w 4 V EK -22 Van Maaren en Boone zegevieren Uitgekleed Rapide boekt fraai resultaat Vele afwezigen kosten Sjef de kop in Delft: 6-0 15 Jordan Kersten pakt met Diok eerste landstitel in 20 jaar maandag 20 mei 2019 KAMPIOEN Van Buren en Everaert ligt, is ons land in 2023 weer aan de beurt. Met Vlissingen als centrale stad en Cad- zand, Vrouwenpolder en Knokke als andere locaties. Nu het EK -22 definitief naar Zee land komt, meent Van Buren dat de kans op het EK van 2023 op ,,80 pro cent" ligt. De financiering - zo'n 6 ton in 2020, ongeveer 5 miljoen in 2023 - moet volgens hem geen pro bleem zijn. Veel hiervan, zo'n 65 procent, zal door bonden en overheden worden opgehoest. Everaert houdt nog iets meer een slag om de arm. ,,De pro cedure om dat toernooi binnen te halen is veel complexer." Deson danks ziet ook hij het zitten. De eerste manche leverde een schitterend en spannend schouw spel op tussen Barney Steketee uit Yerseke, Boone en de iets minder goed weggekomen Van Maaren. Boone nam het initiatief maar raakte Steketee niet kwijt. Inmid dels had Van Maaren terrein goed gemaakt en ging zich ook mengen in de strijd om de koppositie. Hij maakte ook meteen de sprong van de derde naar de eerste plaats. Ste- ketee ging in kielzog mee en wist ook Boone te passeren. Dat werd ook meteen de uitslag van de eer ste manche. De tweede manche was minder spannend, doordat Van Maaren al spoedig aan de leiding ging en deze positie niet meer afstond. Steketee probeerde nog wel wat, maar maakte een schuiver en mocht aan een inhaalrace begin- i Jordan Lee van Maaren maakt mindere start goed en wint uiteindelijk nen. Meer dan een negende plaats zat er niet in. Boone werd tweede. Bij de 125 cc was de hoogste po diumplaats weggelegd voor Lou- rens de Ligt uit Middelharnis, met zijn broer Lucas op de derde plaats. Maicky Bonsel uit Kuitaart werd in de eerste manche knap tweede. VLISSINGEN In de landelijke topklasse van het tennis ging een verre van compleet Sjef fors onderuit in Delft: 6-0. Het treffen in Hilvarenbeek tussen Hilten en TC Animo werd af gebroken bij 3-1 in het voor deel van de Terneuzena- ren. Delftse Tennisbond-TC Sjef 6-0: Bij de forma tie uit Aardenburg werden sterkhouders Dominique Coene en Yuri Loosvelt node gemist. Al leen Thomas Heyse geraakte tot een derde set tegen collega-2- speler Senne Braun. De Oost Vlaming pakte de eerste set met 6-4 en was vervolgens dicht bij de eindzege. Het tweede bedrijf ging echter op het nippertje naar de Zuid-Hollander. In de beslissende set was Heyse uit geblust: 4-6 7-5 6-0. Gert-Jan De Muynck, afkomstig uit de regio Gent, moest met 6-2 6-1 zijn meerdere erkennen in Krzysztof Muzalewski. Beiden beschikken eveneens over de speelsterkte 2. Yannis Baltogiannis en Thi- baut De Windt verlo ren hun single van Tim van Leeuwen en Tribb de Jong. Hilten-Animo 3-1: Ruud Mar tens was op 1 vaster en mentaal sterker dan Martijn Janssens en won met 6-1 6-2. Jeroen Alliët zette veel meer druk dan Frank van Bragt en zegevierde met 6-2 6-1. Kevin de Rooij be dwong Marnick Muskens. Vooral door het gemis van een aantal vaste krachten door blessu releed was dit resultaat van Ra pide meer dan fraai. Het waren in valsters die garant stonden voor de eerste twee treffers. Aanvankelijk werd het tegen de verhouding in 0-1. Nog voor de rust zorgde B-juniore Sarah Franse na een avontuurlijke actie voor de gelijkmaker. In de tweede helft had Rapide langdurig het be ste van het spel en kwam verdiend op 1-2 door een hoog en hard schot van Silke Smalheer. Het werd zelfs 1-3 door Sophie Claessens uit een strafcorner. Toch kwam Pijnacker nog op 2-3 uit een scrimmage. Verder liet Rapide het niet komen. Olympia bood een klasse lager goed weerstand aan koploper Tempo'34, maar kon niet voorko men dat het toch met 0-3 verloor. Voorafvreesde de thuisploeg voor een flinke afstraffing tegen kam pioen Tempo'34. Dat viel nog reuze mee. Olympia vocht voor wat het waard was en dwong zelfs nog twee strafcorners af. VL baalt na verlies r SPfl» Rugbyer Jordan Kersten kon za terdag wel juichen op het NRCA in Amsterdam. De 27-jarige Mid delburger, die in het begin van het seizoen nog uitkwam voor Oemoemenoe, maar na het vol tooien van zijn studie overstapte naar het Leidse Diok, stapte wel als winnaar van het veld. Zijn oude club slaagde daar een dag later niet in in de plate finale. Met zijn nieuwe club Diok ver sloeg Kersten regerend lands kampioen 't Gooi uit Naarden met 20-12. Daarmee behaalde Diok voor het eerst in 20 jaar weer de landstitel. Met Oemoemenoe speelde Ker sten al eerder in de kampioen spoule. De finale haalde hij niet met de Middelburgers. Michel Everaert. fotoronald mooiman Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen heeft op het Schelde-circuit in Rilland de tweede clubcross van de MC Rilland in de samengevoegde klasse 250/500 cc op zijn naam geschreven. Wel werden deze categorieën apart ge rangschikt, waardoor Guido Boone uit Oost-Souburg bij de 500 cc op de hoogste trede plaats mocht nemen. Herman Heuvink Rilland In de derde klasse van de hockeycompetitie boekte het vrouwenteam van Rapide een fraai resultaat. Het won met 3-2 bij nummer drie Pijnacker. Peter Snelders Pijnacker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 81