Zangeres K's Choice gaat verder als man 22 MEDIA CULTUUR^ VINCENT LUISTERT RADIO SONGFESTIVALOPTREDEN MADONNA Madonna maakte tijdens het Eurovisie Songfestival een politiek statement, maar schoot haar doel voorbij. Haar valse uitvoering van Like a Prayer nam alle aandacht weg van haar vredesboodschap. Duncan, jaa, Duncan, Duncan, oo, Dun can, wat goed zeg, Duncan. Niks grote acts, hij hoefde niet op een paal de lucht in gehesen te worden, geen choreografieën, geen kostuum, nee, Duncan, gewoon Duncan. Ik heb geen verstand van visuals, laat dat duidelijk zijn, voor mij is televisie radio waarop men soms gaten laat vallen omdat er dan blijk baar iets te zien is, maar nodig heb je ze natuur lijk niet om te winnen, visuals. Dat bewees Salvador Sobral twee jaar geleden, hij zong voor Portugal het mooiste Songfestivalliedje ooit, en Duncan bewijst het nu weer. De audio heeft gewonnen, dank je wel Duncan. De stilte heeft gewonnen, er zit veel stilte in het lied, de timing heeft gewonnen, de hymne heeft gewonnen. Maar wat zat er weer een hoop takkeherrie tussen, dit jaar, en veel uitsloverij en lichtsmij- terij. Dat laatste is me verteld, want nogmaals: ik ben van de audio. misschien een idee zijn om voortaan, eens in de vijfjaar, het Eurovisie Songfestival te combi neren met de Europese verkiezingen? Dat je een speciale editie maakt, zonder Israël, Australië en alle andere niet-EU-leden. Dan heb je eerst nationale voorrondes, waarin de deelnemers het tegen elkaar opnemen. Die zingen dan liedjes waarin ze hun Europese standpunten duidelijk maken. Hier is als eerste, voor de VVD: Maaaaaalik Azmaaaaaanieieieieieieieieie. ,,Hee hee hee, stem op de VVD, want met links gezeur, daar kom je echt niet verder mee. Je porto porto portomoneeeheeee Is in goede handen bij de v v v v v v vd.'' En dan komt Bas Eickhout met zijn bronzen basstem: ,,Groen moet je doen, sociaal, tegen liberaal, de vervuiler betaalt, de multinational baalt.'' En daar is Derk Jan Eppink: ,,Kom en laat met mij, boreale winden, maak ons vrij, kijk in de lucht naar de vlucht van de uil van Minerva. Ga twee eeuwen terug, doe het vlug doe het vlug, anders is het te laat voor ons rahhhas, red het Avondland, maak ons bloed weer zuiver, zoals het ooit wahhhas, ja, zoals het ooit was.'' Tot slot van deze eerste ronde: Sophie in 't Veld. ,,In heel Europa, mijn oude opa, niemand zo aardig als hij.'' Hee, dat heb ik al eens eerder gehoord, maar dat geldt eigenlijk voor alle liedjes. Ja, het lijkt me een leuk idee, het Europees Parlementsfestival. Quote van de dag We spreken elkaar niet meer, dat vind ik oprecht jammer Romy gecrasht Drake koopt vliegtuig De Canadese zanger Drake heeft een nieuw speeltje: een Boeing 767- 300F met als bijnaam 'Air Drake'. De 32- jarige artiest toont in een filmpje trots het vliegtuig met een waarde van 220 miljoen dollar. Hij was oprecht boos. Commentator Jan Smit hield zich direct na het optre den van Madonna niet in. ,,Als we lachen om San Marino, dan moeten we ook zeggen dat dit wanstaltig slecht was. Als je 1 miljoen euro krijgt en dit laat zien, dan ben je het niet waard om op dit podium te staan. Dit was echt schan dalig.'' Smit, zelf zanger, verwoordde het gevoel van veel kijkers. De weinig toonvaste Madonna bracht - zwak uitgedrukt - een teleurstellende ver sie van haar klassieker Like a Prayer. ,,O, wat erg was het, verschrikkelijk", zegt voormalig Veronica-dj