A.S. ZATERDAG Duitse tip deed bal rollen *019 P JOL Vrouwen overessay Thierry Baudet Leerlingen krijgen een verkeerd advies door fouten bij eindtoets Walcheren 'Hou op! Dit zijn standpunten die tegen al mijn waarden ingaan' De man zou - onder de strijders- naam Abu Khuder - als comman dant van een batalj on van het ter roristische Jabhat al-Nusra heb ben deelgenomen aan de gewa pende strijd in Syrië. Hij zou ge specialiseerd zijn geweest in zware autobommen. Het batal jon is bekend geworden als Ghu- raba'a Mohassan (Vreemdelingen van Mohassan) en was gelieerd aan Al-Qaida. De Syriër woont in Kapelle met zijn vrouw en vijf kinderen in een huis van woonstichting RWS uit Goes. Hij verliet van ochtend zijn woning en werd daarbij opgepakt. Diverse buren zagen de politiebus aan de zijkant van het huis staan. De aanhou ding verliep volgens de politie zonder strubbelingen. De vrouw en twee zoons wilden gistermid dag geen commentaar geven op de gebeurtenissen. Onderzoek Burgemeester Huub Hieltjes van Kapelle juichte de politie-actie toe. ,,Ik ben blij dat de politie en het Openbaar Ministerie bij dit soort vermoedens gelijk ingrij pen." Hij was van tevoren inge licht over de actie. Het Openbaar Ministerie liet weten dat er al enige tijd onderzoek wordt ge daan naar de man. Tegelijk met de arrestatie werden in Ede en op zes plaatsen in Duitsland wonin gen doorzocht van vermoedelijke strijders van Ghuraba'a Mohas- san. Het strafrechtelijk onder zoek naar de Kapellenaar is be gonnen met informatie van de politie in Duitsland, die be schikte over verklaringen van ge tuigen tegen de man. De Syriër verblijft sinds 2014 in Nederland en heeft een verblijfsvergunning asiel voor bepaalde tijd. Voorgeleid De verdachte man is gisteren in verzekering gesteld en wordt vrijdag voorgeleid aan de rechter commissaris bij de rechtbank in Den Haag. Deze rechtbank is aangewezen om internationale misdrijven, waaronder oorlogs misdrijven, te behandelen. Ik ben blij dat de politie en het Openbaar Ministerie bij dit soort vermoedens gelijk ingrijpen 'Abu Khuder' liet zich in 2012 interviewen door de Engelse krant The Guardian. Hij zou eerst als officier hebben gediend in het Vrije Syrische Leger, maar zich later hebben aangesloten bij een groep die vocht voor de wereld wijde jihad, de heilige oorlog. P4enZEELAND1en2 In Zeeland veel scholieren de dupe van foute vertaling naar de 'Cito-norm' woensdag 22 mei 2019 Nieuwsmedia Kim van Sparrentak (GroenLinks) en Martijn Grevink (VVD) hebben zich kandidaat gesteld voor het Europees Parlement. Zij vinden de Europese Unie dus belangrijk. Oud-Middelburger Van Sparrentak vooral vanwege de milieuproblemen en voormalig Vlissinger Grevink voor de veiligheid. En niet te vergeten: Zeeland krijgt heel veel geld uit Brussel. zeeland2 FOTO'S LEX DE MEESTER »P8 Jihadist opgepakt in Kapelle Bewoners in de Kasteelstraat in Kapelle reageerden gisteren verbijsterd op de aanhouding van een van hun buren in de vroege ochtend. Een 47-jarige Syriër werd gearresteerd op verdenking van betrokkenheid bij oorlogsmisdrijven en terro ristische aanslagen in Syrië. Bas Bareman en Eldridge Pentury Kapelle - Huub Hieltjes, burgemeester 5 M 8 'Viv Ga naar www.bonkstoreday.nl voor een volledig overzicht van alle acties en activiteiten of vraag er naar bij een boekhandel bij jou in de buurt. P4enZEELAND1 De dag begint bewolkt. Van het westen uit 14°C meer zon. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530" '■JiWM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1