kiken Defensie neemt bikers op korrel Grote controle op recreatiepark Marina Beach 2 JAN VAN DAMME Column Onze buxus is nog groen. Misschien niet van harte, maar dat komt omdat het maar niet echt wil regenen. In elk geval heeft de gevreesde buxus- mot zich niet in onze achtertuin vertoond. Wel of geen gif is dus geen kwestie geweest. voor kaalslag zouden zorgen, dan nog zou er bij ons in huis niet aan bestrijdingsmiddelen worden ge dacht. De oproep in de krant om dode vogels te verzamelen, had ons geraakt. 'Zie jij nog weleens koolmezen?' was een week lang de terugkerende vraag aan de ontbijt tafel. Helemaal in de ban van alle onheilstijdingen dachten we dat het vogelleven uit onze tuin was verdwenen. Met lege nestkasten als trieste erfenis. Tot vorige week ons Middel burgse nichtje op bezoek was. We zaten te praten en precies boven haar hoofd zagen we een koolmees DE STELLING landen op het vogelhuisje. Ge volgd door nog één, en nog één. Weg vogelcrisis. Niet veel later la zen we dat alle zorgen voor niets waren geweest. Mezen en andere gevleugelden eten die rupsen he lemaal niet. De rupsen zijn name lijk altijd giftig omdat de buxus van zichzelf giftig is. Een storm in een glas water. voluit. Een vijvertje van niks heb ben we, nog geen meter bij een meter en hooguit tachtig centime ter diep. Maar wat een leven. Een kikker met een groene streep op zijn rug koos onze waterpartij dit jaar uit als domicilie. Gisteren ont dekten we een tweede, zonder groene streep. We wensen de kikkers alle goeds. En vele nakomelingen. Op één voorwaarde. Dat ze onze sala manders met rust laten. Want die zorgen nu al zo'n jaar of twintig voor de spannendste 'wildlife'. Als we tijd hebben liggen we over de vijverrand in de diepte te turen. Larven zonder pootjes, larven met pootjes, volwassen exemplaren met gekleurde buiken, nog grotere helemaal bruin. Gluren onder de waterspiegel. Dat zouden meer mensen moeten doen. De salamanders zorgen nu al zo'n twintig jaar voor spannende 'wildlife' Vandaag: De eindtoets op de basisschool moet afgeschaft worden Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters HELFT MEbERLAMfcERS WIL MAXIMUM SNELHEID BEBOUWDE KOM MAAR 30 KM PER UUR EM WE AM&ERE HELFT &EMKT ANt>ER£ OVER MAXIMUM SMELHEIB. Brabanders gepakt met drugs in auto Gedeputeerden nemen afscheid ZIERIKZEE Graven in kade van Oude Haven Drie anderen zijn inmiddels uitge nodigd voor een gesprek. Hun hangt hetzelfde boven het hoofd. Het gaat om twee militairen die lid zijn geweest van de inmiddels ver boden motorclub Satudarah. Twee anderen hebben banden met de Hells Angels, drie zijn lid van de Ve terans MC. Het leger worstelt al jaren met een grote groep motorrijders van omstreden clubs die militair zijn. Van de vijftig motorrijders in over heidsdienst werken er 27 bij Defen sie. De krijgsmacht is ze liever kwijt dan rijk, omdat diverse clubs in ver band worden gebracht met intimi datie, afpersing, geweld, drugshan del en vuurwapenbezit. Dat gaat niet samen met een vertrouwens functie als militair. Drie jaar geleden heeft Defensie commandanten al opgedragen ge sprekken te voeren met de motor rijders en hen erop te wijzen dat het onwenselijk is als ze geen afstand nemen van de clubs en het moge lijk tot ontslag kan leiden. Nu is een aantal procedures in gang gezet waarmee mensen daadwerkelijk kunnen worden ontslagen. Een van de militairen waarvan de verklaring van goed gedrag is inge trokken is een drager van het Kruis van Verdienste, een dapperheids onderscheiding voor heldendaden die hij verrichtte in Afghanistan. De man is vice-president van de Veterans MC, een motorclub die er al jaren voor strijdt om van de lijst van omstreden motorclubs af te ko men, omdat leden zelf geen straf bare feiten hebben gepleegd. Maar omdat ze geen afstand nemen van de Hells Angels, waar ze banden Ik word beticht van zware criminaliteit, maar dat is iets voor derechter mee hebben, blijven ze toch op de lijst van Outlaw Motorcycle Gangs van justitie staan. Opvallend is dat de commandant van deze man geen enkel bezwaar heeft tegen het lidmaatschap, zo heeft hij hem in een gesprek