Marjan Berk Brabants fees Strijd om opvolging May Nieuws Stopt Nooit Q Zeker zeventien partijgenoten in de race Bankroet dreigt voor zaken Jamie Oliver PVV moet overwerk uitbetalen NIEUWS 17 Hiphop is leuk, maar ballroom dansen ook. Nog even en het is weer mode music Wim Kan vertelde ons vroeger al: „Vanavond spe len we in Bra bant. Daar wil len de mensen heel graag lachen en dat doen ze dan ook. Luid en uitbundig. Hartelijk, vrolijk. Dan zijn ze bij de pauze bekaf. En dan komt er na de pauze geen geluid meer uit. Brabant! Moeten jullie opletten!" Zo verliep de voorstelling dan ook, want Wim Kan had altijd gelijk. Maar nu was er geen voorstel ling. Ik was uitgenodigd op het vijftigjarig huwelijk van B. en K., ouders van een van mijn schoon dochters. Ik verheugde mij zeer op het feest van deze mensen, die na vijftig jaar samen nog steeds liefdevol, vrolijk en oprecht stra lend met elkaar omsprongen alsof ze elkaar een week geleden voor het eerst hadden ontmoet. De vlam was vijftig jaar geleden bij hen in de pan geslagen en nimmer gedoofd. En alle gasten, kinderen, kleinkinderen, vrien den warmden zich op deze bij zondere dag ook aan deze vro lijke gloed. een enorme ijsbombe met warme kersen toe, waren er de toespra ken van de kinderen van het bruidspaar en een lied, dat mee gezongen werd door ons allemaal en hier en daar een vochtig oog opleverde En niet te vergeten de liederen die in diverse zuivere en onzui vere toonaarden ten gehore wer den gebracht door de hockeyclub en de roeiclub, waarin ook de bij zondere sportieve kwaliteiten van de bruid werden bezongen. al niet meer piep, keek vertederd toe hoe deze lichtbejaarde paren met elkaar dansten: enthousiast, zoals lang geleden op de dansles geleerd. Hiphop is leuk, maar ballroomdansen ook. Nog even en het komt weer in de mode! De Weense wals mag van mij ook weer terug. Om van de tango maar te zwijgen. Er moet volgens mij veel meer worden gedanst! Ik werd van het kijken naar dit gemoedelijke, vrolijke en waar dige feest zo tevreden als een spinnende poes. we morgen gaan doen. Want la ten we vooral allemaal gaan stemmen, even goed nadenken op wie en wat we stemmen. Wat we kwijt willen en wat we willen behouden ten bate van onze toe komst. Vooruit durven denken. Niet bang zijn. Mee blijven doen. Een beetje op elkaar letten. Ook een beetje voor elkaar zorgen. En dan met het oude lied van Ramses Shaffy zingen: 'We zul len dóórgaan!' Want er is maar een richting om door te gaan. Dat is de rich ting vooruit! Vorige week kreeg May van partij genoten het 'dringende verzoek' om in juni te vertrekken. Het voort- bestaan van de partij is in gevaar, vooral door de voortdurende brexitperikelen, menen ze. De nieuwe leider van de Conser vatieven wordt automatisch ook de nieuwe premier van het Verenigd Koninkrijk: een verleiding die wei nig conservatieve politieke zwaar gewichten kunnen weerstaan. Volgens de laatste telling hebben er zeventien politici interesse. Een aantal heeft al in het openbaar aan gegeven op het hoogste ambt te azen: voormalig minister voor Werk en Pensioenen Esther McVey gaf aan mee te doen aan een leider schapsverkiezing en Rory Stewart, de huidige minister van Ontwikke lingssamenwerking, wil de baan ook wel. De meest recente en minst verrassende kandidatuur is die van Boris Johnson, die vorige week zei: „Natuurlijk doe ik mee. Dat is geen geheim. Maar op dit moment is er geen vacature.'' Maar alles wijst erop dat dit niet lang meer duurt. Jamie Oliver (43) is 'erg be droefd', laat hij weten. ,,Ik wil het personeel en de leveranciers be danken die hun hart en ziel in dit bedrijf hebben gestoken.'' De af gelopen jaren kregen de restau rants van de topchef te maken met een lastige consumenten markt, enorme concurrentie en stijgende kosten. In Nederland heeft Jamie's Italian nog twee vestigingen: in de Markthal in Rotterdam en in de binnenstad van Den Haag. Die blijven open, net als andere restaurants buiten het Verenigd Koninkrijk die door franchise nemers worden gerund. In ja nuari werd al bekend dat de om zet van verschillende Britse res taurants zo ver terugliep dat ze waarschijnlijk dicht moesten. DEN HAAG De PVV moet een oud-medewerkster 30.000 euro betalen als compensatie voor structureel overwerk, oordeelt het gerechtshof in Den Haag. De perswoordvoerster moest 's avonds en in het weekend be reikbaar zijn. Toen haar collega lijsttrekker werd voor de Pro vinciale Staten, nam ze ook diens piketdiensten over, waar door ze alle avonden en week enden paraat moest zijn. Ondanks verzoeken bleef ex tra betaling daarvoor uit. De vrouw raakte overwerkt en be landde in een depressie. Het hof verwijt het de partij van Geert Wilders dat niets is gedaan om de vrouw te beschermen tegen overbelasting. Download de app: pzc.nl/app woensdag 22 mei 2019 PC Na heerlijk eten en drinken en En toen werd er gedanst. Ik, ook En ik denk aan het stemmen dat Theresa May is bezig aan haar laatste weken als Britse premier. Haar conservatieve partijgeno ten ruiken bloed en mengen zich steeds openlijker in de strijd om haar opvolging. Suse van Kleef Londen LONDEN De Britse restau rants van tv-kok Jamie Oliver hebben uitstel van betaling aangevraagd. Dit is vaak een voorbode van een faillisse ment. Het betreft 25 restaurants in Groot-Brittannië. Bij een faillissement komen ongeveer 1300 mensen op straat te staan. Mis geen seconde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 17