tiilpf Hi 6 'Genieten van kleine successen' »We zijn hier bepaald niet een kennig maandag 20 mei 2019 BÊ^tfÉ^aÈ^SêSSS Inmiddels weet TC de Mors hoe de club jeugdleden kan vasthouden, namelijk door goede lessen én veel activiteiten te organiseren. Spook- tochten, een zomerkamp, een mid dagje schaatsen: de jeugd wordt ook buiten het complex vermaakt. Tij dens de Koningsspelen waren de tennisleraren van TC de Mors ook actief. Zwoferink: ,,We hebben met een na de verhuizing gezegd dat we moesten inzetten op het aantrekken van een goede tennisleraar. Die is het visitekaartje van de club, de spil. Hij heeft het contact met de leden, laat ze zich thuis voelen. De beste men sen in Twente hadden echter alle maal al een vaste stek. We konden ze niet vermurwen om te verkassen.'' Buren Daarop werd een plan bedacht dat nu veel effect sorteert. Robin Schildwacht, ook zo'n kei in het vak, werd als oude rot gevraagd een tweetal jonkies, Ruben Eertink en Tjeerd Bakker, bij TC de Mors op te leiden en te begeleiden. ,,Dat heeft tot ieders tevredenheid uitgepakt. Tegenwoordig moeten we als bestuur eerder remmen dan duwen.'' Er was natuurlijk meer voor nodig om weer volledig tot bloei te komen. De Mors zette bijvoorbeeld bewust in op een betere relatie met de buren, en tussen de leden onderling. ,,We zijn hier bepaald niet eenkennig'', zegt Zwoferink. ,,Samen kun je veel meer bereiken.'' Gelijkgestemden Het Nederlandse sportlandschap is uniek: geen land in de wereld kent zo'n verenigingscultuur. De vereni ging speelt een vitale rol in onze maatschappij. Clubs als TC de Mors die sturen op sfeer, saamhorigheid en gezelligheid, hebben de toekomst. Er moet altijd iemand achter de bar staan, er moet reuring op het com plex zijn. Organisatiekundige Berend Rubingh helpt tennisverenigingen in Nederland met het vinden van die specifieke cultuur. ,,De tijden zijn weliswaar veranderd, maar de be hoefte van mensen om zich te verenigen niet. Verenigen zit in onze cultuur, het is een essentieel onder deel van onze maatschappij. Als je als vereniging beseft dat je - en niet alleen vanwege de sport - een be langrijke rol speelt, ben je al een heel eind. De meeste mensen komen niet alleen naar de tennisclub om te tennissen, maar ook om anderen te treffen. Gelijkgestemden." De heropleving van TC de Mors ontging ook de KNLTB niet. De club is afgelopen winter als gezegd uit geroepen tot Tennisvereniging van het Jaar. In het juryrapport werd de vereniging geroemd om 'de grote binding tussen leden en de vere niging. Hierdoor slaagt de club erin veel initiatieven ook werkelijk suc cesvol te maken. Ze vervult een belangrijke rol in haar omgeving, de blik is naar buiten gericht en de club staat open voor samenwerking.' Zo kunnen de leden van de naast gelegen skeelerclub gebruikmaken van de faciliteiten van de tennisclub en benut de naastgelegen middelbare school het complex ook voor de gym lessen. ,,Zodat wij 's winters weer van harte welkom zijn in de gymzaal van de school voor onze binnentrai- ningen'', zegt voorzitter Zwoferink. Ook wordt gekeken naar bedrijven en andere sportclubs. ,,Binnenkort GO Dit zijn ze, de G-tennis- sers die elke maandag avond samen tennissen bij TC Atalanta in Houten. Ze bereiden zich voor op het NK G-tennis, begin juli in Hilversum. Een kleine beperking houdt deze kanjers niet tegen. Oud-proftennisster Stephanie Rottier (num mer 30 van de wereld in 1993) is hun trainer, Karlijn Damen begeleidt het team als commissie lid. Ze zegt: „Onze G-tennissers worden onwijs blij van tennis. Ze gaan helemaal op in het spel, soms ook lukt iets niet en zijn ze even gefrustreerd. Maar hoe zij genieten van kleine successen op de baan, als ze een bal of een service goed slaan, daar worden wij heel blij van. Ze geven ons zo veel energie.'' -André Zwoferink, voorzitter Het begon met nieuwe ideeën, het nieuwe clubhuis volgde daaruit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 54