Ivo Verstraeten goud waard voor FC Axel 1 is na overwinning nu prooi in plaats van jager Auto Poppe BI 7y.2-3ig Zaamslag verpest feestje van 's-Heer Arendskerke 11 mer één, Denzel James was num mer twee. De linksbuiten maakt deze zomer de overstap naar Sparta maar mocht nu als invaller een kwartiertje meedoen. ,,Dat zegt veel over de sterkte van je selectie'', zei Jonathan Constansia. ,,Bij Noordwijk zit er op veel posities Als wij een wissel toepassen zie je een kloofje. Bij Noordwijk is er geen kloof bijna geen verschil tussen basis en bank. Als wij een wissel toepassen - en dat is niet beledigend bedoeld - zie je een kloofje. Bij Noordwijk is er geen kloof, er is geen gat.'' Genoten Constansia kreeg na afloop compli menten van veel Noordwijkers, ter wijl hij niet eens zijn beste wed strijd van het seizoen speelde. Hij had wel genoten van het duel, net als veel van de 1100 toeschouwers. Na 26 minuten stond het 1-2, twin tig minuten voor tijd kwam Hoek langszij (2-2), daarna sloeg Noord wijk weer toe (2-3) en stelde de titel veilig. Hoek schreeuwde in de slot- fase twee keer om een strafschop. Eerst werd Kyle Doesburg neer gelegd. ,,Ik tikte de bal langs de kee per'', zei de topscorer. ,,Hij raakte me al op mijn standbeen. Daarna kwam die verdediger nog in mijn rug. Het was een zuivere straf schop.'' Zoals ook de handsbal van Le Congé (,,Hij kwam vol op mijn arm'', bekende de 'dader') een pe nalty had moeten opleveren. Het bleef echter bij 2-3, waarna het feest voor Noordwijk kon be ginnen. Constansia schudde han den en maakte de vergelijking met een week eerder. Toen maakte Hoek in Amsterdam negen goals tegen De Dijk (1-9). Nu kwam het niet verder dan twee treffers. ,,Het tempo lag vandaag soms verschrikkelijk hoog'', zei Constansia. ,,Als je een bal dan op volle snelheid terug of breed moet leggen, is dat moeilijker. Tegen De Dijk hadden we vorige week alle tijd, nu niet. We moeten ervoor zorgen dat we het in de play offs wel voor elkaar krijgen die kan sen te benutten.'' OUDE TONGE Na een waar doel- puntenfestijn haalde alles en ie dereen bij FC Axel zaterdagmid dag opgelucht adem. De ploeg van trainer Cees Houtepen won op bezoek bij DBGC met 4-6 en steeg daardoor naar de elfde plaats in de tweede klasse E. Als FC Axel die positie op de laatste speeldag weet vast te houden, is handhaving een feit. Ivo Verstraeten was zaterdag de gevierde man bij de Axelaars. De aanvaller, die volgend seizoen sa men met zijn jongere broer Stijn voor Terneuzen uitkomt, nam vier van de zes treffers voor zijn rekening. Daarnaast zorgde hij er ook voor dat DBGC kort na rust met tien man kwam te staan. Ver- straeten werd onreglementair ge stuit door de doelman van de thuisploeg, die met rood moest vertrekken. Het stond op dat moment 3-3. FC Axel was in Oude Tonge na ze ven minuten al op voorsprong ge komen door een treffer van Roy van Ham. Maar met drie goals in amper vier minuten tijd - tussen de 26ste en 29ste minuut - boog de thuisploeg die achterstand om in een 3-1-voorsprong. Maar toen stond Ivo Verstraeten op. Hij te kende voor de 3-2, maakte er toen de tweede helft drie minuten on derweg was 3-3 van en zette FC Axel kort na de rode kaart voor de doelman van DBGC uit de toege kende strafschop op een 3-4-voor- FC Axel stijgt naar de elfde plaats en kan zich zaterdag veiligspelen sprong. Daarmee was de koek nog niet op. Verstraeten tekende voor 3-5, via Marco Plasschaert werd het 3-6. Daarna bepaalde DBGC de eindstand op 4-6. Bij een overwinning zaterdag op eigen veld tegen Oostkapelle weet FC Axel dat het ook volgend seizoen nog tweedeklasser is. ZAAMSLAG Een overwin ning op bezoek bij Zaamslag was zaterdagmiddag vol doende om 's-Heer Arends- kerke het kampioenschap in de derde klasse te bezorgen. De ploeg van Adriaan Nieu- wenhuijse kwam echter niet verder dan een 1 1- gelijkspel en dus valt de beslissing op de laatste speeldag. Het had hem moeten zijn, diep in blessure tijd. De laatste actie van de wedstrijd leverde een enorme kans op voor Arends- kerke, maar de kopbal miste kracht. Daardoor bleef het bij 1-1 en konden alle festiviteiten terug de kast in. Ondanks de teleurstelling