Hou in de gaten! V i 1 A\\Y» ENNIS 11 De jeugd en hun toekomst. Drie jonge Nederlandse tennistalenten over hun trainingsuren, hun idolen en hun dromen. maandag 20 mei 2019 Ik moet het niet van mijn kracht of service hebben, ik ben meer een verdediger die graag countert ik weer veel meer op Novak Djo- kovic. Ook niet slecht natuurlijk. ,,Ik voetbalde al, met vriendjes, maar rond mijn 7de ben ik tennis erbij gaan doen, als tweede sport. Al snel bleek dat ik veel balgevoel had, dat ik er bovenuit stak. Vanaf dat moment werd tennis mijn eerste sport. Toen nog had ik niet de inten tie daar later mijn beroep van te maken. Nu hoop ik dat dit wel kan. ,,Ik train tussen de 10 en 15 uur per week, Jos Koemans van De Metse laars is mijn vaste trainer. Ik zit op Sorghvliet, in 3-gymnasium. Het is geen LOOT-school, maar er wordt wel met me meegedacht. Als ik bij voorbeeld een toernooi heb in een toetsweek, maken we samen een schema zodat ik alles in kan halen. Mijn ouders vinden de school van zelfsprekend belangrijk, terwijl voor mij tennis op nummer 1 staat. Ik zou het liefst voor de volle honderd pro cent voor tennis gaan, en dat zorgt dus ook weleens voor een conflict. Maar ik snap ze ook wel hoor. ,,Ik moet het niet van mijn kracht of service hebben, ik ben meer een verdediger die graag countert. Ik houd van lopen en vind tennis ook zo mooi omdat het mentaal echt heel erg zwaar is. Het is heerlijk om in de rally te komen, ik dwing graag fouten af bij mijn tegenstander.'' Alfrendo Vogelaar (15, Den Haag) M ijn idool? Roger Federer. Zeker. Vanwege zijn IVI mentaliteit. De manier waarop hij erin slaagt zijn emoties te dempen, de kalmte te bewarenDat vind ik echt legendarisch. Zijn slagen zijn bovendien heel mooi, het is fijn om naar zijn tennis te kijken. Of ik in mijn spel veel van hem weg heb? Nee, dat dan weer net niet. Dan lijk Sarah van Emst (14, Zwolle) MM Mier keer per week zit ik een uur in de auto vanuit Zwolle. 16,5 uur per week tennis ik, de meeste uren bij Tjerk Bogtstra in Doorn. Daarnaast tennis ik ook nog op school, het Centre for Sports Education. Ik zit in 3-mavo. Begin juni doen we met een team van school mee aan het WK schooltennis in Italië. Daar zijn geen punten voor de internationale ITF-ranglijst te halen, maar ik speel wel geregeld toernooien om op die ranking te stijgen. Bovendien speel ik in Nederland competitie, bij de senioren. Ik vind het wel leuk om tegen volwassenen te spelen, zij vinden het vaak minder. Zeker als ze verliezen. Mijn sterke punten? Ik varieer heel graag, speel met hoge spin, dan weer slice, of een dropshot. Dat betekent dat je veel nadenkt op de baan. Het is leuk om het spel zo te spelen. Mede daarom ook ben ik fan van Richèl Hogenkamp. Zij heeft een beetje die stijl, varieert ook veel. Internationaal kijk ik graag naar de Australische Ashleigh Barty. „Uiteindelijk hoop ik zelf ook het profcircuit te halen. Hoeveel kans je maakt, weet je nooit. Maar ik ga het in ieder geval wel proberen, ik wil elke dag nieuwe dingen leren. Dat ik er plezier in heb is belangrijk, dan houd je 't het langste vol.'' Uiteindelijk hoop ik het profcircuit te halen. Hoeveel kans je maakt, weet je nooit Daniel Verbeek (14, Rotterdam) een dag werd gezegd dat ik het best wel wat hogerop kon gaan pro beren. Inmiddels tennis ik al wat jaartjes bij Conny Lugt, op de Focus Tennis Academy. Vorig jaar heb ik veel internationale toernooien ge speeld. Ik won best veel, dat vond ik erg leuk. Nu ik een leeftijdscategorie hoger speel, kom ik veel oudere jongens tegen. Dat scheelt nogal in fysieke kracht. Daar word je wel beter van, het is alleen nog even niet in de resultaten te zien. ,,Ik train zo'n 13 uur per week. Bovendien doe ik twee keer per week een uur krachttraining. Ik merk dui delijk dat ik daar sterker van word. ,,Het tennis is nu nog wel te combi neren met school, ik zit in 3-vwo op het Thorbecke. Tuurlijk wil ik dat diploma wel halen, het is fijn om het achter de hand te hebben. Maar een doorbraak als tennisser, dat is waar ik voor ga. Dat gevoel had ik al vrij jong. ,,Ik ga elk jaar naar het ABN Amro- toernooi; voor een jongen uit Rotter dam is dat natuurlijk niet raar. Ik ben ook drie jaar ballenjongen geweest, één keer tijdens een partij van Roger Federer. Het is geweldig om vanuit zo'n positie te zien welke hoeken zij maken. Dat probeer je daarna dan zelf ook, in de training. Van goed kijken ga je echt beter tennissen. Ik zou mezelf omschrijven als een aanvallende baseliner. Met mijn forehand kan ik winners slaan, mijn backhand is vrij steady. Rafael Nadal is mijn favoriet, vanwege zijn enorm goede mentaliteit." Meer wedstrijdjes, meer teamgevoel, meer plezier GO Tekst Edward Swier Foto's Pim Ras open-v JiEioti ■<rtn 3 tt k speelde bij Tennisvereni ging Ommoord, toen me op M Ballenjongen: ,,Van goed kijken ga je echt beter tennissen.'' Veel tennisclubs denken vandaag de dag mee met ouders én hun kinderen. Tennis Alles-in-1 is een manier om kinderen op een betaalbare en aantrekke lijke manier kennis te laten maken met de sport. Een Alles-in-1-pakket bestaat onder meer uit het lidmaat schap van een vereniging en deelname aan de Kia Tenniskids-competitie. Want kinderen die direct in een team wedstrijdjes gaan spelen, krijgen meer teamgevoel en meer lol in de sport. De kans is groot dat ze dan langer met plezier blijven tennissen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59