Vlissingen is verzekerd van 14 Van de Ven houdt titel in zicht RUGBY PLATE FINALE Middelburgse rugbyers sluiten seizoen af met lege handen. Op het kunstgras in Amsterdam is Ascrum veel te sterk voor de Zeeuwse equipe. Het wordt 40-10. Motorcrossster Nancy van de Ven uit Vlissingen is giteren tweede geworden in de tweede manche van de Grand Prix van Portugal. De manche in Agueda werd - net als za terdag - gewonnen door Courtney Duncan uit Nieuw- Zeeland. Op zaterdag werd Van de Ven derde. In de stand voor het wereld kampioenschap staat Van de Ven tweede. Duncan voert het klassement na twee Grands Prix aan met 89 pun ten. Ze won drie van de vier manches; Van de Ven won er ook één. De Zeeuwse heeft 85 punten. Derde staat de Duitse Larissa Papenmeier met 82 punten. ,,Op zaterdag ging het goed in de training'', zei Van de Ven na afloop, ,,maar iedere keer wanneer ik de druk op mijzelf zet, gaat er iets fout in mijn hoofd. In de tweede manche pakte ik kopstart maar Court ney was sneller dan ik. Ik be sloot om mijn eigen wedstrijd te rijden en dat pakte goed uit. We hebben nu negen weken niets en in die tijd ga ik zor gen dat ik fit blijf en ga ik veel met de motor trainen zodat ik er klaar voor ben.'' De volledige ploeg ontwikkelt zich in positieve zin en daarom heb ik voor een langer verblijf gekozen Uniek succes: Vier zeges op één dag De Zeeuwse wielerploeg Jos Feron Lady Force beleefde gis teren een unieke dag met vier zeges op één dag. Dat lukte nooit eerder, wist ploegleider Gerrie Sijnesael. Nancy van der Burg won het criterium van De Wijk. Marieke van Witzenburg won de Omloop van Mol, waarna Kaat Hannes provinciaal kampioen van Antwerpen werd en Hanna Gruber-Stadler in Oostenrijk de nationaal tijdrit voor ren- ster onder 23 jaar won. De Koning wint weer RCT doet stap terug Zege Van de Klundert De rugbyers van Oe- moemenoe waren op het NRCA in Amster dam in de Plate finale gisteren niet opge wassen tegen het Amsterdamse studententeam Ascrum. Afgezien van een korte periode in de eerste helft hadden de Middelburgers nooit controle over de wedstrijd. Na een 14-3-voorsprong bij rust won Ascrum, dat op het eigen ver trouwde kunstgras speelde, uitein delijk met 40-10. Het was duidelijk dat Ascrum het veel meer wilde dan wij Hoewel Oemoemenoe dit sei zoen twee eerdere ontmoetingen met de Amsterdamse studenten kansloos had verkoren, putte trai ner Reweti Montgomery moed uit het laatste onderlinge treffen tus sen beide clubs. In de derde onder linge wedstrijd, op zaterdag 13 april, zegevierden de Middelburgers in Amsterdam verrassend, maar ver diend met 33-41.T Montgomery kon geen beroep doen op Quinten van Dijk en de ge schorste Kevin Ebing en hield ook Swen Seijbel in eerste instantie buiten het team. In de beginfase zette Ascrum Oemoemenoe met een onder druk, maar nadat Pieter Schoonraad, de Zuid-Afrikaanse aanjager bij Ascrum, twee simpele penalty's op onbegrijpelijke wijze had gemist, dicteerde Oemoeme- noe een tiental minuten het spel. Dat resulteerde in de openings score van aanvoerder Joey Luitwie- ler, die de bal wel van grote afstand tussen de palen trapte: 0-3. De stu denten hadden tijd nodig om te herstellen, maar bogen de achter stand in de slotfase van de eerste helft redelijk simpel om in een 14-3-voorsprong en scoorden direct na rust opnieuw, waarmee het duel al zo goed als beslist was: 21-3. Montgomery probeerde zijn team met het omzetten van Deniël van der Waal en Reeftah Terekia nieuw leven in te blazen, maar echt veel leverde dat niet op. Van der Waal bracht voortdurend spelers als Leroy Kersten en Andictor