'fs 8 V Kiki Bertens Interview Ze is na haar zege in Madrid de beste Nederlandse tennisster ooit, maar als Kiki Bertens (27) haar leven over kon doen, is het maar de vraag of ze profspeelster was geworden. ,,Ik zou het in ieder geval helemaal anders doen.'' Een enorm legokasteel en een hor loge. Na tien jaar proftennis heeft Kiki Bertens, goed voor ruim 8 miljoen dollar aan prijzengeld, zichzelf precies twee cadeautjes gegund. Over het horloge - een zilveren klokje blinkt om haar pols - twijfelde ze een halfjaar, sinds de aanschaf voelt ze zich schuldig. ,,Zo'n duur ding... Van dat geld kunnen andere mensen weet ik veel wat al lemaal niet doen. Mijn familie lachte me ook uit. Ik zei juist altijd: op een klokje van 100 euro zie je ook hoe laat het is.'' Maar toch, bepaalde luxe went snel. Soms betrapt Bertens zich erop dat ze, logerend in het vijfsterrenhotel op kosten van het toer nooi, klaagt over iets. Ze corrigeert zichzelf dan meteen. ,,Niet zeuren, je hebt een goed leven. Vroeger gingen we bijna nooit uit eten, nu zit ik elke avond in een restau rant. Zo ben ik niet opgevoed.'' Andere dingen die komen bij het leven van een wereldster, zal Bertens nooit helemaal begrijpen. Volwassen mensen die haar een jr brief schrijven omdat ze een J handtekening willen, bijvoorbeeld. Met heldenverering heeft ze weinig. Zelf vroeg ze nog nooit iemand om een krabbel, in haar meisjeskamer hingen geen posters van atleten of popsterren. „Iedereen kan wel iets goed, toch?'' Nu komen de gekste verzoeken bij haar binnen. ,,Mannen die liefdesbrie ven schrijven, er was zelfs een koppel dat zich aanbood. Daar hebben we zo onge looflijk hard om gelachen.'' Bertens zit aan de keukentafel bij haar oudere zus Joyce. Die handelt haar financiën en fanmail af. Met haar vorig jaar ge boren neefje Siem op maandag 20 mei 2019 GO 'Ik zou iets meer willen genieten' Tekst Rik Spekenbrink Foto DPA/Marijan Murat PASPOORT Mj| Geboren 10 december m 11 1991 in Wateringen Woont in Breda CARRIÈRE A m Enkelspel, negen WTA- titels: Fez (2012), Neurenberg (2016, 2017), Gstaad (2017), Charleston (2018), Cincinnati (2018), Seoel (2018), Sint Petersburg (2019), Madrid (2019) Grand Slims: Roland Garros halve finale (2016), Wimbledon kwartfinale (2018), Australian Open en US Open 3de ronde (2018) Positie op wereld ranglijst: 4de (13 mei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 56