Feyenoord heeft geen geld, De laatste jaren is de nacompetitie verworden 22 De Graafschap en Excelsior ontsprongen rechtstreekse degradatie, maar kijk niet gek op als vanavond alsnog het doek valt. De laatste vijf jaar lukte het slechts twee eredivisieclubs om via de play-offs het vege lijf te redden. Kort Grasmat Twee treffers Baheback FC Utrecht houdt kans op een ticket voor de Europa League. De formatie van coach Dick Advocaat schakelde in de halve finale van de play-offs Heracles Almelo uit. In Stadion Galgenwaard werd het 3-0 voor de thuis club. In Almelo had FC Utrecht al met 2-0 gewonnen. De Utrechtse treffers kwamen van Simon Gustafson en invaller Jean- Christophe Bahebeck (links op de foto), die twee keer scoorde. Bij Utrecht viel Rie- chedly Bazoer na 23 minuten uit. Mkhitaryan mist EL-finale De Armeniër Henrikh Mkhitaryan mist vol gende week woensdag de Europa League-fi nale van zijn club Arsenal tegen Chelsea. Ar senal durft hem niet in de selectie op te ne men. De reden is de politieke spanning tus sen Armenië en Azerbeidzjan, dat de finale van de Europa League in hoofdstad Bakoe mag houden. ,,Micki is belangrijk voor ons'', aldus Arsenal. ,,We zijn erg verdrietig dat hij door deze omstandigheden een finale mis loopt.'' Leko weg bij Club Brugge Ivan Leko (foto) vertrekt als trainer van Club Brugge. Het contract van de 41-jarige Kroaat liep af. Leko was sinds 2017 trainer bij de Belgische club, waarmee hij in zijn debuut seizoen de titel veroverde. Racing Genk- coach Philippe Clement wordt genoemd als opvolger. Flitsen Quote van de dag Blessure Voetbal Als iemand in Nederland weet hoe het is om de nacompetitie te spelen, is het Ard van Peppen (33). Vorig jaar beëindigde hij bij Roda JC zijn loopbaan als profvoetballer met een degradatie in de nacompetitie, na dat Almere City FC te sterk was. Eerder zag de linksback de andere kant van de medaille. Zo vierde hij promoties met Roda en Excelsior. Daarnaast handhaafde hij zich ook in een extra serie wedstrijden met de Limburgers. Vooral als behoud voor de eredivisie op het spel stond, was het spannend in mei. ,,Want op één dag kan je alles verliezen." Het gaat ook vaak mis: maar liefst acht keer in de laatste vijf jaar. De laatste keer dat een club uit de ere divisie het redde was Van Peppen erbij. In 2017, ook met Roda JC. Uit gerekend tegen streekgenoot MVV. Op, maar ook rondom het veld was het in het zuiden van Limburg toen onrustig. ,,Dat was heel heftig. Er was extreme opluchting toen we het haalden, terwijl feitelijk alles bleef zoals het was. Toen we met Roda een paar jaar eerder promo veerden tegen NAC was het echt feest, nu niet." ,,Er staat voor eredivisieclubs heel veel druk op", verklaart Van Pep pen. ,,Je hebt opeens alles te verlie zen, dat voelt anders als je het veld opstapt. Terwijl je na een jaar in de eredivisie vooraf toch het gevoel hebt: hier moet j e van kunnen win nen. Er is meer budget in de eredi visie en de weerstand was een jaar lang ook een stuk hoger." Toch wil dat niet altijd wat zeg- gen, weet ook ervaringsdeskundige Sander Duits (35). Als speler maakte hij het vaak mee, nu hoopt hij als assistent-trainer van RKC Waalwijk vanavond Excelsior uit de eredivisie te wippen. De 2-1 van zondag in Waalwijk zorgt voor een goede uitgangspositie voor de te rugwedstrijd van de halve finale op Woudestein. ,,Maar we zijn er nog lang niet", zegt Duits, die zijn mooiste moment als voetballer van Go Ahead Eagles in de nacompeti tie beleefde. ,,We hadden een slecht seizoen, maar op het eind begon nen we onder Hans de Koning opeens te winnen. Dat ging door in de nacompetitie en plots promo veerden we." Nu is die mogelijkheid er weer voor de gewezen middenvelder, maar dan met RKC. Overigens ook een voormalige club van Ard van Peppen, die zondag aangenaam verrast werd door 'Wolluk'. ,,Het niveauverschil tussen ere- en eerste divisie is ook niet meer zo groot", vindt Van Peppen. „Excelsior