Pe- telo in stelling, maar van de sterke defensie van Ascrum kregen ze geen enkele ruimte. Juichen In de laatste twintig minuten gaf het moegestreden Oemoemenoe juist steeds meer ruimte weg en drukte Ascrum nog enkele try's. Bij een achterstand van 33-3 viel er toch nog wat te juichen voor de Middel burgse supporters. Na een ver prutste aanval van Ascrum kreeg Yedney America eindelijk de ruimte en na een rush van tachtig meter drukte hij de bal achter de palen. Joey Luitwieler verzilverde de conversion. Met nog vijf minuten op de klok legde Ascrum echter de eindstand vast op 40-10. Oemoemenoe-trai- ner Reweti Montgomery was na af loop zichtbaar teleurgesteld. ,,Wij hebben nooit ons normale niveau gehaald en het was duidelijk dat Ascrum het veel meer wilde dan wij'', was hij duidelijk. Michel Everaert, directeur 'evene menten' bij de Nederlandse volley- balbond, heeft zich lange tijd hard gemaakt voor het binnenhalen van dit EK. De Hulstenaar kreeg zater dag in Berlijn, waar hij is voor een internationale vergadering, de be vestiging. ,,Dit is een toernooi dat heel goed bij Zeeland past", zei hij. In Zeeland zal Sander van Buren verantwoordelijk zijn voor de orga nisatie. Hij zette al eerder de Chal lenger Zeeland en Zeeland Beach Classics op. Dat laatste evenement, dat dit jaar van 9 tot en met 14 juni is, heeft een grote groei doorge maakt en dient over vier weken als testcase voor het EK -22. Groter plan Het EK -22 maakt deel uit van een groter plan. Van Buren heeft het daarbij over The Road tor 2023. ,,We hebben een heel pad uitgestippeld, met elk jaar een groot evenement op het Badstrand. In 2020 het EK -22 jaar, in 2021 het EK voor hoge- scholen, in 2022 het WK voor uni versiteitsteams en uiteindelijk in 2023 het echte EK." Dat echte EK beachvolleybal was De procedure om dat toernooi binnen te halen is veel complexer in 2018 al in Nederland, met de speelsteden Rotterdam, Den Haag, Apeldoorn en Utrecht. Als het aan maandag 20 mei 2019 VL MOTORCROSS Antwan Tolhoek tekende voor twee jaar bij bij wielerploeg Jumbo-Visma WIELRENNEN BADMINTON Badmintonster Imke van der Aar luisterde zaterdag in Krui- ningen het 60-jarig jubileum van Rillandia Smashers op. Van der Aar - ze staat in de top 60 van de wereld - gaf clinics aan de jeugd en volwassenen foto johan van der heijden ROEIEN Pararoeier Corné de Koning uit Goes heeft gisteren met overmacht de we reldbekerwedstrijd in het Italiaanse Gavirate gewon nen. Samen met Annika van der Meer, met wie hij al tweemaal wereld kampioen werd, was hij in de ge mengde klasse ruimschoots de snelste. Het twee tal wil in 2020 pa ralympisch kampi oen worden. DARTS De darters van Racketcentrum Terneuzen degra deerden na de 6- 4-nederlaag tegen Oranje Bar uit de hoofdklasse van de Superleague. Volgend seizoen speelt het in de overgangsklasse. WIELRENNEN Wielrenner Pim van de Klundert heeft de Patrijzen jacht in Colijn- splaat op zijn naam geschreven. De coureur was ie dereen te slim af tijdens de TMZ- wedstrijd. De andere win naars in Colijn- splaat waren Jas per van Cant (amateurs D), Fonny Kint (S/P- klasse), Dennis Raadtgever (40 plus). Oemoemenoe Hans Markusse Amsterdam - Reweti Montgomery Oemoemenoe-speler Leroy Kersten (rechts) wordt getac- kled door een Ascrum-speler. FOTO GERARD SPAANS/ORANGE PICTURES Het Europees kampioenschap beachvolleybal voor mannen onder 22 jaar is toegewezen aan Zeeland. Het toernooi wordt ge houden in de zomer van 2020. Vlissingen is de voornaamste speelstad. Roland van Vliet Vlissingen - Michel Everaert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 80