Getty Kaspers: is supertrots op haar opvolger II 7 Mark den Blanken Markelo Uiteraard keek Getty Kaspers (71) zaterdagavond naar de ontknoping in Tel Aviv. ,,Ik was bij mijn schoondochter en zij had een lap topje neergezet. We waren precies op tijd voor Duncan. En wat was hij goed! Alleen die puntentelling vond ik zo raar. Ik snapte er niets meer van. Ik was helemaal het overzicht kwijt.'' ,,Dat is heel apart. Er is in april een biografie van mij verschenen, geschreven door Dave Boomkens. Jarenlang werd aan mij gevraagd: 'Je bent toch geboren in Oosten rijk? Hoe zit dat?' En dan zei ik altijd: geen tijd, lang verhaal. Nu is er een biografie én word ik afgelost als laatste Nederlandse winnaar van het Songfestival, met Teach-In natuurlijk. Met dat boek erbij voelt het als een afsluiting." ,,Nou, heel Nederland belt me. Iedereen wil met me praten. Alleen degene die moet bellen, de AvroTros, daar heb ik in al die jaren niets van gehoord. Ik ben een keer uitgenodigd voor een halve finale met Trijntje Oosterhuis, maar dat was door de Oostenrijkse federatie. Ik vind het raar dat ze helemaal geen contact met mij zoeken. Ik voel me net een stuk stront. Door Songfestivalvereni gingen word ik altijd uitgenodigd. Daar voel ik de waardering. Maar van de AvroTros niet eens één bel letje. Ik ben niet boos, maar vooral verdrietig. Er was een filmmaker die een documentaire met mij wilde opnemen in Tel Aviv. Dat ik ging kijken wat Duncan aan het doen was. Maar de AvroTros had andere plannen, dus dat ging niet door.'' ,,Ik laat het helemaal over aan de mensen. Maar ik ga niet lopen bedelen. Ik ben teleurgesteld. Dat er helemaal geen moeite wordt gedaan voor iemand die 44 jaar lang de laatste winnaar voor Nederland was.'' ,,Zeker! Zo jong en zo mooi zin gen. Het is echt superknap wat hij heeft gedaan. En vergeet ook niet de rol van Ilse DeLange. Dat is geen makkelijke hoor. Die zorgt ervoor dat het precies zo gaat zoals zij het wil. AvroTros mag op de knieën voor haar!'' Vergeet ook niet Ilse DeLange, die zorgt ervoor dat alles zo gaat zoals zij het wil Kaspers hoopt dat de organisatie volgend jaar niet zo'n fout maakt als de Israëlische organisatie met het uitnodigen van Madonna. ,,Dat optreden was toch een aan fluiting. Vreselijk. Dat noemen ze dan een wereldster. Volgens mij was ze hartstikke nerveus. Nor maal komen de fans in de zaal alle maal voor haar, maar dat was nu niet zo. En ze kreeg er ook nog een miljoen voor. Belachelijk! Dick Bakker (de componist van Teach- In, red.) schreef al: Dat optreden van Duncan was zo goed, Ma donna had dat miljoen aan hem moeten geven. Haha!'' De AvroTros is gebeld voor een reactie, maar was niet bereikbaar voor commentaar. een contract bij het wereldwijd vertakte Universal Music. Paradiso Samen kondigden ze deze week al een complete Europese tournee aan. Laurence, die in de week vóór het Songfestival voor het eerst een eigen concert gaf, treedt in december op in onder meer zalen in Zweden, Duitsland en Denemarken. Al in juli staat hij voor het eerst in Paradiso in Amsterdam. Het past bij de strategie van het ijzer smeden wanneer het heet is. Een Songfestivalwinnaar moet razendsnel tonen dat hij breder inzetbaar is dan alleen met zijn winnende liedje. In die zin moet Laurence spoedig met een album komen. Zeker dit jaar, maar het liefst direct na de zomervakantie. De Zweedse zangeres Loreen scoorde in 2012 de grootste Euro visiehit van de afgelopen 25 jaar met Euphoria. Ook zij had de juiste marketingmachinerie om zich heen. Toch bleek haar momentum al grotendeels ver- vlogen toen eind oktober haar eerste album Heal verscheen. Of was het de kwaliteit van die plaat (dat nergens het niveau van Euphoria haalde) die haar mon diale aspiraties in de knop brak? In 2017 schreef ze zich opnieuw in voor het Zweedse Songfestival, ze strandde in de voorrondes. Dezelfde dalende lijn volgde ook Mans Zelmerlöw, die met ^Zijn concert in Amsterdam bewees dat hij sterk én internationaal klinkend materiaal heeft zijn popsteruiterlijk en Europese hit Heroes gereed leek voor een glansrijke loopbaan als popidool. Zijn latere liedjes bleken simpel weg niet goed genoeg. Op dat punt zal Duncan Lau rence zich moeten concentreren. Als straks de confetti van deze zege is neergedaald, moet hij de studio in. Zijn concert in Amster dam van drie weken geleden be wees dat hij al sterk én internati onaal klinkend materiaal heeft. Dat aanscherpen en opnemen moet nu zijn eerste prioriteit zijn. maandag 20 mei 2019 GO 492 punten Getty Kaspers was als zangeres van Teach-In de laatste Neder landse winnaar van het Eurovi sie Songfestival. Tot zaterdag. 44 jaar later kan ze eindelijk het stokje doorgeven. Hoe beleefde Kaspers de finale? Het is eindelijk zover: 44 jaar lang was Ding-a-dong het laatste winnende Nederlandse liedje, maar nu heeft u eindelijk een opvolger. Hoe voelt dat? Is dat dan een opluchting of maakt het weemoedig? Kunnen ze het goedmaken door u komend jaar uit te nodigen? Dan toch nog even over die nieuwe winnaar. Bent u trots op Duncan? -Getty Kaspers, oud-winnaar Getty Kaspers won in 1975 met Ding-a-dong. foto anp kippa Twee jaar geleden trad Duncan Laurence op tijdens Amersfoort Jazz. Deze fans waren er vroeg bij. foto nico brons

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 7