En zo breng je een club opnieuw tot bloei 5 Balletje slaan op het strand Reportage Bijna ter ziele, nu uitgeroepen tot Tennisvereniging van het Jaar. Bij TC de Mors in Rijssen zetten de leden er samen de schouders onder. Een club, zo blijkt maar weer, kan mensen verbinden. 'TC de Mors vervult een belangrijke rol in de omgeving', aldus het jury rapport van de tennisbond KNLTB bij de uitverkiezing van de club tot Tennisvereniging van het Jaar. Hoe anders was het aan het begin van dit decennium. Opheffing dreigde voor de vereniging uit Rijssen. De club leidde een zieltogend bestaan op een industrieterreintje, had nauwelijks nog puf. Jeugd speelde er niet meer, er waren amper 125 leden. Het was de vraag of een noodzakelijke aan staande verhuizing sportief enig heil zou brengen. Totdat duidelijk werd hoe sterk TC de Mors écht was. Op de leden vergadering waar de noodklok werd geluid, stond een groepje op dat de rest bij de hand nam. Ambitieuze nieuwbouwplannen werden ge smeed, voor zowel het complex als de clubstructuur. ,,We hebben alles op de schop gegooid, heilige huisjes afgebroken." Nederland Verenigings- land bewees zich maar weer eens, in Twente ditmaal. Spic en span En zie nu, de vereniging telt inmid dels ruim driehonderd tennissers. Onder wie bijna tachtig jeugdleden. Er zit duidelijk, ook letterlijk, weer toekomst in TC de Mors. Vandaar ook dat voorzitter André Zwoferink vol enthousiasme en Twentse trots een rondleiding over het complex aan de Opbroekweg in Rijssen geeft. Vijf jaar geleden werd het nieuwe - door de leden zelf ont worpen - clubhuis geopend, nu nog ziet alles er spic en span uit. Er is hier, in het oosten van Nederland, duide lijk nog ruimte voor sport. Het ten nispark is allesbehalve krap. ,,We willen dat iedereen zich hier vrijuit kan bewegen.'' Zwoferink wijst op een tweetal jeu-de-boules- banen én een aantal felgekleurde kinderfietsjes. ,,Als de kleinsten lek ker kunnen spelen, hebben pa en ma het hier op het terras ook naar hun zin. En voor degenen die niet meer zo makkelijk op de baan bewegen, zijn de jeu-de-boulesbanen er gekomen.'' Vijf jaar geleden streek TC de Mors, na een zieltogend bestaan aan de andere kant van Rijssen, neer aan de oostelijke grens van het dorp. Sinds dien bloeit de vereniging weer. Er kwamen vier nieuwe tennisbanen, een nieuw clubhuis, maar vooral ook nieuwe ideeën. Het verenigen werd centraal gezet. En dat sorteerde effect. Het ledental groeide snel. Een knappe prestatie als je weet dat er in een omtrek van 10 kilometer nog drie tennisclubs zijn. ,,We hadden op de oude locatie nog drie, misschien vier jeugdleden. Bijna niemand leste er nog'', vertelt Inge Sanderman, secre taris van de club. Dat is nu wel an ders. TC de Mors heeft in een paar jaar tijd ruim 75 jeugdleden erbij ge kregen. ,,Al op de openingsdag stroomden er zo'n veertig binnen.'' In het besef dat de jeugd de toe komst heeft, werd er flink geïnves teerd. Er kwamen aantrekkelijke aan biedingen, de contributiestructuur werd aangepast. Sanderman: ,,En we bezoeken jaarlijks alle scholen, nodigen kinderen uit voor een proef les, en we hebben ook al eens acties gehouden waarbij we bijvoorbeeld een tennisracket cadeau deden.'' m maandag 20 mei 2019 GO Tennissen kun je eigen lijk overal. Niet alleen op de baan, maar ook op straat, op school, op vakantie of tegen een muur. Of op het strand. Beachtennis speel je met een beachtennis- racket en een speciale bal, die zachter is dan een gewone tennisbal. De bal mag niet stuite ren en dient direct teruggespeeld te wor den naar de andere speelhelft. Heb je geen strand in de buurt, dan kun je het ook eens proberen tij dens een van de bijna honderd beachtennis- toernooien of evene menten waar de tennis- bond (KNLTB) een zand- veld aanlegt, zoals hier bij het Libéma Open van vorig jaar in Rosmalen. Maar denk er niet te licht over, want spelen in het zand is zwaar. Tekst Edward Swier Foto's Pim Ras Het verenigen werd centraal gezet in de filosofie van de club.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 53