laten weten. De militair is een instructeur en heeft geen toegang tot vertrouwe lijke informatie. De militair zelf is dan ook verbolgen over wat hem nu overkomt, heeft hij zijn comman dant laten weten. ,,Ik word hier beticht van zware criminaliteit, maar daar moet de rechter iets van vinden. En dat is in ons geval nooit gebeurd. Dat vind ik nogal iets.'' P6 Dezelfde inspecties vonden plaats op vakantieparken in Noord-Bra bant, onder meer in Loon op Zand en Valkenswaard. De parken zijn allemaal eigendom van de Oostap- pen Groep. In het hoofdkantoor van het bedrijf in Asten vond gisteroch tend ook een inval plaats. Bij de controles zijn onder meer illegale bouwwerken en illegale huisvesting van arbeidsmigranten aan het licht gekomen, meldde de FIOD gisteravond. Op één van de locaties zijn een vuurwapen en vals geld aangetroffen. Voor 35.000 euro aan schulden is ingevorderd, voor 25.500 euro is aan naheffingsaansla- gen opgelegd en vier voertuigen zijn afgevoerd. De FIOD noemde geen specifieke locaties. De controles waren onder meer gericht op openstaande schulden en boetes, naleving van gemeente lijke vergunningen en 'uitbuiting', aldus FIOD-woordvoerder Adriaan Ros. Waarom specifiek is gekozen voor inspecties op en bij de recrea tieparken, lichtte hij niet toe. Automobilisten Op Marina Beach was het gisteren tegen het middaguur rustig. In specteurs in zwarte jassen met de tekst FIOD op de rug liepen er rond, evenals enkele brandweerinspec teurs. Alle automobilisten die Ma rina Beach verlieten, werden tegen gehouden door de politie en gecon troleerd. Directeur Jos Mennen van de Oostappen Groep reageerde vanaf zijn vakantieadres op vragen over de controles. Hij zei niet te weten wat er aan de hand is. Eigenaar Pe ter Gillis van Marina Beach was niet bereikbaar voor commentaar. woensdag 22 mei 2019 Ook als er vraatzuchtige rupsen We vieren de natuur dit voorjaar i Reageer op pzc.nl Gisteren: Roken op stranden moet verboden worden 7431 reacties IJZENDIJKE Een 32-jarige en een 25- jarige man uit Etten-Leur zijn maandagavond aan gehouden op de Water- vlietseweg in IJzendijke op verdenking van drugs handel. Ze liepen tegen de lamp na een forse snelheidsovertreding op de N61 en een achtervol ging door de politie. Op de Watervlietseweg raakte de automobilist de macht over het stuur kwijt en kwam de auto tot stilstand tegen een lan taarnpaal. Niemand raakte gewond. In het voertuig lag een plastic zak met daarin 850 gram hennep. Beide mannen zijn aangehouden. MIDDELBURG Carla Schönknecht (VVD, foto) en Ben de Reu (PvdA) nemen woensdag 5 juni afscheid als gede puteerde. Na een bijeen komst in de Nieuwe Kerk in Middelburg (16.00 uur), door en voor partners met wie ze de afgelopen jaren te maken hebben gehad, volgt een receptie waarop iedereen afscheid kan nemen. Twee dagen later moeten ze nog wel even opdraven voor onder meer het jaarverslag van Gedeputeerde Staten. 's Middags treedt het nieuwe college van Gede puteerde Staten aan. Schönknecht en De Reu worden opgevolgd door Dick van de Velde (VVD) en Anita Pijpelink (PvdA). Op vijf plaatsen om de Oude Haven in Zierikzee laat de gemeente gra ven om de fundering te onderzoeken. Dat is vorig jaar gebeurd van uit het water. Om een totaalbeeld van de kwa liteit te krijgen, doet de aannemer dat nu ook via de straatzijde. Dat gebeurt middels proefsleuven, waarvan de eerste morgen wordt gegraven. Dat werk neemt circa twee dagen in beslag. De gemeente neemt de resultaten mee in het plan om de Oude Haven te herin- richten. Militairen die lid zijn van omstre den motorclubs zijn niet langer welkom bij het leger. Defensie heeft tenminste vier militairen laten weten dat hun verklaring van goed gedrag wordt inge trokken, wat in de praktijk neer komt op ontslag. Raymond Boere -Militair lid Veterans MC De politie, brandweer, Belasting dienst, fiscale opsporingsdienst FIOD en de inspectie Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) hebben gisteren een ge zamenlijke controle uitgevoerd op en bij recreatiepark Marina Beach bij Hoek. Harmen van der Werf Hoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2