en het uitge stelde feest twijfelt Nieuwen- huijse echter niet aan een goede afloop. ,,We wisten dat dit een lastige wedstrijd zou zijn, volgende week gaan we het doen.'' Dat Zaamslag niet van plan was om mee te wer ken aan het feestje van de be zoekers, was snel duide lijk. De ploeg van Do minique D'Hooge speelt zelf nog voor een plek in de na- competitie voor pro motie naar de tweede klasse en dus kregen de bezoekers het niet cadeau. Zaamslag kwam ook op voor sprong, toen Juriën Dam met een schitterende diepe bal spits Peter Dieleman (foto) be diende. Na rust zorgde Jasper Westplate voor 1-1, verder kwam de koploper niet. het begin van dit seizoen'', zei Quincy Gooding na afloop monter. ,,Dat is het grote verschil, waardoor je wedstrijden kunt gaan winnen. De gezelligheid is gewoon weer aanwezig. Dat is de sleutel tot nu toe.'' IJzig kalm Die betere sfeer kwam - na een tamme openingsfase - misschien wel het best tot uitdrukking in mi nuut 27. Assad El Harti kopte de be zoekers uit een hoekschop op voor sprong: 0-1. De spelers van de thuis ploeg pepten elkaar op en gaven twee minuten later het antwoord. Clubtopscorer Abdoe Abdenbi bleef oog in oog met de keeper van Leonidas ijzig kalm en zette Vlis- singen op gelijke hoogte: 1-1. Hoofdklasse B Saïd Bouzambou haalde vlug de bal uit het net om geen tijd te ver liezen. Wat volgde was een offen sief. ,,Die 1-1 was een lekkere boost'', sprak Gooding. Na een waarschuwing van Khalid El Hat- tach, die zijn venijnige schot via een Rotterdamse rug net naast het doel zag verdwijnen, zorgde Gooding voor de 2-1. Hij speelde centraal achterin, maar pikte een afvallende bal na een hoekschop op en haalde verwoestend uit. ,,Een beetje for tuinlijk maar die tellen ook, toch?'' Vlissingen kreeg voor rust kan sen op meer treffers, maar hield Le- onidas in leven. De genadeklap viel kort na de pauze alsnog. Na een leep hakballetje van regisseur El Hattach schoot de eveneens goed spelende Bouzambou de 3-1 op het score bord. Thomas Ragut, die eindverant woordelijke was omdat Johan Schouten op vakantie is, had be wust voor ervaring gekozen in zijn opstelling. ,,Daar vroeg deze wed strijd om'', redeneerde hij. ,,Het re sultaat telt.'' De gemiddelde leeftijd van de elf Vlissingers die aan de af trap verschenen, was 26,2 jaar. Na de derde Zeeuwse treffer ge- beurde er nog voldoende op het drassige hoofdveld van Vlissingen. De bezoekers hadden pech dat een scrimmage niet de aansluitingstref fer opleverde en Youssef Ajghouf De sfeer is zóveel beter dan in het begin van dit seizoen teisterde de paal. In de 73ste minuut kreeg Leonidas-keeper José Fortes Almeida dos Reis rood omdat hij buiten zijn strafschopgebied de aal- vlugge en doorgebroken Renzo Roemeratoe neerhaalde. Met een man meer kwam de thuisploeg nog één keer tot scoren via El Hattach, die de eindstand op 4-1 bepaalde. ,,Wij zijn trots'', zei Ragut, die dit weekend wel degradeerde met Vlissingen zaterdag. ,,Iedereen heeft vandaag goed zijn taak uitge voerd'', vulde keeperstrainer Mo El Bekkaoui aan. De blik ging ook al vast vooruit. Vlissingen is virtueel veilig, maar daar koopt het niks voor. De laatste speelronde is be slissend. Vlissingen wacht een uit- duel met Nuenen, de ploeg van trainer Jan Poortvliet. ,,Zij zijn al uitgespeeld, dus hopelijk zijn ze niet scherp en wij wel'', aldus Goo- ding. Nacompetitievoetbal ziet de lange rechtspoot niet zitten. ,,Hoe sneller we klaar zijn, des te beter.'' maandag 20 mei 2019 - Jonathan Constansia (33) Opstellingen De Jonghe Rondeltap Wilson Smith Fitsch Overvliet Van Leiden Van der Neut Bannani Bröcker Vandepitte Reynaers Constansia Roshanali Impens Wendt De Jager Van Staveren Doesburg 49. Le Congé 87. Wijkhuijs Westdijk Tiebosch 69. Bosma 46. Van den Bergh Achefay 76. James Scheidsrechter: F.R. de Winter Toeschouwers: 1100 4 VC Vlissingen 1 Leonidas 27. El Harti 0-1 29. Abdenbi 1-1 33. Gooding 2-1 48. Bouzambou 3-1 78. El Hattach 4-1 -Quincy Gooding, die tegen Leonidas de 2-1 maakte mooi voorbeeld 0-1 19. Achefay 0-2 23. Achefay 26. Doesburg (pen.) 1-2 71. Bannani 2-2 2-3 73. Wendt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 78