Erik de Zwart. ,,Ze had goed gekeken naar de show van Beyoncé op Coachella, maar dat was effe ^etsje beter.'' De Zwart was een van de velen die vielen over de prestatie van de wereldster, die volgende maand haar album Madame X uitbrengt. Daarvan deed ze zaterdagavond samen met gastzanger Quavo het Ze had goed gekeken naar de show van Beyoncé, maar die was effe ïetsjes beter nummer Future, dat ze dankzij technologische hulpmiddelen wél tot een muzikaal einde bracht. Veel belangrijker was haar bood schap, die nu een groot deel van de wereld ontging. Madonna, die naar verluidt 1 miljoen euro ontvangt voor haar optreden, maar ook veel eigen geld stak in de visuele show en een grote delegatie, stak in Tel Aviv haar nek uit. Ze had de organisatie een paar dingen niet verteld. 'Not amused' Zo was de Europese omroep EBU 'not amused' dat de Queen of Pop twee dansers die tijdens Future gearmd de trap opliepen, had voor zien van een Israëlische en Pales tijnse vlag op de rug. Met beelden van onder meer een kapot Vrijheids beeld en gasmaskers voor haar dan sers zat er nog veel meer symboliek in haar korte show. De boodschap was duidelijk: verzoening. 'Not every one is coming to the future not every one is learning from the past', zong Ma donna, die haar optreden voor het oog van de wereld afsloot met de woorden 'Wake up'. Terwijl de EBU zich haastte te mel den dat het politieke statement een SARAH WORDT SAM maandag 20 mei 2019 VL Eurooa Tijdens het luisteren bedacht ik: Zou het Reageren? vincent@persgroep.nl —Het gaat niet goed tussen Joop van den Ende en Albert Verlinde. Dat vertelde Ver linde, die in 2015 het bedrijf van Van den Ende overnam, zaterdagnacht op Radio 1. MUZIEK Zangeres en musicalster Romy Monteiro is gisteren zwaar gecrasht op het circuit van Zand- voort tijdens de Jumbo Race- dagen. Ze is met een ambulance naar het zieken huis gebracht, maar maakt het volgens haar moeder goed. MUZIEK 3 "U 0) 'Cruijff speelde ook weieens een slechte wedstrijd' Alexander van Eenennaam Dennis Jansen 44 —Erik de Zwart, oud-dj Sarah Bettens (46), de zange res van de groep K's Choice, heeft bekendgemaakt dat ze voortaan als man door het leven gaat. In plaats van Sarah komt nu Sam. Ongeveer een jaar geleden maakte de zange res pas de klik. ,,Het gevoel krij gen en uitzoeken wat het pre cies was: dat vond ik aarts moeilijk'', vertelt ze in de Belgi sche krant De Standaard. ,,Ook omdat ik mezelf vergeleek met transgendermensen die het op jonge leeftijd van zichzelf wis ten en er sneller naar handel den. Velen van hen weten het blijkbaar al vanaf hun vijfde en Sarah Bettens. foto 4.be voelen er zich ook vroeg slecht bij, compleet met zelfmoordnei gingen, omdat ze geen uitweg zien. Allemaal dingen die bij mij als kind en jong meisje niet aan de orde waren.'' Een van de redenen waarom Bettens lang twijfelde om aan de transitie te beginnen, is dat die ook muzikale gevolgen kan hebben. Haar stem kan veran deren door de hormoonbehan deling. Sarah startte een maand geleden met medicatie. ,,Ik ben met een lage dosis hor monen begonnen, puur om te kunnen zien wat er zal verande ren aan mijn stembanden.'' Het blijft onzeker, maar dat is het haar waard. ,,Ik zou heel graag blijven zingen, maar ik wil niet op mijn 80ste op mijn sterf bed liggen en spijt hebben dat ik transgender was en er nooit iets mee gedaan heb.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 73