Léon van Bon (1990), Andreas Klier (1994), Thor Hushovd (1996), Tom Boonen (1998), Sir Bradley Wiggins (1998), André Greipel (1999-2000), Zdenek Stybar (2002), Niki Terpstra (2002), Matti Bre- schel (2002), Robert Gesink (2004), Steven Kruiswijk (2005), Tejay van Garderen (2005-2006), Sep Vanmarcke (2006), John Degenkolb (2007), Wilco Kelderman (2008) en Dylan Groenewe- gen (2011). Davide Rebellin. foto cor vos Sir Bradley Wiggins. foto afp/lio NEL BONAVENTURE 127 Wielrenner Antwan Tol hoek (foto) uit Yerseke is in de tiende etappe van de Ronde van Italië op plek 127 geëin digd. De renner van Team Jumbo-Visma kwam samen met twee ploegmaten op 1 minuut en 57 seconden bin nen achter Ar- naud Démare, die na een massasprint zijn eerste rit- zege wist te boeken in deze Giro. 'Een erelijst om José de Cauwer (links) tijdens de perspresentatie in gesprek met voorzitter Bram Cambier. foto peter nicolai In de duiven sport was de blauwe jaarling 'Den 3000' van Adrie Thijs en zijn team uit Heikant afgelo pen weekend de snelste op de vlucht uit Melun. Thijs kon daarmee zijn 21ste pro vinciale over winning in zijn duivensport carrière aan zijn palmares toevoegen. Lesley Kerkhove. foto epa/craig golding TENNIS - Tennisser Stijn Sprinkhuizen van MLTC wijst na de 4-2-zege op De Schelde op de spannende enkelpartijen van hemzelf tegen Jurjen Mooibroek en die van Paul van Hoeve tegen Mare Felius. ^HOLSTE/AI#

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42