O Raymann als musicalster 28 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV De Spice Girls en Westlife beginnen deze week hun comebacktour en morgen staan de Backstreet Boys in Ziggo Dome. Nostalgie voor meisjes uit de jaren 90. Verslaggeefster Ellen van Gaalen (34) had als tiener een Backstreet Boys slaapkamer en is nu al nerveus voor morgenavond. Het kan natuurlijk dat er bij u geen lichtje gaat branden bij de steekwoorden Ik Ver trek, 'Martien' en 'Frans kasteel'. Maar mocht er nou, net als bij mij, geen lampje maar meteen een snoer felgekleurde kerstverlichting gaan knipperen in het hoofd, dan zat u maandag avond vast klaar voor Chateau Meiland op SBS 6. Net als ik. Martien en Erica (en dochters Montana en Maxime) zijn zonder twijfel de meest iconische Ik Vertrek-deelnemers ooit. Niet omdat het zulke klusklunzen waren, integendeel. Hun bed break fast in een gerenoveerd Frans kasteel was mis schien wel de fraaiste ooit. Met de heimwee die hen al snel deed terug verhuizen naar Nederland heeft het evenmin te maken. Nee, ze werden onvergete lijk doordat Martien overduidelijk homoseksueel was en niemand van het gezin dat door leek te heb ben, hijzelf evenmin. Bovendien waren ze nogal luid, direct en vinnig tegen elkaar en is Martien een nóg grotere dramaqueen dan Emma Wortelboer. Twaalf jaar later blijken ze geen steek veran derd (hooguit nóg een graadje erger geworden) en is de familie uitgebreid met kleindochter Claire en huisvriendin Caroline. Martien is inmiddels open lijk uit de kast, maar hij en Erica kunnen niet zonder elkaar en delen nog steeds alles, behalve het bed. Ze zijn net voor de derde keer getrouwd en gaan nu op nieuw een lekkend en vermolmd Frans kasteel om bouwen tot vakantiepaleis. Vraag me niet wat er eerder was: het idee van een uitgekiende producent om deze mensen terug op tv te brengen, of hun wens om opnieuw een buiten lands avontuur aan te gaan. Zoals ik ook maar niks zeg over de opmerkelijke draai van Erica, die na ja ren mediaschuwheid ineens weer een cameraploeg om zich heen duldt. Het maakt namelijk helemaal geen snars uit. Ze leveren gewoon leuke tv op. De scène van de vier volwassenen, een peuter, twee honden waarvan één met een gedragsstoornis en een wankele poes in de auto op weg naar Frankrijk was maandag geweldig, of ze de boel nu een beetje aandikten of niet. Toen moest de verhuiswagen nog stranden in de Franse blubber, Martien en Erica sa men een loodzwaar matras de trap op slepen en was er nog de bloedstollende cliffhanger rond een bad meubel met marmeren blad. Het was dróma, precies zoals de kersverse kasteelheer verzuchtte. Voor de mensen die tot dit moment Martien-vrij door het leven gingen, maar nu toch nieuwsgierig zijn, wel een waarschuwing: na één aflevering kij ken ben je minstens zo afgepeigerd als na het ei genhandig vervangen van het lekkende dak van dat Franse chateau. woensdag 22 mei 2019 Franklin: drie testamenten Urbanus maakt strip van Pinkpop BACKSTREET BOYS FLASHBACK NAAR TIENERJAREN Het liefst lig ik mor gen om een uur of twaalf voor de deuren van de Ziggo Dome. Iets in me roept: ik móet en zSl voor aan staan, zo dicht mogelijk bij die vijf mannen die mijn leven al zo lang domineren. Het is een soort onbe schrijflijk oergevoel, een flashback naar mijn tienerjaren. Man, wat was ik een fan. Al op de basisschool ontdekte ik de vijf heren. De blonde lokken van benjamin Nick Carter veroverden mijn hart in een split second. Jaren van verzameldrift braken aan. Ik spitte alle Hitkranten en Break Outs door, op zoek naar zelfs de kleinste foto's van ze. In mijn kamer was geen stukje behang meer zichtbaar, werkelijk overal hingen posters. Fotokaarten, stickerboeken, dekbedovertrekken, vlaggen, kussentjes, agenda's, kaftpa- pier; ik