effeweg.nl 27 WIELRENNEN 102DE GIRO D'ITALIA 145 km in 3.36.07 De Bakker in tweede ronde Hassan in duel met Semenya Boek zonder aanbetaling effeweg.nl oF bel 08810 30 800 Vorig jaar proostte Stef Clement nog met Primoz Roglic na de zege van zijn Sloveense kopman in de Ronde van Romandië. In al zijn ja ren bij de Nederlandse ploeg had Clement op WorldTour-niveau nog nooit met het team een ronde ge wonnen. Reden om te twitteren dat hij 'erg blij en erg trots' was. Dat het zijn laatste koers als prof zou zijn, wist Clement toen nog niet. Aanhoudende rugklachten betekenden het einde van zijn car rière. En nu, ruim een jaar later, twijfelt hij openlijk aan de be trouwbaarheid van Roglic (29). Die staat tweede in de Giro, won twee tijdritten en heeft een flinke voor sprong op de andere favorieten. Clement (36) zet vraagtekens bij het succes van Roglic, die dit jaar de drie (kortere) etappekoersen die hij reed allemaal won. ,,Dat zijn geen normale stappen, maar reuzenstap pen'', zei hij maandag in het pro gramma Sportforum op Radio 1. ,,Het verbaast mij inderdaad dat hij er zover bovenuit kan steken. Deze j ongen transformeert in vijfjaar tij d van skispringer tot groterondewin- naar. Als hij bij Emirates, Katoesja of Astana had gereden, hadden we allemaal onze bedenkingen gehad. Maar het is niet zo dat als je bij Ri chard Plugge (ploegmanager, red.) fietst, alles koek en ei is.'' Ongelukkig Merijn Zeeman, sportief directeur van Jumbo-Visma, is ongelukkig UITSLAG Algemeen klassement met de uitspraken van Clement, die nog werkzaam is in de organisatie van de ploeg. ,,Dit is binnengeko men'', aldus Zeeman.'' Hij wijst op het strenge beleid ten aanzien van doping. ,,Aan de poort en gedu rende het proces zijn we heel streng. Onze medisch manager is onafhankelijk en krijgt hulp van onafhankelijke experts. Bij twijfel is er geen ruimte in ons team. Wij ge loven dat we de prestaties van ren ners kunnen verbeteren op basis van materiaal, voeding en training. En Primoz gaat 100 procent mee in deze aanpak.'' Kritische vragen hadden ze wel verwacht bij Jumbo-Visma, zegt Zeeman. ,,We zijn erop voorbereid dat de favoriet onder het vergroot glas komt. Dat is ook niet erg. Maar dat het van iemand uit ons eigen team komt, is pijnlijk. Ook Stef mag kritische vragen stellen, maar had de andere kant kunnen belichten. Hij kent de sportman Roglic en weet hoe minutieus wij bezig zijn.'' Etappe 1 Vandaag 221 km V") va. €499 Fietsreis Rijn en Moezel Q Fietsreis Romantische Strasse )a Fietsreis Altmühltal Fietsreis Karinthië <2^50 Fietsreis Bodensee woensdag 22 mei 2019 GO 'Pijnlijke' kritiek op groei Roglic Jumbo-Visma-kopman Primoz Roglic kwam de Giro-etappe naar Modena, waar Arnaud Démare won, zonder kleerscheuren door. Vervelender was dat oud-ploeg maat Stef Clement zijn betrouw baarheid openlijk in twijfel trok. Daan Hakkenberg Rotterdam RONDEVAN ITALIË Etappe 10: Ravenna - Modena 1. Démare (Fra/Grp) 2. Viviani (Ita/Dec) 3. Selig (Dui/Bor) z.t. Tt. 17. Sinkeldam (Ned/Grp) 45. Roglic (Slv/Jum) 61. Conti (Ita/Emi) z.t. z.t. z.t. 1. Conti (Ita/Emi) 39.44.39 2. Roglic (Slv/Jum) +1.50 3. Peters (Fra/AG2) +2.21 12. Mollema (Ned/Trk) +3.45 Roglic (l) en Clement in de Ronde van Romandië van vorig jaar. FOTO COR VOS Milaan 25 km TENNIS Thiemo de Bakker is nog in de race om een ticket voor het hoofdtoer nooi van Roland Garros. De Westlander versloeg in de eerste ronde van het kwali ficatietoernooi de Japan ner Yasutaka Uchiyama in twee sets: 6-3, 7-5. Arantxa Rus redde het niet in de eerste ronde. Ze verloor met 6-1, 6-4 van de Russin Sofia Zjoek, de mondiale nummer 169. Al na 66 mi nuten zat het toernooi erop voor de Westlandse num mer 131 van de wereld. Vorig jaar haalde Rus nog het hoofdtoernooi in Parijs als lucky loser. Zeven jaar geleden haalde Rus de vierde ronde op Roland Garros. ATLETIEK Sifan Hassan (foto) is één van de tegen standers van Caster Se menya op de 3000 meter bij de Diamond League op 30 juni in Stanford. De Zuid-Afrikaanse Semenya loopt haar eerste race na de invoering van nieuwe re gels voor atletes met een van nature te hoge testos- teronwaarde. Deze atleten moeten medicijnen slikken om die waarden te onder drukken. De regels gelden voor afstanden van 400 meter tot 1 Engelse mijl. Semenya, olympisch-kam- pioen op de 800 meter, weigert de medicijnen te slikken en wijkt uit naar langere afstanden. 8 dagen Ontbjjten diner Vertrek: 8,29juk 5,26 aug, 2 sep Ontbijten diner Vertrek: 29jul, 19 aug Ontbjjten diner Vertrek: 3,28jun, 8,19jul, 9 aug Ontbijt en diner Ontbijt en diner Vertrek: 27 mei, 1,22juL, 3 aug, 23 sep Vertrek: 28jun, 5,12,19juL, 9,23 aug Alle Fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en CalamiteitenFonds. '0 R.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 27