Muziekdocent van het jaar verkiezing 2019 MEDIA CULTUUR 29 woensdag 22 mei 2019 Nee, na al die jaren is de liefde voor de Backstreet Boys nooit verdwenen. Al vind ik niet al hun nieuwe liedjes even leuk. Ik volg de heren als een trouw hondje op Instagram, verdiep me nog met regelmaat in hun privé- levens. En mijn man weet: er is er eentje met wie ik zou vreemdgaan. Juist ja, Nick dus. Met trillende handjes zat ik een paar maanden geleden op een don derdagochtend - nota bene tijdens een afspraak bij de fysio, ik heb me verontschuldigd maar ze moest écht even wachten met de behandeling - op mijn telefoon te worstelen om concertkaarten te bestellen. Wat een opluchting toen ik er na een kwartier eindelijk doorheen was en tickets had bemachtigd. Moet ik me ervoor schamen? Tja, waarom eigenlijk? Ik ben nu eenmaal groot fan en smaken verschillen. Mijn vriendinnen lieten me op mijn vrijgezellenfeest een dag lang door Utrecht marcheren met een karton nen Nick aan mijn zijde. Of eigenlijk was het een kartonnen Justin Bieber met daarop een uitgeknipt hoofd van Nick, want zijn populariteit was niet meer zo groot dat er ergens nog een pop te koop was. Bij de kroeg mocht hij niet mee naar binnen en lag hij opgevouwen op de grond bij de uit smijter. Guilty Pleasure Op het werk weten de meeste colle ga's van mijn guilty pleasure. Ik heb besloten me niet te schamen en ronduit toe te geven dat ik groot fan ben. Overigens zou ik ze nooit dur ven interviewen, bang dat ik voor hun neus flauwval van de zenuwen of spontaan mijn tong verlies. Maar grappig genoeg hebben de Backstreet Boys me wél gebracht waar ik van daag ben. In mijn jonge jaren wilde ik de mannen juist interviewen. Op mijn twaalfde wist ik daardoor dat ik journalist wilde worden. Missie ge slaagd. En manlief? Die is deze gek tóch ge woon getrouwd. Tijdens ritjes naar vakanties accepteert hij altijd een uurtje Greatest Hits of the Backstreet Boys én zingt hij hartstochtelijk mee - deze biecht gaat hij me overigens niet in dank afnemen. Op onze hu welijksreis sleepte ik hem over de Walk of Fame, op zoek naar een ster van de Backstreet Boys. Dat was trou wens nog even balen, ik was er net een paar weken nadat ze die tegel hadden gekregen en had ze gevoels matig net gemist. Overigens is hij zelfs een keer mee geweest naar één van de vele concerten. Dus morgenmiddag, in de rij voor de Ziggo Dome, voel ik me weer even zestien. Gaan de ellebogen stiekem pjes ietsjes opzij om langs de dames voor me te glippen. Ontmoet ik veel andere ellebogen die de mijne probe ren te ontwijken. Ren ik na de kaart- controle als een bezetene naar dat po dium - terwijl de beveiligers maar roepen: 'dames, niet rennen'. Want om mij heen lopen nog honderden andere dertigers die zich weer even puber voelen, die ongegeneerd de longen uit hun lijf gillen en alle lied jes uit volle borst mee blèren. Voor even vergeten we met zijn allen dat we inmiddels kinderen en een geres pecteerde baan hebben. Voor even verliezen we ons weer in die eeuwige jeugdliefde: Backstreet's back alright! Muziekeducatie is belangrijk en verrijkt de samenleving. Wie inspireert leerlingen muzikaal? Nomineer een topper bij de verkiezing van Muziekdocent van het Jaar! Nomineer de meest bevlogen muziekdocent op pzc.nl/muziekdocent PC A Verslaggeefster Ellen van Gaaien had als tiener een Back street Boyskamer, be zocht de ster op de Walk of Fame en liep op haar vrijgezellen feest met een karton nen Nick Karter. PRIVÉFOTO'S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29