had alles in huis. En ook toen bezocht ik concerten. Mijn ontgroening zal ik niet snel ver geten. Ik moet een jaar of elf zijn ge weest toen de Backstreet Boys in de Utrechtse Jaarbeurs stonden. Onder escorte van een vriendin van mijn ouders zat ik op de tribune, veel te Ik zou ze nooit durven interviewen, bang dat ik flauw val van de zenuwen of spontaan mijn tong verlies ver weg om de jongens écht goed te kunnen zien. Met een klein knuffel aapje in mijn hand, een groot hart met 'Nick' erop voor zijn buik ge knoopt en uiteraard op de achterkant mijn adresgegevens geschreven. Wat zou het fantastisch zijn om een be richtje van de blonde God te krijgen. Maar helaas, waarschijnlijk verdween mijn aapje in de enorme berg met knuffels die de Backstreet Boys toen nog tijdens concerten kregen. Nick heeft me nooit voor het aapje be dankt. Een jaar of vijf geleden zat ik hoog zwanger van mijn zoon op de tri bune in Rotterdam Ahoy, 2,5 week voor de uitgerekende datum. Eerlijk is eerlijk: ik voelde me er behoorlijk zitten met zo'n grote toeter. Zelfs in die toestand móest ik erbij zijn. Ster ker, ik baalde dat ik het niet aan durfde om naar een extra concert een week later te gaan. Maar ik was al blij dat mijn vliezen tijdens het eerste concert niet waren gebroken. ,,Er stonden nog twee dingen op mijn bucketlist: een thea tervoorstelling en een musi cal'', vertelt Raymann tijdens de perspresentatie in Amster dam. ,,De eerste kan ik al af- strepen (de acteur speelde sa men met Huub Stapel Vastgoed BV, red.), de tweede straks ook. En dan krijg je ook nog eens zo'n mooie titel als Hello Dolly! in de schoot geworpen.'' Eer der werd al bekend dat Simone Kleinsma naast De Leeuw - hij en Raymann spelen de rol ie der drie dagen per week - op het toneel zou staan. Hello Dolly! werd in het sei zoen 2005-2006 voor het laatst in Nederland opgevoerd, toen met Willeke Alberti in de hoofdrol. De musical was on langs een gigantische hit op Broadway met Bette Midler in de titelrol. De nieuwe Neder landse versie wordt gemaakt door De Theateralliantie en Medialane, het bedrijf van Iris van den Ende. Het wordt de eerste musical uit de pas opge zette theatertak van haar pro ductiestal. Tijdens de presenta tie maakte Joop van den Endes dochter bekend grote ambities te hebben op musicalvlak. ,,Wij willen grote producties maken: eigen versies van klas siekers, maar ook nieuwe mu sicals. Ik hoop daar later dit jaar meer over te vertellen.'' Voor de vertaling van de nieuwe Hello Dolly! tekent zan ger Jan Rot. De musical zal vanaf februari 2020 te zien zijn; de première is op 8 maart in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam. Quote van de dag Papa zei dat ik hem na één zomer waarin hij de Tourén de Olympische Spelen deed, niet meer herkende Martien PC MUZIEK In het huis van de overleden zangeres Are tha Franklin zijn nu pas drie tes tamenten ge vonden. Een van de drie, uit 2014, lag tussen de kussens op een bank. De twee andere, uit 2010, zaten in een afgesloten kast. MUZIEK Urbanus heeft voor de 50ste Pinkpop het stripboek Urba nus en de Pink Penarie Pop ge maakt. De Vlaamse komiek stond in 2015 zelf op Pinkpop. Het boekje is te koop tijdens het festival en op de Pinkpop site. 3 ■u 1 De Backstreet Boys treden morgen op in Ziggo Dome. foto epa 44 —Ellen van Gaalen, Backstreet Boysfan Een opvallende casting keuze: entertainer en pre sentator Jörgen Raymann speelt, afwisselend met Paul de Leeuw de hoofdrol in de nieuwe Nederlandse versie van hitmusical Hello Dolly!. —Presentatrice Carrie ten Napel in KRO Magazine over haar vader Evert, die dat sindsdien nooit meer deed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 28