kwam met een 2-1 nederlaag nog goed weg tegen RKC. Ook bij Cambuur-De Graafschap (1-1, red.) zag je de hon ger van eerstedivisiespelers. Die willen zich écht laten zien." Lastig Op Roda JC na, handhaafde alleen Willem II zich in de afgelopen vijf seizoenen. Verdediger en tot voor kort aanvoerder Jordens Peters (32) was er in 2016 bij en kan het zich nog goed herinneren. Peters: ,,Bij een eredivisieclub is het gevoel vaak minder, want zij hebben net een lastig seizoen gehad. Dat had den wij bij Willem II ook." Het werkte echter niet door in de nacompetitie. De Tilburgers veeg den eerst Almere City FC van de mat om daarna in de finale met NAC af te rekenen. ,,De trainers Jur- gen Streppel en Adrie Bogers speel den goed op het gevoel in", weet Peters nog. ,,Zij lieten alleen ook nog jongens meedoen die er vol voor gingen, omdat we echt de Als er één elftal in de eredivisie aan verfrissing toe is, is het wel Feyen- oord. Nieuwe spelers om de gunst van het Legioen terug te veroveren, om de enorme achterstand in pun ten op Ajax en PSV tot normale proporties terug te brengen en ze ker ook om het gebrek aan disci pline de kop in te drukken. De club heeft nauwelijks geld om op de transfermarkt toe te slaan. Dat geld komt er pas als de club spe lers verkoopt, maar eigenlijk lijkt alleen een verkoop van internatio nal Steven Berghuis op dit moment echt veel geld op te leveren. Geld dat vervolgens kan worden aange wend om nieuwe spelers aan te trekken. Jaap Stam hoopt straks enkele frisse, nieuwe gezichten te verwel komen. De opvolger van Giovanni van Bronckhorst is zeer gechar meerd van de 24-jarige Deense i Nieuwe trainer Jaap Stam is gecharmeerd van de 24-jarige Namli middenvelder Younes Namli, die hij bij PEC Zwolle al enkele maan den onder zijn hoede had. Maar Feyenoord moet inzetten op veel meer puzzelstukjes. Stam, algemeen directeur Jan de Jong en de 'Rotterdamse denktank' die zo lang de nieuwe technisch directeur nog ontbreekt wordt gevormd door mensen als hoofd opleidingen Stanley Brard, jeugdtrainer Dirk Kuyt en commissaris technische zaken Sjaak Troost merken dat Fey- enoord nog altijd in trek is bij spe lers. Zeker bij de jongens die een verleden hebben in de Kuip. Het valt bijna te zien als een reünie in de Kuip, waar ze bij Feyenoord toch al zo dol zijn op het terughalen van oude bekenden. 'Ben veel meer klaar voor WK. Spelen in Engeland was goede stap' woensdag 22 mei 2019 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL Elia Soriano is de nieuwe spits van VVV. De Duitser komt transfervrij van het Poolse Korona Kielce en tekent voor één jaar. Paul van Gestel stopt als technisch direc teur van het Nederlands Handbalverbond (NHV). Hij wordt coördinator Topsport. De basketballers van Golden State Warri ors hebben voor het vijfde opeenvolgende jaar de finale van de NBA bereikt. De plek in de eindstrijd werd bereikt ten koste van Port land Trail Blazers. 1 Feyenoord heeft de beste grasmat van de eredivisie. Dat blijkt uit een enquête van spelersvak bond VVCS. De Kuip haalde voor het zesde jaar de hoog ste score. Het kunstgrasveld van Emmen kwam als min ste uit de bus. 2 Handbalinter national Jas- mina Jankovic (foto) mist het komende oe fentweeluik tegen Rusland. De keepster is geblesseerd. Claudia Rom pen is opge roepen als ver vangster. Olivier Giroud gaat één jaar door bij Chel sea. De 32-ja- rige Franse aanvaller kwam vorig jaar over van Arsenal. Hij speelt over een week tegen zijn oude club de EL-finale. Kerkhof voor Yorick Groeneweg Rotterdam Mario Bilate van RKC wint een kopduel tegen Excelsior. FOTO BSR AGENCY/SOCCRATES de EL-finale. o a 0) Feyenoord verwacht eerdaags een nieuwe technisch directeur te strikken. Wie de nieuwe tech nische man ook is, hij moet flink puzzelen. Misschien is een reü nie in de Kuip een optie. Mikos Gouka Rotterdam - Oranje international Vivianne Miedema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22